شعبده بازی چیست؟ + راز چند ترفند شعبده بازیآموزش شعبده بازی

 

 آموزش و راز شعبده بازی

تردستی یا چشم بندی یا شعبده فنی است که تاثیر عجیبی به حواس انسان ها به روش های خاص ایجاد می کند. این فن ها می تواند به صورت مرموز و یا فیزیکی و یا بر ذهن، چشم و گوش تاثیر بگذارد. شعبده بازی یا تردستی با جادوگری تفاوت دارد. تردستی یک هنر است و با حقه های متفاوت مردم را متحیر می کنند. اما جادوگری انجام کارهای غیرعادی با نیرویی خاص است.

علم شعبده بازی چیست ؟

شعبده بازی نوعی هنر و علم هست که توسط یک فرد که تسلط کامل به روش شعبده بازی دارد و دارای سرعت عمل بالایی هست انجام می گیرد که به او شعبده باز می گویند. هنر شعبده بازی هنری ظریف و بی کران می باشد که شامل علوم : فیزیک،شیمی،ریاضی است و حقه، سرعت دست و پنهان کاری توسط وسیله و دست در هنر شعبده بازی نقش دارند. شعبده بازی مانند هنرهای دیگر شامل ، نقاشی ، خوانندگی ، طراحی و ... یک هنر کامل و بی کران می باشد.

 

چگونه شعبده بازی را یاد بگیریم

اگر در یادگیری شعبده تازه کار هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که کتابخانه عمومی را در مورد کتاب های شعبده بررسی کنید. کتاب ها یکی از بهترین راه ها برای یادگیری ترفندهای جدید و آسان هستند. اغلب اوقات، کتاب های شعبده بازی ترفندهایی دارند که می توانید یاد بگیرید چگونه با استفاده از وسایل روزمره که در خانه یا محل کار پیدا می کنید، این کار را انجام دهید. کتاب های شعبده بازی بسیاری برای مبتدیان وجود دارد که می توانند از آنها استفاده کنند.

 

چندین ترفند شعبده بازی آسان برای مبتدیان و کودکان برای یادگیری، استفاده از وسایل خانه وجود دارد. هنگامی که یک یا دو ترفند را یاد گرفتید، می توانید آن را با مخاطب اجرا کنید.

 

اجرا برای مخاطبان سخت (به عنوان یک مبتدی) می تواند طاقت فرسا باشد. انتخاب کنید ترفندهایی را به افرادی صمیمی، خوش برخورد و خانواده ی خود ارائه دهید. هنگام اجرا، توصیه می شود روی ارائه کار کنید، که اغلب رمز جذابیت مخاطبان شماست.

 

قبل از خرید وسایل شعبده بازی، بررسی ها را بخوانید

قبل از خرید ترفندهای شعبده بازی، کتاب یا فیلم، بررسی ها را بخوانید و نظرات ارزشمندی کسب کنید. به طور کلی، کتاب ها بهترین ارزش را ارائه می دهند، زیرا بیشترین تکنیک ها و ترفندها را برای شما ارائه می دهند. قیمت فیلم ها ممکن است بیشتر از کتاب باشد و ترفندهای کمتری ارائه دهند، اما به شما امکان می دهد تاثیری را در عمل ببینید. برای فراگیران بصری، تأثیر یادگیری از طریق ویدئو نسبت به مطالعه بیشتر است.

 

به فروشگاه های شعبده بازی بروید

معمولاً انگیزه رفتن به یک فروشگاه شعبده بازی و خریدن جلوه های مختلف برای یادگیری تأثیرگذار است است. برخی جلوه های شعبده بازی ممکن است برای سطح مهارت خاص شما مناسب نباشد. به علاوه، خرید ترفندهای شعبده بازی می تواند بسیار گران باشد. به دنبال ترفندهایی باشید که برای مبتدیان توصیه می شود و قیمت مناسبی دارند.

 

همه چیز درباره ی شعبده بازی

 

برقراری ارتباط با سایر شعبده بازان

برقراری ارتباط با سایر شعبده بازان راهی عالی برای نشان دادن تأثیرات جدید خود به دیگران بدون نگرانی از شکست و افشای اسرار است. شعبده بازان دیگر می توانند بازخورد ارزشمندی به شما ارائه دهند و حتی روش های بهتری را به شما آموزش دهند.

 

برای یادگیری شعبده بازی یک تکنیک اساسی ایجاد کنید

کسانی که در مورد یادگیری شعبده بازی جدی هستند، می خواهند یک تکنیک اساسی ایجاد کنند. برای شروع کار در ابتدا، درس های شعبده بازی می توانند کمک کنند. یک ترفند خوب کارت شعبده برای یادگیری " تردستی " است که شامل تکنیک هایی مانند برش، تغییر شکل، شکوفایی، کنترل و نیرو است.


9 راز شعبده بازی چیست ؟

سعی کردیم برخی از اسرار شعبده بازان را بیاموزیم و اکنون یک توضیح ساده درباره معروف ترین ترفندها آورده ایم. در ادامه با آموزش چند ترفند شعبده بازی آشنا شوید.

 

9. مجسمه آزادی ناپدید می شود

در سال 1983، دیوید كاپرفیلد مجسمه آزادی را كاملا ناپدید كرد. این ترفند را می توان خیلی ساده توضیح داد. این تندیس با پارچه ای عظیم پوشیده شده یا با صفحه بزرگی که در مقابل تماشاگران قرار گرفته بود، پوشانده شده بود. به جز نورافکن ها، نور کامل بنای یادبود خاموش شد. این آماده سازی ساده توهم فضای توخالی را ایجاد کرد و مجموعه چراغ ها مخاطب را کور کرد. پس از رونمایی از بنای یادبود، مردم قادر به دیدن آن نبودند زیرا بینایی آنها به طور موقت توسط نورافکن ها تار شد.

 

ناپدید کردن مجسمه ی آزادی

 

8. یک کامیون عظیم ناپدید می شود

چگونه می توان یک کامیون عظیم را که از هر طرف توسط مخاطب محاصره می شود ناپدید کرد؟ آسان است! تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک ساخت و ساز خاص (پارچه) را روی کامیون بکشید، مخاطبان تقلبی را با دوستان خود ایجاد کنید و از کسی بخواهید کامیون را از ساخت خارج کند.

 

وقتی پرده را بر می دارید ، کامیون دیگر آنجا نیست. اکنون می فهمید که چرا ممکن است این ترفند فقط در تلویزیون دیده شود.

 

روش مخفی کردن کامیون

 

7. مرد شناور

مردی که در وسط خیابان شناور است نه جادوگر است و نه مرتاض هندی. این توهم از طریق قرار دادن یک سازه فولادی در زیر لباس های گشاد فرد محقق می شود. البته در اینجا از هیچ قدرت مخفی استفاده نمی شود.

 

مرد معلق در هوا

 

6. دست از طریق شیشه

یک شعبده باز برای حرکت دادن دست از طریق آینه یا شیشه به صفحات مخصوص برش خورده نیاز دارد. صفحه پشتی 2 صفحه آینه را پوشش می دهد. هنگامی که عملکرد شروع می شود، کل ساخت آینه واقعی را به سمت عقب منتقل می کند و 2 صفحه آینه جعلی را به جلو منتقل می کند. اکنون فضایی برای حرکت دادن یک دست وجود دارد. در پایان اجرا، دستیارها دوباره آینه واقعی را به سمت جلو منتقل می کنند.

 

عبور دادن دست از شیشه

 

5. شعبده ی اسکناس دلار

تبدیل 1 دلار به 100 دلار بسیار آسان است وقتی که از راز آن مطلع شوید. یک شعبده باز، اسکناس 1 دلاری را به روشی خاص تا می کند و آن را پشت انگشتان خود پنهان می کند. سپس با دقت اسکناس 100 دلاری را جایگزین آن می کند تا کسی نبیند. این زمانی است که جادوی تحول اتفاق می افتد.

 

شعبده ی تغییر قیمت اسکناس

 

4. راه رفتن روی آب

این ترفند معمولاً در رودخانه های گل آلود یا نامشخص یا آب های مصنوعی مانند استخرها انجام می شود. هدف اصلی ساختن یک سکوی پلاستیکی، شیشه ای یا شفاف است که اساساً برای مخاطب قابل مشاهده نیست. حالا شما می توانید بدون اینکه فرزند خدا باشید روی آب راه بروید.

 

راه رفتن مرد روی آب

 

3. ترفند کارت امضا شده

شعبده باز از شخصی از حضار می خواهد امضای خود را روی کارت تصادفی قرار دهد. سپس او آن را به 4 قطعه پاره می کند و با شعبده بازی کارت امضا شده را در برابر تماشاگران متحیر ترمیم می کند. راز آن کاملاً ساده است: خیال پرداز یک کارت تا شده در جیب خود دارد و کارت امضا شده را با آن جایگزین می کند. کارت پنهان پاره شده و کارت امضا شده کاملاً ایمن است.

 

شعبده بازی با کارت

 

2. قورت دادن شمشیر

برای برخی از مجریان، یادگیری بلعیدن شمشیر، ممکن است سالها طول بکشد زیرا این یک عمل بسیار خطرناک است. با این حال، فاکرها از سراسر جهان با توانایی بلعیدن آسان شمشیر مردم را متحیر می کنند. این ترفند به آمادگی جسمی و روانی زیادی نیاز دارد. خیال پرداز سر خود را به سمت بالا قرار می دهد تا گلو و معده او خط مستقیمی ایجاد کند و از شمشیر آسیب نبیند.

اما این کار برای هر کسی ممکن نیست و بسیار خطرناک است.

 

نحوه ی قورت دادن شمشیر

 

1. ترفند تقسیم مرد

توهم برش در نیمه فقط زمانی کار می کند که مجری را از جلو تماشا کنید. از پهلو می بینید که از زانو تا کمر در واقع یک مانکن پلاستیکی است . لباس های گشاد و حالت بدن این توهم کامل را ایجاد می کند که مردی پاهای خود را در دست دارد.

 

راز شعبده ی جدا کردن اجزای بدن

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 چند دقیقه با دانستنی ها

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------