ساخت لباس نامرئی به كمك ماهی مركبلباس نامرئی,ساخت لباس نامرئی,ماهی مركب

ساخت لباس نامرئی به كمك ماهی مركب
مهندسان آمریکایی با بررسی ماهی مرکب معمولی قصد دارند پوشش مستتر کننده ای بسازند که اشیا یا افراد را در حوزه دید فروسرخ شب نامرئی کند.
محققان در دانشگاه کالیفرنیا ایروین در مطالعه ای که نتایج آن در نشریه مواد پیشرفته منتشر شده ، خلق پوشش مستتر کننده فروسرخ زیست تقلید را با الهام از نوعی ماهی مرکب مدادی توصیف کرده اند.

 

این گروه رفلکتین - ساختار پروتئینی ضروری در ماهی مرکب برای تغییر نگ و انعکاس نور - را در باکتری های معمولی تولید کرده و آن را در ورقه های اوپتیکی نازک و فعال که تقلیدی از پوست ماهی مرکب است قرار دادند.
رنگ و انعکاس این نوار قابلیت تغییر است و به آن امکان می دهد تا وقتی با دوربین فروسرخ نگاه می شوند، ناپدید شده و دوباره دیده شوند.


نیروهای نظامی عمدتا برای دید، حرکت، نظارت و هدفگیری در شب از تجهیزات تشخیص فروسرخ استفاده می کنند.
پروفسور آلون گورودتسکی استاد علوم مواد و مهندسی شیمی گفت: راهبرد ما ساده و با آرایه وسیعی از سطوح سازگار است و به طور بالقوه ای امکان می دهد اشیا ساده بسیاری توانایی استتار به دست آورند.
این یک گام به سوی ساخت موادی است که در واکنش به یک سیگنال خارجی، خود پیکربندی مجدد انجام می دهند.


وی افزود: هدف بلند مدت ما ساخت پوشاکی  است که به طور پویایی بافت و رنگ خود را برای سازگاری با محیط تغییر دهند. اساسا در پی ساخت پوشاک قابل تغییر شکل هستیم تا رویدادهای داستان های علمی و تخیلی واقعیت یابد.

منبع:konjkav.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------