تاثیر شگرف شکرگزاری در رسیدن به آرامش و موفقیتشکرگزاری،آرامش،آرامش ذهن

شکرگزاری، آرامش، شادی و موفقیت را برایتان به ارمغان می‌آورد

 

تشکر کردن و قدردانی یکی از وظایف اخلاقی و انسانی هر کسی است که عملکرد شگرفی در حالات روحی و روانی خود فرد نیز دارد. یادآوری مداوم موهبت‌ها و شکرگزاری نسبت به آن‌ها می‌تواند تاثیر بزرگی روی کیفیت زندگی شما داشته باشد. وقتی سرشار از قدردانی باشید، به تدریج واقعیت زندگی شما را تغییر می‌دهد.

تاثیر شکرگزاری در بهبود زندگی

امروزه بسیاری از افراد به دلائل متعدد دچار اختلالات روحی و روانی‌اند. یکی از راهکارهای اساسی که برای این دسته از افراد پیشنهاد می شود این است که: گوشه‌ایی از وقت روزانه‌ی خود را، صرف تفکر به داشته ها و نعمت های خود کنند

 

و سپس به گذشته خود و آرزوی داشته‌های کنونی و کسانی که این نعمت ها را ندارند. این کار موجب رسیدن به آرامش ذهن و حال خوب شما می‌شود. قانون شکرگزاری تنها مختص به دین و مذهب نبوده و در تحقیقات روانشاسی نیز تاثیر شکرگزاری در بهبود زندگی اثبات شده است.

 

نزدیکی خالق و مخلوق با شکرگزاری

به جهت یادآور شدن نعمت‌های الهی، محبت انسان به سوی خدا بیشتر شده و باعث ایجاد رابطه ایی قوی تر نسبت به قبل خواهد شد. که در انتها با این رابطه‌ی خالق و مخلوقی، فرد احساس قدرت بیشتری برای روبه‌رو شدن با مشکلات زندگی دارد.

 

کاملا واضح است که،زنده کردن حس شکرگزارى و قدردانى در خود در برابر نعمتهاى خدا تنها براى این است که طبق فرمان فطرت در برابر بخشنده نعمت، خضوع کنند، او را بشناسند و فرمانش را به جان و دل بپذیرند و به این وسیله هدایت و تربیت شوند، که در نتیجه سود شکرگزاری به سود خود انسان ها خواهد بود.

 

شکرگزاری و قانون جذب

وقتی ما آگاهانه بر روی  نعمت های زندگی خود توجه و تمرکزمی کنیم  ذهن ما هم به شدت به دنبال فراهم کردن نعمت های بیشتری در زندگی برای ما می گردد زیرا به هر چیزی که در جهان هستی توجه و تمرکز کنیم دقیقا همان چیزها را در زندگی ما بیشتر وبیشتر می شود

 

اگر توجه ما بر روی توانگری و ثروت باشد ثروت ما روز به روز بیشتر وبیشتر می شود واگر توجه ما بر روی فقر باشد روز به روز فقیرتر می شویم. جمله معروفی ست که می گوید اگر قدر هرچه را ندانی و آن را خار بشماری، از دستش خواهی داد.

 

این عین حقیقت است. و برعکس آن هرچه را که دوست بدارید و قدرشناس باشید مسلماً بهتر از آن و بیشتر از آن به شما داده خواهد شد. اگر این مسأله را به عنوان یک قانون پذیرفتید پس از این پس بابت هر چه که دارید از خود و خدای خود سپاسگزار باشید.

 

بهبود روابط و جایگاه اجتماعی با شکرگزاری

تشکر کردن و قدردانی یکی از وظایف اخلاقی و انسانی هر کسی است. انسان‌های سپاسگزار همیشه آرام و متواضع و زندگی پر از نعمتی را تجربه می کنند وشب و روز درحال شکرگزاری هستند بابت تمام نعمت های خداوند سپاسگزار هستند هرکسی کار کوچکی هم برایش انجام دهد بلافاصله از او قدردانی می کند

 

بخاطر همین دوستان و فادار بیشتری دور او جمع هستند. و کائنات هم مسیر او را  در دسترسی به اهداف و آرزو هاهمیشه هموار می کند. برعکس انسانهای ناسپاس همیشه بدخلق و عصبانی وشاکی از دنیا و انسان های دیگر هستند همیشه درحال غر زدن هستند ونتیجه زندگی آنها هم فقر و بدبختی وتنهایی است.

 

قانون تابش و بازتاب

شما با گفتن کلمه تشکر یک انرژی را آزاد کرده اید و آن انرژی روی افراد محیط شما اثر گذار می‌شود و همان انرژی اثری خوب را به شما بر می گرداند. که اگر عکس این عمل اتفاق افتد مسلماً یک انرژی بد به شما برگشت خواهد خورد.

 

دنیای ما دنیای عمل و عکس العمل است و مانند پژواک صدایی که در کوه می پیچد و بر می گردد نتیجه اعمال افراد نیز به خود آنها بر می گردد. لذا اگر به این باور رسیده باشیم  باید درک کنیم  که قدرت شکرگزاری چه آثاری به همراه خواهد داشت.

 

وقتی با چالش بزرگی مواجه شدید، بابتش سپاسگزار باشید

خیلی از افراد مشکلات را دلیلی برای گله و شکایت می‌بینند و برای خودشان احساس تأسف می‌کنند. این نگرش شما را به هیچ جایی نمی‌برد. به جای این کار سعی کنید وجوه مثبت حاضر در چنین تجربیات مشکلی را ببینید. آیا می‌توانید از آنها به عنوان یک فرصت برای یادگیری و رشد سپاسگزاری کنید؟ این تغییر ساده در نگرش می‌تواند یک چالش را به یک چیز مثبت با منافع طولانی‌مدت تبدیل کند.

 

سپاسگذار باشید تا شادی در زندگیتان جریان یابد

هر چه بیشتر روی داشته‌هایتان تمرکز کنید، بابت زندگی‌تان سپاسگزارتر و شادتر خواهید بود. نگرش سپاسگزاری باعث می‌شود از موهبت‌هایی که در اختیار دارید آگاه شده و مانع این می‌شود 

 

که ارزش‌ آن‌ها را نادیده بگیرید. به خاطر داشته باشید، شادترین افراد کسانی که بهترین چیزها را دارند نیستند، آن‌ها کسانی هستند که به خاطر هر چیزی که در اختیار دارند سپاسگزار هستند

 

تمرین شکرگزاری

شکرگزاری،موفقیت،آرامش ذهن

از همین امروز با نوشتن داشته‌هایتان شکرگزاری را تمرین کنید

 

از همین لحظه تصمیم بگیرید و روزتان را با شکر گزاری شروع کنید و به کائنات ثابت کنید که شکرگزار آنچه که دارید هستید تا کائنات بهترین ها را برایتان رقم زند هیچ شکی در ذهن ندرام که عمل ساده شکرگزار بودن احساس شما را در جهت مثبت تغییر خواهد داد. چه تعداد استراتژی ساده دیگر سراغ دارید که چنین تاثیری داشته باشد؟

 

آیا تا به حال به دوروبرتان نگاه کرده و چون جایی که زندگی می‌کنید خانه رویایی شما نیست یا ماشینی که می‌رانید آنطور که دوست دارید نیست احساس کمبود کرده‌اید؟ به راحتی فراموش می‌کنیم که میلیاردها نفرد دیگر هستند که وضع‌شان به مراتب از ما بدتر است. آنها بابت داشتن چیزهایی که شما دارید بسیار سپاسگزار خواهند بود.

 

وقتی زندگی خودتان را با چنین افرادی مقایسه می‌کنید، شاید نتوانید کمکی به آنها بکنید، امّا حداقل بابت چیزهایی که دارید سپاسگزار خواهید بود. شاید همه چیز نداشته باشید، امّا باید بپذیرید که موهبت‌های فروانی در اختیار دارید.

 

دفتر و قلمی بردارید و تمام داشته هایتان را بنویسید. نیازی نیست همه را در یک روز بنویسید می توانید هر روز چند مورد جدید به آن اضافه کنید. و هر روز آن ها را با صدای بلند بخوانید و از ته دل سپاسگزار داشته هایتان باشید. شاید این کار پنج دقیقه بیشتر وقت شما را در شبانه روز نگیرد ولی به شما قول می دهم نتایج آن در زندگی شما خیره کننده است.

 

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------