ژاپن گوجه فرنگی حاصل از ویرایش ژنوم را تولید کرد گوجه فرنگی,اخبار علمی ,خبرهای علمی
گوجه فرنگی با استفاده از فناوری ویرایش ژن CRISPR-Cas۹ در کشور ژاپن توسعه داده شد. این محصول حاوی سطوح بالایی از گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) است. 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، ژاپن فروش گوجه فرنگی High-GABA حاصل از ویرایش ژنوم را آغاز کرده است. این محصول با استفاده از فناوری ویرایش ژن CRISPR-Cas۹ توسعه داده شد.

 

گوجه فرنگی High-GABA حاوی سطوح بالایی از گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) است. گاما آمینوبوتیریک اسید، یک آمینو اسید است که به آرامش و کاهش فشار خون کمک می‌کند.

 

این گوجه فرنگی با ویرایش ژنوم بالا با همکاری دانشگاه تسوکوبا توسعه یافت و در ماه مه ۲۰۲۱ در بسته‌هایی برای باغبان‌ها عرضه شد و مورد استقبال مثبت مصرف کنندگان خانگی قرار گرفت.

 

به گفته Shimpei Takeshita ، رئیس Sanatech Seed و مدیر ارشد نوآوری Pioneer EcoScience ، گوجه فرنگی High-GABA، حاوی چهار تا پنج برابر GABA بیشتر از یک گوجه فرنگی معمولی است.

 

استفاده از فناوری‌های نوین مانند تولید و مصرف محصولات تراریخته، محصولات حاصل از ویرایش ژنومی روند رو به رشدی در کشورهای پیشرفته دارد. امید می‌رود در کشور ما نیز موانع موجود در تولید ملی محصولات تراریخته برداشته شود و کشورمان به جایگاه واقعی در تولید و انتقال دانش این فناوری در منطقه دست یابد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------