تازه های داروخانه معنوی

دعا برای فرزند صالح, چندین دعا برای فرزند صالح, چند دعا برای فرزند صالح

چندین دعا برای فرزند صالح

چندین دعا برای فرزند صالح دعاهایی برای داشتن فرزند صالح و سر به راه: یکی از مهم ترین چیزهایی که هر…

نماز استغاثه به حضرت‌ زهرانماز استغاثه به حضرت زهرا,نماز استغاثه حضرت زهرا,نماز استغاثه حضرت فاطمه

نماز استغاثه به حضرت زهرا

 

نماز استغاثه حضرت زهرا (س)

همه ما شیعیان در زمانی که گرفتاری یا حاجتی داریم دست به دامان ائمه و امامان بزرگوار می‌شویم. تا شاید به حرمت آبروی آن‌ها پروردگار گوشه‌ای از نظرش به ما جلب گردد و یا حاجات ما را بدهد. در مقاله زیر نحوه خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا (س) را برای شما گردآوری نموده ایم.

نماز استغاثه چیست؟

نماز اِسْتغاثه از نمازهای مستحبی و از آداب استغاثه به درگاه خداوند، برای رهایی از گرفتاری‌ها و برآورده شدن حاجات خوانده می‌شود. نماز استغاثه به خداوند، نماز استغاثه به حضرت زهرا(س) و نماز استغاثه به امام زمان(عج) از جمله نمازهای استغاثه است که در جوامع روایی وارد شده است. 

 

خواص خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا (س):

- رفع گرفتاری و مشکلات 

- برآورده شدن حاجات و استجابت دعا

- آسان شدن ازدواج دختران و پسران

 

بهترین زمان خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا (س):

بهتر است که این نماز در روز جمعه خوانده شود هرچند خواندنش مختص روز جمعه نیست.

 

نحوه خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا (س):

دو رکعت نماز بخوانید و بعد از سلام، سه مرتبه تکبیر بگوید، سپس تسبیحات حضرت زهرا(س) را به جای آورید، به سجده بروید و صد مرتبه بگویید: 

«یا مَوْلاتی یا فاطِمَةُ اَغیثینی». 

ای سرپرستم ای فاطمه به فریادم برس.

 

بعد طرف راست صورت خود را بر زمین بگذارید و همین ذکر را صد مرتبه بگویید، سپس طرف چپ چهره‌ را بر زمین بگذارید و صد مرتبه بگویید، دوباره به سجده برود و ۱۱۰ مرتبه بگویید؛ بعد از آن حاجت خود را بیان کنید. 

 

نحوه خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا (س) به طریقی دیگر:

شيخ حسن بن فضل طبرسى در كتاب «مكارم الاخلاق» فرموده:

نماز استغاثه به بتول چنين است: دو ركعت نماز بجا مى آورىد، سپس به سجده مى روىد، و صد مرتبه مى گويىد: «يا فاطمة» آنگاه جانب راست صورت خويش را به زمين مى گذارى و صد مرتبه مى گويىد، سپس جانب چپ صورتت را و صد مرتبه مى گويید، دوباره به سجده مى روید و صدو ده مرتبه این ذکر را مى گويید.

 

بعد از آن دعای زیر را مى خوانید:

يَا آمِناً مِنْ كُلِّ شَيْءٍ، وَكُلُّ شَيْءٍ مِنْكَ خائِفٌ حَذِرٌ، أَسْأَلُكَ بِأَمْنِكَ مِنْ كُلِّ شَيْءٍ وَخَوْفُ‌ِ كُلِّ شَيْءٍ مِنْكَ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَأَنْ تُعْطِيَنِي أَماناً لِنَفْسِي وَأَهْلِي وَمالِي وَوَلَدِي حَتَّىٰ لَاأَخَافَ أَحَداً وَلَا أَحْذَرَ مِنْ شَيْءٍ أَبَداً إِنَّكَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ. 

ای بی هراس و بیم از هرچیز كه هرچیز از تو هراسان و برحذر است، از تو می خواهم به ایمنی ات از هرچیز، و هراس هرچیز از تو، اینكه بر محمّد درود فرستی، و ایمنی به من عطا كنی، برای خود و خاندان و دارایی و فرزندانم، تا از احدی نهراسم، و هرگز از چیزی حذر نكنم، به درستی كه تو بر هرچیز توانایی. (مطلب پیشنهادی: آشنایی با حرز حضرت فاطمه)

 

نماز استغاثه به حضرت زهرا,نماز استغاثه حضرت زهرا,نماز استغاثه حضرت فاطمه

نماز استغاثه حضرت فاطمه

 

آیا سجده کردن در نماز استغاثه حضرت زهرا (س)  شرک است؟

ما نماز را برای خدا بجا می آوریم و سجده را نیز برای او انجام می دهیم اما با ذکر «یا مولاتی...» حضرت زهرا سلام الله علیها را وسیله قرار می دهیم تا بدینوسیله خداوند متعال حاجت ما را برآورده نموده و تنگی سینه مان را مرتفع سازد و این هیچ منافاتی با توحید نخواهد داشت زیرا این عمل هرگز به این منظور نیست که انسان چیزی را از شخص پیامبر (ص) یا امام یا حضرت زهرا سلام الله علیها مستقلا تقاضا کنند، بلکه منظور این است که به آنان توسل بجوییم و آنان را وسیله ای برای تقرب به خدا قرار دهیم که این کار علاوه بر اطاعت از امر خدا، یک نوع احترام و اهتمام به موقعیت آنهاست که این هم یک نوع عبادت است. بنابراین چنین اموری نه بوی شرک می دهند و نه بر خلاف آیات قرآن است.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022