ماهی‌های هوشمندی که کارشان بلعیدن پلاستیک استماهی‌های هوشمند،اخبار علمی،خبرهای علمی
دانشمندان چینی موفق به طراحی و توسعه ماهی‌ربات‌های کوچکی شده‌اند که کارشان بلعیدن ریزپلاستیک‌ها از اعماق دریا است.

به گزراش باشگاه خبرنگاران به نقل از Rappler.com، گروهی از دانشمندان دانشگاه چینی سیچوان در جنوب غربی چین، موفق به توسعه ربات‌هایی شده‌اند که به گفته آن‌ها با بلعیدن ریزپلاستیک‌ها، می‌توانند در آینده به پاکسازی اقیانوس‌های آلوده جهان کمک کنند. این ربات‌های نرم در اندازه‌های ۱.۳ سانتی‌متر (۰.۵ اینچ)، ریزپلاستیک‌ها را در آب کم عمق می‌مکند.

 

وانگ یویان، یکی از محققانی که این ربات را توسعه داده است، می‌گوید: این تیم در تلاش است تا با توسعه بیشتر این ربات‌ها، آن‌ها را به جمع آوری ریزپلاستیک‌ها از آب‌های عمیق‌تر قادر ساخته و اطلاعات مورد نیاز را برای تجزیه و تحلیل آلودگی دریایی در زمان واقعی ارائه دهند.

 

به گفته سازندگان، می‌توان از این ربات‌های مینیاتوری برای اهداف مختلفی مانند عملیات‌های زیست پزشکی یا خطرناک استفاده کرد، در این روش ربات‌های کوچک می‌توانند در قسمتی از بدن فرد قرار گرفته و به او در از بین بردن برخی بیماری‌ها به او کمک کنند. 

 

این ربات‌ها از پلی اورتان ساخته شده است که ویژگی آن سازکاری با محیط زیست است و اگر به طور تصادفی توسط ماهی‌ها خورده شود، می‌تواند بدون آسیب به آن هضم شود. ویژگی دیگر این ربات‌ها قابلیت بازیابی آن‌هاست و می‌توانند تا ۲.۷۶ طول بدن در هر ثانیه شنا کنند که سریعتر از اکثر ربات‌های نرم مصنوعی است.

 

ماهی‌های هوشمند،اخبار علمی،خبرهای علمی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------