تازه های متفرقه دینی

زمینه های توبه حضرت آدم

توبه حضرت آدم (ع) و پیام های آن

توبه حضرت آدم (ع) و پیام های آن توبه حضرت آدم (ع) چیست و چه درس هایی به ما می دهد ؟ در این مقاله از…

طلسم چیست؟ آیا طلسم واقعیت دارد؟طلسم چیست, آیا طلسم واقعیت دارد, راه های مقابله با طلسم

طلسم چیست؟ آیا طلسم واقعیت دارد ؟

 

از طلسم چه می دانید؟

طلسم عبارت است از نوعی دعا، وِرد، بخشی از اندام جانوران و یا حتی در بعضی موارد مدفوع و ادرار جانداران (حتی انسان) که با هدف و نیت گشایش مشکلی خاص و یا اهداف شومی همچون ساختن دردسر برای افراد و … مورد استفاده دارد.

طلسم چیست؟

طلسم (به عربی: طلسم و یونانی: τέλεσμα) یک باور خرافی است که می تواند هر شیء یا نگاره ای متشکل از واژگان، شمارگان، اشکال و جداول دارای قدرت مذهبی یا جادویی باشد که هدف آن محافظت، التیام یا حتی آسیب رساندن به افرادی است که برای آنها ساخته شده است.

 

طلسم ها غالباً اشیای قابل حمل هستند که از طرق مختلف بر روی شخصی حمل می شوند، اما همچنین می توانند به طور دائمی در مکانی نصب شوند. طلسم ها با تعویذها ارتباط نزدیکی دارند، اما تفاوت اصلی در شکل و ماده آنها است، طلسم ها اغلب به شکل اشیا مانند لباس، سلاح یا پارچه با متن جادویی هستند.

 

طلسم ها در طول تاریخ در تمدن های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته اند و با شیوه های نجومی، علمی و مذهبی و در ارتباط بوده اند اما نظرات پیرامون استفاده از آن ها در برخی فرهنگ ها در عصر جدید تغییر کرده است.

 

از جمله انواع طلسم ها می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

– طلسم آب

– طلسم باد

– طلسم آتش

– طلسم خاک

– طلسم یهودی

– طلسم اژدها

– طلسم شیطان ( میگن بدجور جیزه! )

– طلسم مورچه

– طلسم رتیل

– طلسم عقرب

– طلسم مار

– طلسم جن

و خلاصه طلسم انواع جک و جونور!

 

همه چیز درباره ی طلسم, طلسم از نظر قرآن, آیا طلسم وجود دارد, انواع طلسم

درباره ی طلسم

 

نظر قرآن درباره طلسم چيست ؟

سحر و جادو و طلسم واقعیت دارد. قرآن وجود آن را تایید کرده است، اما سحر و جادو که حرام و در حکم کفر است، از دست هر کس بر نمی آید. بسیاری از چیزهایی که جادو و جنبل می نامیم، القاهای روحی و روانی است که به جهت پذیرش ما، تاثیرگذار شده است. ما می توانیم با اتکال به خدا و با پناه بردن به او، از تاثیر های روحی و روانی در امان باشیم.

 

عوامل تاثیرگذار در افزایش مراجعه به طلسم:

متاسفانه امروزه شاهد هجوم گسترده افراد بخصوص قشر نوجوان و جوان جامعه به سمت طلسم و سحر و جادو هستیم. این افراد چه از روی نیاز و چه از روی کینه و چه به منظور کسب درامد و خوشبختی و منفعت های شخصی به سوی طلسم روی آورده اند اما دلیل چیست؟ انسان همواره مخلوقی راحتی پسند بوده و همواره سعی در آرامش و راحتی هرچه بیشتر در جهت رسیدن به اهدافش بوده و هست و خواهد بود. اما در این میان هستند افرادی که یک قدم فراتر گذاشته و می خواهند بدون هیچ سعی و تلاشی به خواسته های خود برسند و بدین ترتیب رمالان شیاد نیز از این خصت راحت طلبی افراد سو استفاده کرده و با وعده های طلسم گشایش، طلسم ثروت و… این افراد را ترغیب به سفارش این طلسم های پوچ و بی معنی کرده و به راحتی نقره داغشان می کنند! از طرفی با رشد شبکه های اجتماعی و گستردگی اینترنت، دیگر مثل قدیم ها نیست که برای اطلاع یافتن از چیزی به سراغ جمعی از افراد می رفتند تا اطلاعات کسب کنند، بلکه به راحتی از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی در رابطه با هر چیزی می توان اطلاعات کسب کرد! و متاسفانه افراد سودجو نیز از این مزیت اینترنت سو استفاده کرده و به نشر مزخرفاتی در رابطه با طلسم و… می پردازند و انواع طلسم های پوچ و بی فایده را در کانال های تلگرامی و یا پیج های اینستاگرام خود به افراد ساده لوح به قیمت های بالا می فروشند!

 

متاسفانه ایرانیان از دیرباز تا کنون و تا ابد ملتی خرافاتی بوده و هستند و خواهند بود. مشکل اساسی ما ایرانی ها این است که همواره عادت داریم همه چیز را به آسانی به دست بیاوریم (به عنوان نمونه همین گرانی ها که به خاطر فرصت طلبی های خودمان بوجود آمدند! خواستیم زرنگی کنیم و سود بیشتری کنیم یک دفعه کله پا شدیم). برای ما تلاش و کوشش یک واژه کاملا بیگانه و مبهم است! ما سعی داریم همواره چیزهایی که اصلا وجود ندارند را باور کنیم و بر روی این باورهای اشتباه پافشاری می کنیم.

 

آشنایی با انواع طلسم, درباره ی طلسم, راه مقابله با طلسم

راه های مقابله با طلسم

 

راه مقابله با طلسم چیست؟

هر چند طلسم خرافه نیست و دارای اثر است؛ ولی هر کسی قدرت طلسم ندارد. بسیاری از کسانی که ادعای دانستن طلسم دارند، صادق نیستند؛ بلکه آن را ابزاری برای فریب دیگران و کسب درآمد برای خود قرار داده اند.

 

بهترین راه برای ابطال سحر پناه بردن و توکل بر خدا و تلاوت برخی از سوره های قرآن؛ مانند فلق و ناس می باشد.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------