چگونه پولدار شویم؟چگونه پولدار شویم, چگونه ثروتمند شویم, چگونه پولدار باشیم

چگونه پولدار شویم

 

چگونه ثروتمند شویم؟

شاید شما هم در بین دوست و آشنای خویش کسی را بشناسید که به قول خودش مملو از ایده های بکر برای زود پولدار شدن است. ولی هنگامی که از نگاه یک خریدار، ایده هایش را برانداز می کنیم می فهمیم که بیشترشان، غیر کاربردی و نزد پا افتاده هستند. در این مقاله سعی داریم راهکارهایی کاربردی برای اینکه چگونه پولدار و ثروتمند شویم را در اختیار شما قرار دهیم.

راهکارهایی کاربردی برای اینکه چگونه پولدار شویم

باور کنید که میتوان پولدار شد

اولین کاری که برای چگونه پولدار شویم باید انجام دهید این است که جواب من در بالا را باور کنید. تا باور نکنید که میتوانید ثروتمند شوید، هر تلاشی هم انجام دهید فایده ای نخواهد داشت.

 

چنانچه عقیده شما این باشد که من که فقیرم و مدام محتاج خواهم بود، در اینصورت حتی چنانچه روزی 10 ساعت کار دشوار فیزیکی مثل کارگری ساختمان یا کار در معدن هم انجام دهید، ثروتمند نخواهید شد. پس می بینید که کار سخت و عرق ریختن، بدون باور به این که من ثروتمند می شوم یا ثروتمند هستم، نتیجه ای نخواهد داشت.

 

برای درک بیشتر بحث باورها، توصیه می کنم که حتماً مقاله “روش های جذب فوری ثروت چیست؟” را هم بخوانید تا تأثیر باورها را باور کنید! بلی، باید باور کنید که باورهای درونی شما هستند که ميزان پول دریافتی شمارا تعيين می کنند.

 

چگونه پولدار شویم, چگونه ثروتمند شویم, چگونه پولدار باشیم

چگونه ثروتمند شویم

 

اهداف خویش را معلوم نموده و مشوّق ها را کشف کنید

قبل از اینکه دست بکار شوید تا بدانید چگونه ثروتمند شویم  باید بدانید که راه رسیدن به ثروت اسان نیست؛ بنابراین به مشوّق هایی احتیاج دارید که شما را مستقیما به طرف افکارتان هدایت کنند تا به مسیر خود ادامه دهید. بخشی از این دسته تصور کردن خود در آینده است.

 

علاوه بر این که میتوانید تنها بخاطر خودتان ثروتمند شوید میتوانید سایرین را هم مشوق خود کنید؛ به عنوان مثال:یک زندگی عالی برای کودکان یا همسرتان در آینده.

 

از رویا پردازی های بزرگ نترسید. به عنوان نمونه :چنانچه میخواهید به ثروت چندین میلیاردی دست پیدا کنید و در مسیر آن حرکت کنید، خودتان را محدود نکنید و از اینکه برای کسب کردن 2 یا 10 میلیاردی کوشش می کنید، نترسید.

 

باید معنای ثروت را برای خودتان معلوم کنید. به دنبال درامد سالانه میلیاردی هستید، سرمایه میلیاردی یا ارزش خالص میلیاردی؟ برای رسیدن به هر کدام از این سه دسته به ابزار متفاوتی احتیاج دارید.

 

خدمت به مردم با ارائه یک محصول و خدمات خوب

عرضه یک محصول خوب و یا یک خدمت ویژه چنانچه با برنامه ریزی و با تکنولوژی های روز انجام پذیرد، روشی بسیار عالی برای ثروت اندوزی است. ولی چه محصولی و چه خدمتی است که میتواند چنين ثروتی برای ما رقم بزند؟ برای قدم گذاشتن در راه پولدار شدن در ایران باید به ریسک ها و شرایط آن اشنا باشیم.

 

خدمت کردن به مردم با ارائه یک خدمت عالی و یا معرفی یک محصول کاربردی، امکان رسیدن به درآمدهای بالا را برای ما فراهم می آورد. ایده های زيادي برای این شیوه از پولدار شدن وجود دارد. به خاطر داشته باشید که برای قدم گذاشتن در این راه حتماً احتیاج به یک ایده خارق العاده نخواهید داشت. به عنوان مثال ارائه خدمت های قدیمی مبتنی بر نرم افزارها و پلتفرم های موبایلی و اینترنتی میتواند یکی از ساده ترین ولی قدرتمندترین روشها برای رسیدن به درآمدهای بالا باشد.

 

چگونه پولدار شویم, چگونه ثروتمند شویم, چگونه پولدار باشیم

چگونه پولدار باشیم

 

کسب تخصص و یادگیری 

گام دوم برای پیدا کردن پاسخ سؤال چگونه پولدار شویم؟ یادگیری سریع در زمینه ای است که به اهداف و آرزوهای شما مربوط است. این که در تمام اوقات زندگیتان در حال یادگیری باشید به شما کمک خواهد کرد تا در زمینه شغلی خودتان به یک کار کشته تبدیل شوید. خود به خود به درامد و ثروت بالایی برسید. تلاش کنید از منبع های معتبر و مهمی به دنبال یادگیری باشید و تخصص خود را در زمینه ای که در گام نخست معلوم کردید، بالا ببرید.

 

شما برای پولدار شدن باید از فردی که خود به ثروت زيادي دسته یافته است اموزش ببینید نه از شخصی که خود در کسب درامد مشکل دارد و یا برای تبدیل شدن به یک اشپز موفق باید از شخصی کمک بگیرید که به آن درجه رسیده است نه از شخصی که توانایی پختن یک تخم مرغ را هم ندارد.

 

این یک امر بسیار طبیعی است شما باید از شخصی اموزش ببینید که به چیزی که شما میخواهید دست یافته است زیرا آن ها برای درستی سخنان خود مدرک دارند. در مسیر کسب و کارتان همیشه خود را به روز نگه دارید و به دنبال یادگیری مسایل جدید باشید حتی هنگامی که به مقام استادی رسیدید دست از یادگیری بر ندارید!

 

زندگی نامه اشخاص موفق را بخوانید تا بفهمید چگونه پولدار شوید

افرادی که به چیزهای بزرگ در زندگی خود رسیده اند، علتی برای رسیدن به آن داشته اند. با مطالعه زندگی این اشخاص یا ملاقات با آنها ، علت رسیدن به اهداف تان را فراهم نموده اید. زندگینامه افرادی مانند مارک زوکربرگ، پایه گذار فیس بوک ، یا مارک کوبان، یک سرمایه گذار بسیار معروف، را مطالعه کنید تا متوجه شوید که این اشخاص چطور تا این حد پیشرفت نموده اند.

 

باید به توصیه های افرادی که به خوبی آنها را می شناسید هم گوش دهید. شاید یکی از اعضای خانواده تان در زمینه تجاری تجربه خوبی داشته باشد. بطور کلی این اشخاص راه رسیدن به موفقیت خود را خوب می دانند و مایل به در بین گذاشتن تجربیات و توصیه های خود با سایرین هستند. تلاش کنید که رفتارشان را تکرار کنید.

 

چگونه پولدار شویم, چگونه ثروتمند شویم, چگونه پولدار باشیم

چطور پولدار شویم

 

در املاک و مستغلات سرمایه گذاری نمایید

برای ثروتمند شدن میتوانید املاک یا زمین بخرید زیرا ملک و املاک مدام در حال رشد است. برای این کار ابتدا اطلاعات زيادي در مورد املاک و زمین ها و … جمع آوری کنید و باتوجه به میزان پولی که می خواهید سرمایه گذاری کنید بدنبال ملک مورد نظرتان بگردید.

 

میتوانید خانه را به قیمتی بالاتر از قيمت که خریدید بفروشید و با سود مازاد آن ملکی ديگر بخرید و یا خانه را بازسازی نموده و اجاره دهید، آنگاه از بانک برای خانه بازسازی شده وام بگیرید و مبلغ وام و پول پیش خانه را بر روی یک ملک بزرگتر سرمایه گذاری کنید و با مبلغ ماهیانه پرداختی مستاجر اقدام به بازپرداخت قسط بانکی کنید.

 

به جای گفتن« این یا آن» بگویید« هردو».

« اکر» می گوید« فکر کردن و خلق روش هایی برای داشتن« هردو» را تمرین کنید» به اعتقاد اکر، هر موقع فرصت جایگزینی برایتان پیش آمد باید به این فکر کنید که چطور میتوانید هر دو فرصت را در کنار هم داشته باشید. پولدارها هیچوقت نمی گویند« این یا آن» بلکه می گویند« هردو» زیرا می دانند که می شود به« هردو» رسید.

 

داشتن نحوه تفکر« هردو» هیچ زمانی مهمتر از زمان حرف زدن از پول نیست. طبقه فرودست و متوسط جامعه اصولاً معتقدند که بین پول و باقی جنبه های زندگی باید یکی انتخاب کرد. سرانجام همواره به این نتیجه می رسند که خيلي چیزها مهمتر از پول در زندگی وجود دارد.

 

چگونه پولدار شویم, چگونه ثروتمند شویم, چگونه پولدار باشیم

چگونه پولدار شویم در زندگی

 

بدون فکر خرید نکنید

همیشه تلاش کنید با فکر و منطق خرید کنید و اقلام نامعقولی که به آن احتیاج ندارید یا برای شما سودی ندارد، اخریداری نکنید. خرج و مخارج یک زندگی خودش یک چالش است. بنابراین هیچگاه پول و سرمایه خود را صرف چیزهایی که احتیاج ندارید، نکنید. قبل از خرید هر چیزی از خودتان سوال کنید:« آیا به این وسیله احتیاج دارم؟ آیا ارزش خرید دارد؟ آیا خرید این وسیله سود و منفعتی برای من دارد؟» آنگاه یک تصمیم معقول و آگاهانه بگیرید. تصمیمات شما تأثير مهمی در ميزان سرمایه تان دارد.

 

ما توصیه می کنیم پول و سرمایه خود را صرف موردهای زیر نکنید:

خرید بلیط لاتاری: امکان دارد پول خود را از دست بدهید.

خرید سیگار: پول خود را دود نکنید.

خرید تنقلات: بسياري از تنقلات خوراکی موردنیاز و ضروری نیستند.

جراحی پلاستیک: چه تضمینی برای زیبایی شما بعد از جراحی پلاستیک وجود دارد؟

بلیط VIP: وارد شدن به هر مکان یا حتی هواپیما یک بلیط ویژه دارد. آیا خرید این بلیط موردنیاز است؟

 

از وام های بدون کاربرد دوری کنید

برای خودتان یک قانون بگذارید که هیچ قوتی پولی را قرض نگیرید که برای شما سودی ندارد. من برای خرید یک ماشین پول قرض گرفتم و دلیلش این بود که آن ماشین برای من درامد داشت. بیشتر اشخاص برای جامه عمل پوشاندن به آرزوهای کوچک شان وام هایی می گیرند که سالها اقتصاد آن ها را به چالش میکشد ، خرید ماشین، خرید تلویزیون ال سی دی، یا حتی سفر رفتن علت خوبی برای گرفتن وام نیست.

 

وام باید سرمایه زایشی شما را افزایش دهد، نه آن که تنها بر بدهی های شما بیافزاید تا به اصطلاح تفریحی به زندگی شما افزوده شود. اشخاص پولدار تنها در صورتی وام می گیرند که بخواهند آنرا سرمایه کنند و منبع درآمدهای شان را افزایش دهند. مردم فقیر وام می گیرند تا چیزهایی بخرند که مردم پولدار را پولدارتر کنند.

 

استعدادهایتان را به کار بگیرید تا پولدار شوید

جست و جو برای پیدا کردن شغل و هر گونه بازه درآمدی دیگری که برای رسیدن به استعدادهای شخصی تان احتیاج دارید، نظم بندی کنید. افرادی که به موفقیت های خارق العاده رسیده اند، همواره استعدادهای ذاتی و توانایی یادگیری را در هم امیخته اند. از این جهت ديگر به خود اجازه نمی دهید در مشاغلی کار کنید که شما را به چالش نمی کشند یا توانایی هایتان را نشان نمی دهند. به عنوان نمونه :چنانچه در نویسندگی عالی عمل می کنید بهتر است شغل فروشندگی خود را ترک نموده و تمام وقت بر نویسندگی تمرکز کنید.

 

یکی از بزرگترین فواید جوانی، خود دوره جوانی است. با وجود اینکه بزرگسالان بخاطر تجربیات کم شما تردید می کنند، میتوانید ساعات بیشتری را کار نموده و افکار جدیدی معرفی کرده یا این که از دیدی ديگر به مشکلات جهانی نگاه کنید. توانایی انطباق و ارتباط با دنیای امروز یکی از بزرگترین سرمایه شما بعنوان کار آفرین جوان است.

 

در صورتی که هیچ مهارت فروشی ندارید، آغاز به یادگیری کنید. به عنوان نمونه :یکی از مهارت های موثر در بازار کاری امروز، کدنویسی کامپیوتر است. هر شخصی میتواند این مهارت را یاد بگیرد و درامد زيادي کسب کند.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------