آشنایی با عجیب ترین پدیده های کره زمیناین کره خاکی که روی آن زندگی می کنیم پر از اتفاقات عجیب و شگفت انگیز است که با دیدن آن ها به قدرت مادر طبیغت پی خواهیم برد. بعضی از این پدیده ها علاوه بر عجیب بودن بسیار زیبا نیز هستند. با ما همراه باشید تا از این عجایب طبیعی روی زمین بیشتر بدانید.

 

چشم صحرا

چشم صحرا که به ساختار ریچات نیز معروف است با قطر ۴۰ کیلومتر شباهت زیادی به شکل چشم دارد. در ابتدا دانشمندان تشخیص دادند که این ساختار در اثر برخورد شهاب ایجاد شده است. اما بعدها زمین شناسان تشخیص دادند که این پدیده یک گنبد زمین شناسی متقارن است که زمان تقسیم ابرقاره پانگه آ فشار زمین باعث ایجاد آن شده است.

 

آشنایی با علم زمین شناسی,تصاویری از عجیب ترین پدیده های زمین

ساختار چشم صحرا در اثر برخورد شهاب ایجاد شده است

 

شکاف سیاه در White Rim Trail

شکاف سیاه یک شکاف طبیعی در پارک ملی Canyonlands است. به گفته برخی این شکاف توسط معدن چی ها برای این که به قسمت های عمیق تری در این منطقه دسترسی پیدا کنند ایجاد شده است و در سال ۱۹۵۰ توسط معدن چیان اورانیوم وسیع تر شده است. این شکاف یک پدیده طبیعی است که توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند.

 

عجیب ترین پدیده های زمین,آشنایی با عجیب ترین پدیده های زمین

شکاف سیاه یک شکاف طبیعی در پارک ملی Canyonlands است

 

ساحل درخشان بیولومینسنت

این ساحل درخشان در هنگ کنگ شبها نور بسیار زیبا و چشمگیری از خود منتشر می کند. همانطور که می گویند این پدیده در اثر آلودگی کشاورزی ایجاد شده است و می تواند برای ماهی ها و موجودات دریایی بسیار مضر و خطرناک باشد. درست است که ظاهر زیبایی دارد اما به همان اندازه خطرناک نیز هست.

 

پدیده های عجیب زمین, عجیب ترین آفرینش های خدا

ساحل درخشان بیولومینسنت شبها نور بسیار زیبا و چشمگیری از خود منتشر می کند

 

کوهستان رنگین کمانی چین

شاید یکی از دلایلی که انسان را به نقاشی علاقمند کرده است همین کوهستان زیبای رنگین کمانی چین باشد که در پارک زمین شناسی Zhangye Danxia واقع شده است. این مکان جزو میراث یونسکو اعلام شده و رنگ های آن در اثر مواد معدنی و اکسید آهن بوجود آمده است.

 

تصاویری از عجیب ترین پدیده های زمین, زیباترین پدیده های زمین

کوهستان رنگین کمانی چین جزو میراث یونسکو اعلام شده است

 

جنگل کج

در نگاه اول به نظر می رسد این تصویر از کتاب هری پاتر گرفته شده اما این درخت ها کاملا طبیعی هستند که در سال ۱۹۳۰ کاشته شده اند. تمام درختان این جنگل به سمت زمین خمیده هستند و هنوز هم کسی نتوانسته علت آن را کشف کند.

 

آفرینش و خلقت خدا,عکس هایی از رز صحراآفرینش و خلقت خدا,عکس هایی از رز صحرا

تمام درختان این جنگل به سمت زمین خمیده هستند و هنوز هم کسی نتوانسته علت آن را کشف کند

 

آبشار خون

به نظر می رسد قطب جنوب مرکز پدیده های عجیب و غریب باشد. آبشار خون که در سال ۱۹۱۱ توسط زمین شناسی به نام گریفیت تیلور کشف شده است رنگ خود را از اکسید آهن آب های شور می گیرد. همه ما از دوران مدرسه با این فرآیند آشنا شده ایم که آهن در اثر تماس با اکسیژن قرمز رنگ می شود.

 

آفرینش و خلقت خدا،,عکس هایی از رز صحرا

آبشار خون رنگ خود را از اکسید آهن آب های شور می گیرد

 

آتشفشان ایجن

یکی دیگر از عجایب طبیعت شعله های آبی رنگ آتشفشان ایجن در اندونزی است. رنگ آبی شعله های این آتشفشان نتیجه گازهای سولفوری است که در دمای بالاتر از ۳۶۰ درجه سانتیگراد می سوزند. زمانی که این گازها با اکسیژن در تماس قرار می گیرند رنگ آن ها به آبی تبدیل می شود.

 

تصاویر آبشار زیردریایی, پدیده های عجیب زمین

یکی دیگر از عجایب طبیعت شعله های آبی رنگ آتشفشان ایجن در اندونزی است

 

سنگ های زنده

این سنگ ها که در شیلی یافت می شوند بسیار عجیب اما خوشمزه هستند. شاید کمی عجیب باشد که انسان ها سنگ بخورند اما این موجودات سنگ نیستند بلکه موجوداتی دریایی هستند که گوشت قرمز رنگی دارند که با پوست ضخیم سنگ مانند از خود حفاظت می کنند. بومیان شیلی از این موجود عجیب غذاهای خوشمزه ای درست می کنند.

 

عجیب ترین آفرینش های خدا,آفرینش و خلقت خدا

سنگ های زنده در شیلی یافت می شوند بسیار عجیب اما خوشمزه هستند

 

آبشار زیردریایی

این پدیده جالب قانون فیزیک را به نوعی زیر پا گذاشته است. چگونه ممکن است در زیر دریا آبشار وجود داشته باشد؟ اما واقعیت این است که هیچ آبشاری در این مکان وجود ندارد بلکه ساختار شن هاست که این خطای دید را ایجاد می کند.

 

آفرینش و خلقت خدا,آشنایی با عجیب ترین پدیده های زمین

هیچ آبشاری در این مکان وجود ندارد بلکه ساختار شن هاست که این خطای دید را ایجاد می کند

 

گودال یخ در قطب جنوب

گودال یخ در اکتبر ۲۰۱۷ روی زمین نمایان شده است و توسط ربات شناور کشف شد و دانشمندان را شگفت زده کرد.

 

عکس هایی از رز صحرا,عجیب ترین پدیده های زمین

گودال یخ توسط ربات شناور کشف شد و دانشمندان را شگفت زده کرد

 

فوران آتشفشان و طوفان رعد و برق در شیلی

زمانی که آتشفشان با رعد و برق تماس پیدا می کند پدیده بسیار شگفت انگیزی بوجود می آید. دلیل این پدیده جریان الکتریسته ذرات خاکستری است که توسط مواد مذاب به بیرون پرتاب می شود. این پدیده به قدری مردم را به خوف و وحشت انداخت که دستور تخلیه مناطق نزدیک آتشفشان را دادند.

 

آشنایی با علم زمین شناسی,تصاویری از عجیب ترین پدیده های زمین

زمانی که آتشفشان با رعد و برق تماس پیدا می کند پدیده بسیار شگفت انگیزی بوجود می آید

 

رز صحرا

فکر می کنم همه شما آهنگ زیبا و معروف “the desert rose” از استینگ را شنیده باشید. باید بگویم که رز صحرا واقعا وجود دارد. این گل ها با خوشه های کریستالی سنگ گچ پر از دانه های شن است بوجود آمده است. زمانی که باران می بارد قطرات آب وارد لایه های شنی زمین می شود و با گرم شدن هوا بخار شده و به سمت بالا می آیند و  کریستال های شنی ایجاد می کنند.

 

عجیب ترین پدیده های زمین,آشنایی با عجیب ترین پدیده های زمین

گل های رز صحرا با خوشه های کریستالی سنگ گچ پر از دانه های شن است بوجود آمده است

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------