6 قسمت جذاب بدن شما که معجزه تکامل را ثابت می کندارگان های وستیجینال, بازمانده‌های ژنتیکی, اندام های وستیجیال انسان

ارگان های وستیجینال اندام هایی هستند که به عنوان مدرک تکامل در نظر گرفته می شوند

 

اندام های وستیجینال بدن انسان کدام ها هستند 

اصطلاح " ارگان های وستیجینال " به آن دسته از اندام ها یا ساختارهای " اضافی " در بدن انسان اطلاق می شود که دیگر عملکردی ندارند. آنها مدتهاست که به عنوان مدرک کلاسیک تکامل در نظر گرفته می شدند و تفاوت بین انسان مدرن و اجداد ما را نشان می دهند. ما در این مقاله قصد داریم برخی از آنها را به شما بگوییم، این مقاله یک بحث علمی جذاب است که شواهد تکامل را در بدن خود مشاهده خواهید کرد. همراه ما باشید.

ماهیچه بلند کف دست

کف دست خود را روی میز یا سطح صاف دیگری قرار دهید. انگشت شست و انگشت کوچک خود را به هم نزدیک کنید و در همان حالت نگه دارید. آیا رباطی را می بینید که از طریق پوست مچ دست خود را نشان می دهد؟ این عضله میراث اجداد ماست. وظیفه خم کردن دست را بر عهده داشت و به پیشینیان ما کمک می کرد هنگام پریدن از درختی به درخت دیگر، چیزهایی را در دست بگیرند. اگر آن را ندارید نگران نباشید، امروز این ماهیچه کاملا بی فایده و بدون کاربرد است.

 

ارگان های وستیجینال, ساختارهای اضافی

مور مور شدن بدن

 

مور مور شدن

افراد در هنگام سرماخوردگی یا استرس دچار مور مور می شوند. برآمدگی های مور مور زمانی ایجاد می شود که سیگنال نخاعی باعث انقباض عضلات ریز متصل به هر مو می شود که مو را به سمت بالا می کشد. وقتی هوا سرد است، فرایند مورمور ، از دست دادن گرما را کاهش می دهد که به گرم شدن بدن کمک می کند. آنها همچنین می توانند پاسخی به خشم یا ترس باشند، موهای بلند شده حیوان را بزرگتر نشان می دهند. هنگامی که شما احساسات قوی مانند تحسین یا لذت را تجربه می کنید، می تواند ظاهر شود.

 

ارگان های وستیجینال, بازمانده‌های ژنتیکی, اندام های وستیجیال انسان

چین حماسی در پلک بالایی چشم

 

چین حماسی

چین اپیکانتیک، اصطلاح رسمی چین های پوستی پلک بالایی است که بسیاری از مردم از مناطق مختلف آسیا دارند. اکثر محققان بر این باورند که چین‌ های اپیکانت برای انسان‌ هایی که در شرایط شدید مانند سرمای شدید، گرمای شدید یا مناطق بیابانی زندگی می‌کردند مفید بود.

 

اندام تکامل یافته, گره داخل چشم, قسمت های جذاب بدن

گره کوچک در گوشه داخلی چشم

 

کلارونکلا

این گره کوچک در گوشه داخلی چشم، در واقع یادگاری از غشای تحریک ‌کننده است. در بسیاری از گونه ها از جمله ماهی، پرندگان و خزندگان یافت می شود و برای محافظت و مرطوب کردن چشم استفاده می شود. با گذشت زمان، غشای تحریک کننده برای انسان بی فایده شده است، اما هنوز تکه کوچکی از این غشاء به ماهیچه های چشم متصل شده است.

 

ماهیچه های گوش

ماهیچه های گوش نمونه ای کلاسیک از اندام وستیجینال هستند. آنها به اجداد ما کمک کردند تا گوش های خود را حرکت دهند تا شکارچیان نزدیک، مخالفان، اقوام یا طعمه را بهتر تشخیص دهند. امروزه افراد بسیار کمی می توانند گوش های خود را حرکت دهند.

 

ماهیچه بلند کف دست, علت مور مور شدن بدن, عملکرد دندان عقل در گذشته

عملکرد دندان عقل در گذشته

 

دندان عقل

دندان عقل زمانی عملکرد مهمی را ایفا می کرد، آنها به ما کمک می کردند تا تکه های غذای سفت و سخت را بجویم. امروزه ما عمدتا غذاهای فرآوری شده یا تصفیه شده مصرف می کنیم، به این معنی که هشتمین دندان در هر طرف دهان شما دیگر در بدن هیچ عملکردی ندارد. به همین دلیل است که نیمی از جمعیت به طور کامل فاقد این دندان های آسیاب سوم هستند.

 

در این مقاله سعی کردیم 6 اندام و قسمت های مختلف بدن که دیگر در نسل ما عملکردی ندارند و در واقع بیانگر تکامل انسان می باشند را به شما معرفی کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما نیز مفید بوده باشد.

 

گردآوری:بخش علمی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------