پیرترین موجودات شکار شده توسط انسان هاپیرترین موجوداتی که توسط انسان ها کشته شده اند

انسان ها برای خودشان به دنبال طول عمر بیشتر و زندگی ابدی هستند اما در نقطه مقابل آن ها زندگی بیشتر حیوانات است که رو به کوتاهی است. زندگی کوتاه است اما انسان ها مدت هاست آن را فراموش کرده اند.

 

اما باید بگویم که انسان ها در طول عمر تنها نیستند. حیوانات و گیاهانی وجود دارند که صدها سال عمر می کنند البته تا زمانی که انسان ها دخالتی در زندگی آن ها نداشته باشند. در زیر پیرترین موجوداتی که توسط انسان ها کشته شده اند را با هم ببینیم.

 

وال ۱۳۰ ساله

در ماه می سال ۲۰۰۷ شکارچیان بومی سواحل آلاسکا یک نهنگ غول پیکر را شکار کردند. آن ها بعد از کشتن نهنگ یک نیزه شکار زیر پوست شانه های او پیدا کردند که به سال ۱۸۹۰ بازمیگردد و این یعنی نهنگ غول پیکر ۱۱۷ سال گذشته از یک حمله شکارچیان جان سالم به در برده است. از آن جا که شکارچیان نهنگ های بزرگ و جوان را شکار می کردند دانشمندان به این نتیجه رسیدند که عمر این وال ۱۳۰ سال است. دانشمندان تخمین زده اند که وال ها می توانند ۲۰۰ سال عمر کنند.

 

در ماه می سال ۲۰۰۷ شکارچیان بومی سواحل آلاسکا یک نهنگ غول پیکر را شکار کردند

 

ماهی سنگی ۲۰۰ ساله

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ یکی از بومیان سیاتل هنگام ماهیگیری در سواحل آلاسکا این ماهی سنگی بزرگ را شکار کرده که بعد از انداختنش به ساحل از عظمت آن غافلگیر شده است. او یک ماهی ۱۸ کیلویی ۲۰۰ ساله را شکار کرده است.

 

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ یکی از بومیان سواحل آلاسکا ماهی سنگی ۲۰۰ ساله را شکار کرد

 

صدف ۴۰۵ ساله

در اعماق اقیانوس اطلس شمالی صدف هایی زندگی می کنند که طول عمر زیادی دارند. طول عمر این صدف ها از روی حلقه های روی لاک صدف ها تشخیص داده می شود و البته دانشمندان از آن برای تغییرات سطح دما نیز استفاده می کنند. در سال ۲۰۰۷ یکی از این صدف ها شکار شد و بعد از شمارش حلقه های آن دریافتند که جان یک صدف ۴۰۵ ساله را گرفته اند.

 

در سال ۲۰۰۷ صدف ۴۰۵ ساله شکار شد

 

درخت ۴۹۰۰ ساله

درخت ها هم مثل صدف ها با هر سال بزرگ تر شدن یک حلقه به حلقه های روی تنه درخت اضافه می کنند. البته دانشمندان از آن برای تعیین دمای تاریخی نیز استفاده می کنند و برای این کار باید درخت را قطع و حلقه های روی تنه را بشمارند. برای آسیب نرسیدن به درخت روش دیگری هم وجود دارد. در این روش با مته از درخت نمونه برداری می کنند. در سال ۱۹۶۴ جغرافی دانی به نام Donald R. Currey برای آزمایش روی درختان پارک ملی گریت باسین در نوادا و تعیین حرکات یخ رودها از روش نمونه برداری استفاده نکرد و بعد از قطع یک درخت به عمر ۴۹۰۰ ساله آن پی برد.

 

در سال ۱۹۶۴ بعد از قطع یک درخت به عمر ۴۹۰۰ ساله آن پی برد

 

فیل ۱۰۰ ساله

در سال ۱۹۵۰ شکارچی معروف اسپانیایی JJ Fenykovi برای شکار این فیل عظیم الجثه ۱۰۰ ساله ۸ تنی که ردپای او ۹۱ سانتیمتر بود از ۱۶ گلوله کالیبر بالا و چندین اسلحه دیگر استفاده کرد.

 

در سال ۱۹۵۰ شکارچی اسپانیایی برای شکار فیل ۱۰۰ ساله از ۱۶ گلوله کالیبر بالا استفاده کرد

 

ماهی دایناسوری ۹۴ ساله

دانشمندان از روی فسیل ماهی های دایناسوری تشخیص دادند که به دوره دایناسورها یعنی ۱۰۰ میلیون سال گذشته برمی گردند. منطقه زندگی آن ها از میسیسیپی تا مناطق ساحلی ایالات متحده است چون این ماهی ها معمولا در آب های شور زندگی می کنند و حتی بیرون از آب هم می توانند مدت کوتاهی زنده بمانند و به همین دلیل است که طول عمر آن ها نسبت به ماهی های دیگر بیشتر است. در فوریه سال ۲۰۱۱ “کنی ویلیام” یکی از این ماهی های عظیم ۱۴۸ کیلوگرمی را در میسیسیپی شکار کرد که عمر آن ۹۴ سال بود.

 

در فوریه سال ۲۰۱۱ یکی از این ماهی های عظیم 94 ساله را در میسیسیپی شکار کرد

 

خرچنگ ۱۰۰ ساله

یک صیاد خرچنگ هر سال میلیون ها خرچنگ از اقیانوس اطلس شمالی شکار می کند و در میان خرچنگ های شکار شده چیزهای غیرعادی یافت می کند. از ویژگی های عجیب این خرچنگ ها طول عمر آن هاست. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده به این نتیجه رسیده اند که بعضی از خرچنگ ها طول عمر ابدی دارند. درست است که دی ان ای این موجودات در برابر پیری مقاوم است اما آن ها به پوست انداختن نیاز دارند. هر چه سن خرچنگ ها بالاتر می رود پوست اندازی آن ها پر استرس تر و سخت تر می شود و ۱۵ درصد خرچنگ ها به همین دلیل می میرند. هر چه پوسته خرچنگ بزرگ تر شود آلوده تر و در نهایت باعث مرگ خرچنگ می شود. بزرگ ترین خرچنگ در سال ۱۹۷۷ در کانادا شکار شد که ۱۹ کیلوگرم وزن و ۱۰۰ سال عمر داشت. این خرچنگ به یک رستوران فروخته و به منوی غذاهای رستوران افزوده شد.

 

بزرگ ترین خرچنگ در سال ۱۹۷۷ در کانادا شکار شد که ۱۹ کیلوگرم وزن و ۱۰۰ سال عمر داشت

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------