آشنایی با کاشت و پرورش درخت پولدرخت پول, آشنایی با درخت پول, درخت پول چیست

نگهداری و پرورش درخت پول یا گل پاچیرا

 

درخت پول و گل پاچیرا

گیاه آپارتمانی پاچیرا معروف به درخت پول است. این درخت از لحاظ ارتفاع، زیاد رشد نمی کند. و حداکثر ارتفاع آن 150 سانتیمتر می باشد. این گیاه سرپوشیده جذاب، Pachira aquatica، درصورت مراقبت ، گیاهی نسبتاً آرام است. در تابستان، در داخل و خارج از خانه احساس راحتی می کند. اگر بیش از حد آبیاری نشود، اگر در مکان مناسب قرار گیرد و فضای کافی داشته باشد، می تواند زیبایی کامل خود را نشان دهد.

راهنمای خرید و رشد درختان پول

گیاه درخت پول (Pachira aquatica) با وجود نامش، پول روی درخت پول رشد نمی کند. aquatica Pachira، یک بومی مرکزی و جنوب امریکا، می باشد نام خود را یا همان درخت پول را از یک افسانه گرفته است که در آن یک مرد فقیر دعا برای پول دار شدن می کند، سپس این درخت را کشف می کند و با تکثیر و فروش آن، و ثروتمند می شود. سایر خصوصیات قابل توجه درختان پول عبارتند از :

 

مشخصات درخت پول :

خانواده: خانواده گوزن

نام انگلیسی: Pachira aquatica

نام های دیگر آن: گیاه پاچیرا، درخت پول، درخت کاپوک وحشی

منبع: آمریکای مرکزی، از مکزیک تا کاستاریکا

ویژگی های رشد: درخت عمودی، چتری شکل، کوچک

ارتفاع رشد: 80 - 150 سانتی متر

عرض رشد: 0،50 - 100 سانتی متر

برگها: سبز براق، چرمی، به صورت کف دست تقسیم شده است

رنگ گل: چند رنگ، سبز مایل به زرد، کرم رنگ

موارد مصرف: گیاه داخل ساختمان

مقاومت در زمستان: حساس به سرما

 

شما می توانید گیاه را از طریق برگ های نخل بزرگ آن بشناسید و درختان بزرگ نیز دارای گل های متمایزی هستند که مانند پوست موز باز می شوند. این درخت همچنین دارای دانه است و آنها در غلاف های بیضی شکل سبز رنگ رشد می کنند که در داخل به پنج قسمت تقسیم می شوند. برگ ها، گل ها و آجیل ها (دانه ها) همه خوراکی هستند. با این حال، آجیل دارای اسیدهای چرب سیکلوپروپنوئید در آنها است. مطالعات اخیر استدلال می کنند که CPFA برای حیوانات مضر است، اما این درختان به دلیل آجیل آنها پرورش داده شده و سالها در قاره آمریکا خورده شده اند، بنابراین هیچ نشانه ای از آسیب برای انسان وجود ندارد.

 

اگر یک درخت کامل دارید، معمولاً می دانید که زمان برداشت است که غلاف های بذر روی زمین شروع به ریزش می کنند، که نشان می دهد آنها رسیده هستند. غلاف های دانه وقتی آماده برداشت می شوند باز می شوند و می توان آنها را به صورت خام در جایی که مزه بادام زمینی دارند خورد. یا بو داده، که طعم آنها را شبیه به شاه بلوط می کند. حتی می توانید آنها را به عنوان آرد مخصوص پخت و پز خرد کرده یا به عنوان دمنوش استفاده کنید. اگر می خواهید برگها یا گلهای جوان را بخورید، این کار را مانند سبزیجات معمولی انجام دهید.

 

پوست آن رنگ قرمز تولید می کند و همچنین برای ایجاد برخی از صنایع دستی مناسب است. چوب معمولاً برای طناب زدن و در ساختمان و نجاری استفاده می شود، در حالی که از دانه ها برای پر کردن بالش استفاده می شود.

 

کاشت و مراقبت درخت پول :

مراقبت

این گیاه سرپوشیده جذاب Pachira aquatica، در صورت مراقبت، گیاهی نسبتاً آرام است. در تابستان، در داخل و خارج از خانه احساس راحتی می کند. اگر بیش از حد آبیاری نشود، اگر در مکان مناسب قرار گیرد و فضای کافی داشته باشد، می تواند جلال کامل خود را نشان دهد.

 

نحوه ی کاشت درخت پول

از آنجا که درختان پول بومی آب و هوای گرم آمریکای جنوبی هستند، آنها را فقط می توان در خارج از منزل در مناطق 10-12 USDA پرورش داد. در مکان های دیگر، می توان از آنها به عنوان گیاهان آپارتمانی استفاده کرد. درختان پول می توانند در طیف وسیعی از انواع مختلف خاک رشد کنند، اما در خاک هایی با زهکشی خوب، خاک رس و لومی بهترین عملکرد را دارند.

 

اگر در فضای باز درخت پول می کارید، این کار را در بهار انجام دهید، هنگامی که دمای شب به طور مداوم بالاتر از 45 درجه فارنهایت است. مکانی را انتخاب کنید که دارای خاکی با زهکشی خوب، نور غیر مستقیم خورشید و محافظت در برابر بادهای شدید باشد. هنگام کاشتن یک درخت پول در داخل خانه، یک ظرف با زهکشی خوب انتخاب کنید و آن را در محلی قرار دهید که در آن سایه کامل تا سایه آفتاب قرار گیرد.

 

درباره درخت پول, کاشت و پرورش درخت پول, پرورش و نگهداری درخت پول

شرایط مناسب برای نگهداری از درخت پول

 

آبیاری و مواد مغذی درخت پول :

درختان پول عاشق رطوبت هستند، اما قرار گرفتن در آب منجر به پوسیدگی ریشه می شود. از بهار تا پاییز، درخت خود را هر یک تا دو هفته یکبار آبیاری کنید، اجازه دهید چند اینچ بالای خاک در بین دو آبیاری خشک شود. با فرو بردن انگشت خود در داخل خاک، بررسی کنید که آیا خاک خشک شده است یا خیر. می توانید دفعات آبیاری را در فصل زمستان، زمانی که معمولاً رشد کند می شود، کاهش دهید. از آنجا که مواد معدنی موجود در آب لوله می تواند باعث تغییر رنگ شود، در صورت امکان درخت خود را با آب باران یا آب مقطر آبیاری کنید. ماهیانه یکبار در طول فصل رشد، درخت پول خود را با کود محلول در آب و متعادل تغذیه کنید (NPK 10-10-10).

 

گرده افشانی درخت پول :

درختان پول در فضای باز گل ها و دانه های خوراکی تولید می کنند که از نظر ظاهر و طعم شبیه شاه بلوط هستند. آجیل ها در غلاف های سبز رنگ بیضی شکل رشد می کنند. درختان پول خود گرده افشانی نمی کنند. آنها برای گرده افشانی به خفاش ها، حشرات و پروانه ها تکیه می کنند، بنابراین فقط درختان پولی که در فضای باز رشد می کنند یا در طبیعت یافت می شوند گل و دانه تولید می کنند. اگر در داخل خانه درخت پول پرورش می دهید، انتظار دیدن هیچ گونه گل یا دانه ای را نداشته باشید. حتی بدون گلدهی، درخت پول هنوز زیبایی زیادی دارد.

 

هرس کردن درخت پول :

درختان پول باید دارای شکل یکنواخت و متعادل باشند، بنابراین شما عمدتا باید هر زمان که شاخه یا برگ از بالای یا کناره های درخت امتداد دارد، گیاه خود را هرس کنید. همچنین باید برگ ها و شاخه های مرده یا آسیب دیده را هرس کنید و وقتی درخت برای گلدان خود بسیار پهن یا بلند شد آنرا کوتاه کنید. بهترین زمان برای هرس درخت پول در بهار است. برای بهترین نتایج، از قیچی های تیز و تمیز برای هرس استفاده کنید و درست زیر ناحیه زیر برگ را ببرید. درختان پول پس از هرس سریع جوانه می زنند، بنابراین اگر بیش از حد قطع کردید نگران نباشید.

 

آفات و بیماری های درخت پول :

شایع ترین بیماری هایی که درختان پول داخلی را تحت تاثیر قرار می دهند ، بیماری های قارچی مانند کپک پودری و لکه برگ آنتراکنوز و همچنین پوسیدگی ریشه است. برای جلوگیری از این بیماری ها ، ظرف درخت را عاری از زباله نگه دارید ، شاخ و برگ آن را خشک نگه دارید و گیاه را کاملاً اما به ندرت آبیاری کنید. مناطق آلوده را هرس کنید. کنه های عنکبوتی و حشرات رسوب روی گیاهان پولدار تأثیر می گذارد. در صورت بروز آلودگی، می توانید گیاه خود را با شستن کامل آن با صابون حشره کش یا مخلوط آب، صابون و الکل درمان کنید.

 

برداشت درخت پول یا گل پاچیرا :

درختان پول آپارتمانی گل و دانه تولید نمی کنند، اما اگر درخت پول در فضای باز دارید، برداشت و خوردن دانه های شبیه به مغز که درخت تولید می کند، بی خطر است. هنگامی که غلاف های بذر روی زمین شروع به ریزش می کنند، رسیده و آماده برداشت می شوند. می توانید دانه ها را خام بخورید - در این صورت، طعم آنها شبیه بادام زمینی خواهد بود. تفت دادن دانه های درخت پول طعمی شبیه به شاه بلوط به آنها می بخشد. همچنین می توانید دانه ها را به عنوان جایگزین آرد گندم به صورت آرد پخت پودر کنید.

 

تصاویر گل پاچیرا, آشنایی با گل پاچیرا, درباره گل پاچیرا

آجیل یا دانه ی درخت پول

 

دمای مورد نیاز درخت پول :

این گیاه به دمای بالای 60 درجه فارنهایت احتیاج دارد و اگر دما این نیاز را برآورده کرد، می توانید آن را در داخل یا خارج نگه دارید. مناطق کاشت USDA 10 و 11 دارای آب و هوای مناسبی برای رشد این درخت در خارج از منزل هستند. در غیر این صورت، شما باید آن را به عنوان یک گیاه آپارتمانی پرورش دهید. در هر دو مورد، گیاه خود را از مناطق پرپیچ و خم دور نگه دارید. در زمستان به دمای پایین تر نیاز است زیرا گیاه در خواب زمستانی است.

 

نور مناسب برای درخت پول :

گیاه درخت پول به نیم سایه یا نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد. گیاه درخت پول می تواند نور مستقیم خورشید را تحمل کند، اما نور مستقیم و بیش از حد خورشید برگ های آن را می سوزاند. بنابراین بهتر است بیشتر اوقات آن را در زیر سایه یا نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید. همچنین می توانید در تابستان زیر نور مستقیم خورشید نگه دارید اما به تدریج آن را با آن محیط و نور آشنا کنید. در غیر این صورت، برگ ها می توانند سوخته شوند. از آنجا که به سمت نور رشد می کند، باید گیاه را گاه به گاه بچرخانید تا از رشد نامتقارن جلوگیری شود.

 

این گیاه همچنین عاشق نور فلورسنت است و یک انتخاب رایج برای گیاهان اداری است. پس از قرار دادن آن در محیط خود، از جابجایی مکرر خودداری کنید زیرا ممکن است گیاه برگ های خود را بریزد.

 

خاک مناسب درخت پول :

زهکشی خوب و بستر بسیار مغذی برای این گیاه ضروری است. بهترین انتخاب خاک بر پایه پیت ماس ​​است. خاک معمولی کاکتوس یا گل هم برای آن مناسب است. برای اطمینان از تخلیه خوب می توانید مقداری ماسه یا شن اضافه کنید. برخی از خاک های محبوب گلدان در بازار همه این موارد را دارند و می توان آن را بلافاصله برای گیاه درخت پول استفاده کرد. همچنین از ظرفی با سوراخ های زهکشی استفاده کنید. خاک غلیظ شایع ترین دلیل مرگ این گیاه است، بنابراین از استفاده ی بیش از حد از آن خودداری کنید. نگهداری گیاه در گلدان کوچکتر نیز از رشد بیش از حد آن جلوگیری می کند. اگر آن را ترجیح می دهید، می توانید گیاه درخت پول خود را در کشت آبی نگهداری کنید.

 

رطوبت مناسب درخت پول :

اگرچه این گیاه در رطوبت کمتر رشد می کند ، اما در رطوبت زیاد ، یعنی 50 درصد و بالاتر، رشد می کند. اگر هوای خانه شما مخصوصاً در زمستان خشک است، با قرار دادن مقداری شن و آب در زیر گلدانی، رطوبت را افزایش دهید. همچنین می توانید برگها را غبارآلود کنید تا به این امر برسید.

 

تکثیر درخت پول :

قلمه ساقه

متداول ترین روش برای پرورش گیاه درخت پول از طریق قلمه ساقه است. بهترین زمان برای انجام این کار تابستان است. برش هایی به طول 10-15 سانتی متر ایجاد کنید و بلافاصله آنها را در آب یا خاک قرار دهید. اگر می خواهید ابتدا آن را در آب قرار دهید، تا زمانی که ریشه ها رشد کنند، مطمئن شوید که عمق آن حداقل 2 سانتی متر است. آب را در مکانی گرم و آفتابی قرار دهید.

 

پس از رشد کافی ریشه ها، در صورت تمایل انتهای آن را در پودر هورمون ریشه زایی قرار داده و در خاک قرار دهید. در این فرایند مراقب باشید زیرا ریشه های جوان بسیار حساس هستند. همچنین می توانید بلافاصله پس از برش آن را مستقیماً در خاک قرار دهید، اما آب معمولاً نتایج سریع تری را به همراه دارد.

 

دانه

پرورش از طریق بذر کمتر رایج است اما ساده تر از قلمه است. با خیساندن دانه ها در آب به مدت 24 ساعت شروع کنید. یک بستر گیاهی را در یک ظرف آماده کنید و دانه ها را به طور مساوی در خاک قرار دهید. روی بذرها را با حدود 1 سانتی متر خاک بپوشانید ، آبیاری کنید و آنها را در مکانی روشن و گرم قرار دهید. برای کل فرایند جوانه زنی به طور مساوی آب دهید و هنگامی که نهال ها به اندازه کافی بزرگ شدند آنها را در گلدان های جداگانه قرار دهید.

 

تصاویر گل پاچیرا, آشنایی با گل پاچیرا, درباره گل پاچیرا

درخت پول آپارتمانی

 

جابه جایی گلدان

هنگام خرید گیاه گلدان آن را عوض کنید زیرا معمولاً در گلدان های بسیار کوچک فروخته می شود. با این حال، به خاطر داشته باشید که گلدان های کوچک تنها چیزی است که مانع رشد این گیاه به درخت کامل می شود. پس از آن، فقط زمانی گلدان آن را جابه جا کنید که ریشه های آن از گلدان بزرگتر شده باشند. این امر هر چند سال یکبار اتفاق می افتد و باعث تازگی خاک و افزایش زهکشی می شود. اگر می خواهید گیاه شما بیشتر رشد کند، می توانید هنگام انجام این کار از گلدان بزرگتری استفاده کنید. با این وجود زیاده روی نکنید، زیرا گلدان های بزرگ آب را در خود نگه می دارند. بهترین زمان برای کاشت گیاه در بهار است.

 

هنگام جابه جایی آن، ریشه های خشک یا مرده را پاک کنید، اما مطمئن شوید که ریشه ها را بیش از حد تکان نمی دهید. این گیاه ممکن است برخی از برگ ها را بریزد، اما این طبیعی است و نباید نگران شوید.

 

سوالات متداول

چرا تنه درختان پول بافته شده است؟

اغلب درختان پولی که از فروشگاه ها یا مهد کودک ها خریداری می کنید تنه آنها بافته شده است. این یک پدیده طبیعی نیست. در عوض، تنه های بافته شده با دست، به عنوان بخشی از افسانه درخت پول، برای "قفل کردن" خوشبختی که درخت به صاحب خود می دهد، انجام می شود. درختان پول بافته در واقع چندین گیاه هستند که وقتی ساقه های آنها هنوز جوان و قابل انعطاف است به هم متصل شده اند. این درخت در طول عمر خود به این روش ادامه خواهد داد.

 

علاوه بر بافت شاخه های درخت پول، می توان آن را بنسای کرد. و بسیار زیبا می شود.

 

آیا درختان پول سمی هستند؟

همانطور که قبلاً هم گفته شد، درختان پول در فضای باز دانه هایی شبیه به آجیل تولید می کنند که مصرف آنها برای انسان بی خطر است. این گیاهان برای حیوانات خانگی معمولی مانند سگ و گربه سمی نیستند. با این وجود ، ASPCA هنوز به صاحبان حیوانات هشدار می دهد که اجازه ندهند گربه ها و سگ هایشان برگ ها را بجویند ، زیرا می توانند باعث تحریک معده شوند.

 

چرا برگ درخت پول من در حال چروکیدن و ریزش است؟

خرد شدن برگ های درخت پول معمولاً نشان می دهد که گیاه نور زیادی دریافت می کند. این گیاهان روشنایی غیر مستقیم یا حتی فلورسنت را ترجیح می دهند. اگر برگ های گیاه شما در حال چروک شدن است یا رنگ خود را از دست می دهند، سعی کنید آن را به مکان سایه دار منتقل کنید. اگر درخت پول شما برگ های سبز سالم خود را از دست می دهد، این ممکن است نتیجه آبیاری بیش از حد باشد، در حالی که برگ های قهوه ای یا زرد نشان دهنده کم آبی بودن است. برای رفع این مشکلات، دفعات و میزان آبیاری خود را تنظیم کنید.

 

چند بار باید درخت پول را جابجا کنید؟

ایده خوبی است که درخت پول را هنگام خرید جایگزین کنید، زیرا معمولاً در گلدان های بسیار کوچک فروخته می شود. پس از آن، شما باید درخت پول خود را هر چند سال یکبار در بهار جابجا کنید تا رشد سالم و تازگی خاک حفظ شود. گلدانی را انتخاب کنید که کمی بزرگتر از گلدان فعلی شما باشد، اما خیلی بزرگ نباشد، زیرا این کار آب را در خود نگه می دارد. هنگام کاشت گیاه خود ملایم و آهسته رفتار کنید، زیرا درختان پول می توانند به اختلالات حساس باشند.

 

مشکلات و آفات رایج

این گیاه به ندرت با بیماری ها و آفات مشکلی دارد، اما در برخی موارد، مشکلات زیر ممکن است رخ دهد:

 

بیماری های درخت پول :

برگ های زرد

برگ های زرد می تواند در رطوبت کم یا به دلیل مقدار اشتباه کود ایجاد شود. در صورت لزوم رطوبت را افزایش دهید و همچنین گیاه را در محل دائمی قرار دهید.

 

لکه های برگ

لکه های موجود در برگ ها معمولاً در اثر کمبود پتاسیم ایجاد می شود. می توانید این مشکل را با کود مخصوص درمان کنید. آنها همچنین می توانند به دلیل آبیاری بیش از حد رخ دهند، بنابراین عادات آبیاری خود را تنظیم کرده و برگ های مرده را حذف کنید تا از شیوع بیماری جلوگیری شود.

 

پوسیدگی ریشه و قالب روی بستر

اینها نتیجه معمول آبیاری بیش از حد است، بنابراین اگر متوجه این موارد شدید، فوراً گیاه را در خاک تازه و با زهکشی خوب قرار دهید. ریشه های مرده را در این روند قطع کنید.

 

آفات درخت پول :

شته ها

اگر گیاه خود را در تابستان بیرون نگه می دارید، آپیدها یک مشکل رایج هستند. اگر آلودگی به تازگی آغاز شده است، احتمالاً می توانید با دوش گرفتن گیاه از شر آن خلاص شوید. اگر این کار را نمی کند، سعی کنید از روغن چریش استفاده کنید.

 

کنه عنکبوت

وقتی کنه عنکبوت را روی گیاهان خود می بینید، این معمولاً نشان می دهد که باید رطوبت را افزایش دهید. یک تار سفید روی ساقه ها یا قسمت های زیرین برگ ها مشاهده خواهید کرد. وقتی متوجه این موضوع شدید گیاه خود را بشویید و رطوبت را افزایش دهید.

 

فلس حشرات

آنها معمولاً در زمستان می آیند و به صورت برجستگی های کوچک قهوه ای یا به وسیله ی یک پرده ی نازک چسبناک روی برگ ها مشاهده می شوند. شما باید با پوشاندن مرتب گیاه خود با مخلوطی از آب، صابون و الکل با فلس ها مبارزه کنید.

 

گونه های درختان پول

درخت پول متعلق به Bombacoideae، زیرخانواده ای از خانواده Malvacae است. تقریبا 70 گونه کشف شده است. آنها به شکل یک درخت کوچک یا بزرگ هستند و معمولاً دارای کپسول دانه ای هستند که حاوی دانه های زیادی است.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------