زندگی نامه و عکس های کارل زیمر؛ نویسنده بزرگ کتابهای علمیکارل زیمر کیست, کارل زیمر نویسنده, کارل زیمر و آثارش

زندگی نامه کارل زیمر

 

بیوگرافی و عکس های کارل زیمر نویسنده بزرگ

کارل زیمر ، نویسنده کتاب های علمی ، برنده جایزه پولیتزر به دلیل پوشش اخبار کوید 19 در نشریه نیویورک تایمز و استاد دانشگاه ییل است که سخنرانی های علمی زیادی برگزار می کند و برنده جوایز متعدد در زمینه نویسندگی شده است. 

کارل زیمر ( به انگلیسی : Carl Zimmer ) نویسنده کتاب های علمی و  برنده جایزه ستون نویس نشریه نیویورک تایمز و نویسنده 14 کتاب علمی است که جدیدترین کتاب او به نام " لبه زندگی : جستجوی معنای زنده بودن " ( به انگلیسی : Life’s Edge: The Search For What It Means To Be Alive ) به چاپ رسیده است. 

 

کارل زیمر نویسنده ستون " Matter " در نشریه نیویورک تایمز است. ستون زیمر هر هفته در نیویورک تایمز جای ثابتی دارد و نوشته های او جوایز متعددی از جمله جایزه استفن جی گولد Stephen Jay Gould ، که توسط انجمن مطالعه تکامل اعطا می شود را به دست آورده است. 

 

در سال 2021 یکی از نویسندگان نیویورک تایمز بود که جایره پولیتزر را به خاطر خدمات عمومی در زمینه پوشش همه گیری کووید 19 بدست آورد. 

سه کتاب او توسط نشریه نیویورک تایمز به عنون کتابهای برجسته سال معرفی شدند. 

کتاب " او خنده مادرش را دارد " ( به انگلیسی : She Has Her Mother’s Laugh ) در سال 2019 برنده جایزه ارتباطات آکادمی ملی شد و به گفته گاردین به عنوان بهترین کتاب علمی سال 2018 معرفی گردید.

زیمر صدایی آشنا در برنامه های رادیویی از جمله Radiolab و استادیار دانشگاه ییل است. 

 

بیوگرافی کارل زیمر

کارل زیمر متولد 1966 ، استادیار دانشگاه ییل ، نویسنده ، وبلاگ نویس ، مقاله نویس و روزنامه نگار مشهور علمی است که در زمینه تکامل ، انگل ها و وراثت تخصص دارد.

پدر او ، سیاستمدار جمهوری خواه از نیوجرسی بوده است که از سال 1991 – 1997 یکی از اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده بوده است. 

 

مقالات علمی او بیشتر در نیویورک تایمز ، دیسکاور و نشنال ژئوگرافیک منتشر می شود. 

او عضو کارج مورس دانشگاه ییل و استادیار بیوفیزیک و مولکولی و بیوشیمی دانشگاه ییل است. زیمر به طور مکرر جلسات سخنرانی برگزار می کند و در برنامه های رادیویی عمومی ملی ، رایولب ، هوای تازه و این زندگی امریکایی حضور دارد. 

 

کارل زیمر, زندگی نامه کارل زیمر, کارل زیمر نویسنده

عکس های کارل زیمر

 

افتخارات دوران کاری کارل زیمر

کارل زیمر استادیار بیوفیزیک مولکولی و بیوشیمی در دانشگاه ییل است. 

کارل زیمر ستون نویس علمی نشریه نیویورک تایمز است که علاوه بر ستون ثابتی که در نیویورک تایمز دارد برای نشریاتی از جمله نشنال ژئوگرافیک ، وایرد، آتلانتیک ، و ساینتیفیک آمریکا مقاله های علمی می نویسد. 

 

مقاله های او در مجموعه های The Best American Science و Nature Writing series و The Best American Science Writing series گردآوری شده  است. 

 

زیمر 14 کتاب علمی را به چاپ رسانده  است که کتاب قبلی اش به نام " او خنده مادرش را دارد " توانستجایزه ارتباطات آکادمی ملی و جایزه علم در جامعه از انجمی ملی نویسندگان علوم را برنده شود.

 

این کتاب توسط گاردین به عنوان بهترین کتاب علمی سال انتخاب شد و فینالیست جایزه بیل گیفورت برای ادبیات غیرداستانی شد و توانست جایزه PEN/EO Wilson Literary Science Writing Award را از آن خود کند.

 

زیمر سه بار برندهجایزه انجمن آمریکا برای پیشرفت در روزنامه نگاری علمی شده  است. 

به علاه جایزه استفن  جی گولد که یک جایزه برای روزنامه نگاری آنلاین است را به دست آورد.

 

همچنین جایزه خدمات برجسته از انجمنی ملی معلمان زیست شناسی را دریافت کرده است.

 

او تنها نویسنده ای است که هم گونه های از کرم های نواری و هم یک سیارک به نامش ، نامگذاری شده است.  

 

 کارل زیمر, زندگی نامه کارل زیمر, کارل زیمر نویسنده

جلد کتاب های کارل زیمر

 

مروری بر کتاب های کارل زیمر

1 – لبه زندگی : جستجوی معنای زنده بودن

Life’s Edge: The Search for What it Means to be Alive

زیمر در آخرین کتاب خود به مرز اسرار آمیز بین زندگان و غیرزنده ها سفر می کند و شما را  با پرسشی که هنوز هم  دانشمندان و فیلسوفان را درگیر کرده است، روبرو می کند. زندگی چیست ؟

 

2 – او خنده مادرش را  دارد  : قدرت ، انحرافات و پتانسیل وراثت

She Has Her Mother’s Laugh : The Power, Perversions, and Potential of Heredity

کاوشی درباره نزدیک ترین راز همه ما : چگونه اجداد ما ، ما را تبدیل به چیزی که هستیم ، می کنند. این کتاب تاریخچه وراثت را بهعنوان  یک پریش علمی و به عنون یک سنگ محک فرهنگی دنبال میکند.

 

3 – سیاره ای از ویروس ها A Planet of Viruses

زیمر در این کتاب کم حجم ، خوانندگان را با دنیای پنهان فراوان ترین شکل حیات روی زمین آشنا می کند. سیاره ویروس ها نشان میده که چگونه ویروس ها بر بیوسفر تاثیر می گذازندو چطور بیماریهای جدید را بوجود می آورند و چطور میتوانیم از ویروس ها برای اهداف خودمان استفاده کنیم. 

 

4 – تکامل : معنی حس زندگی   Making Sense of Life :  Evolution

زیمر این کتاب را با همکاری داگ املن نوشته است. این کتاب درسی با داستان های جذاب درباره دانشمندانی است که در اقصی نقاط دنیا کار میکنند از ، مناطق مرتفع قطب شمال گرفته تا جنگل های بارانی استوایی تا بیمارستان.  این کتاب تخیل شمارا به یازی میگیرد تا نشان دهد چرا تکامل چنین حس زیبایی برای زندگی ایجاد میکند.

 

5 – بانک در هم پیچیده : مقدمه ای بر تکامل

The Tangled Bank : An Introduction to Evolution

اولین کتاب درسی که برای  دانشجویان غیر زیست شناسی توسط  کارل زیمر نوشته شده  است ودارای بیشا ز 300 تصور است. مطالعه این کتاب مصور برای هر کسی که میخواهد تاریخ حیات  روی زمین را درک کند ضروری است.      

 

6 – جوهر علم : خالکوبی های وسواس علمی

Science Ink : Tattoos of the Science Obsessed

جوهر علم راهنمای جهان است که بر روی بدن دانشمندان به تصویر کشیده شده  است. از باستان شناسی تا ستاره شناسی ، از علوم اعصاب تا شیمی .    

 

کارل زیمر نویسنده, کارل زیمر و آثارش, نام کتاب های کارل زیمر

کتاب های کارل زیمر

 

7 – انگل رکس : درون دنیای عجیب و غریب خطرناک ترین موجودات طبیعت

 Inside the Bizarre World of Nature’s Most Dangerous Creatures : Parasite Rex

این کتاب به بررسی دنیای پنهان جذاب انگل ها می پردازد  . از تک یاخته هایی که موشها را به کامیکازی های انتخاری  تبدیل میکنند  تا زنبورهایی که میزبان لاروهای خودشان را به زامبی تبدیل میکنند.

 

 8 – برشهای مغز : اکتشافات مغز

Explorations of the Brain : Brain Cuttings 

زیمر در این کتاب خوانندگان را به تورهای جذابی درباره علوم اعصاب و درونی ترین قسمت وجود ما می برد. سرعت تفکر ، درک ما از زمان ، جرقه های پیچیده الکتریکی اعصاب که باعثبروز ترس و عشق می شود.

 

9 – جهان کوچک : اشرشیاکولای و علم جدید زندگی

E. coli and the New Science of Life Microcosm  

زیمر در این بیوگرافی حیرت انگیز از اورجینال از نقش محوری باکتری اشرشیاکولای در تاریخ زیست شناسی از کشف DNA تا آخرین پیشرفت های بیوتکنولوژی بشر ، داستان زندگی ، قوانین و اسرار آینده ، صحبت میکند. 

 

10 -  حبوط انسان : نسخه مختصر   The Concise Edition: The Descent of Man

حبوط انسان ، نسل جدید خوانندگان را با شاهکار علمی چارلز داروین آشنا می کند و تاریخچه ایده های داروین در مورد انسان ها و آنچه قرن 21درباره آنها میگوید را بازتاب می دهد. 

 

11 – تکامل : پیروزی یک ایده Evolution: The Triumph of an Idea

زیمر در این کتاب خوانندگان را با ریشت شناسی تکاملی آشنا میکند ، از منشا حیات گرفته تا انقراض های دسته جمعی و آخرین نظریات درباره بیماری ها ، جنسیت و روانشناسی و در نهایت پیامدهای نظریه داروین بر جایگاه ما در جهان را بررسی میکند. 

 

12 – روح جسم را می سازد : مکاشفه مغز و نحوه تغییراتی که در جهان ایجاد می کند

The Discovery of the Brain and How It Changed the World : Soul Made Flesh 

زیمر دراین کتاب درباره مکاشفه های پیشگامانه و آزمایشهای وحشتناکی صحبت می کند که برای اولین بار مغز را به عنوان موتور شیمیایی عقل ، احساسات ، جنون و جایگاه روح انسان در نظر گرفته اند.

 

13 – بر لبه آب : ماهی های انگشت دار ، نهنگ های پا دار و چگونگی آمدن زندگی به ساحل و بازگشت آن به دریا

At the Water’s Edge 

Fish with Fingers, Whales with Legs, and How Life Came Ashore but Then Went Back To The Sea 

اجداد ما 360 میلیون سال پیش به خشکی آمدند و پسرعموهای ما ( نهنگ ها ) حدود 50 سال پیش دوباره به دریا  برگشتند. این کتاب داستان چگونگی راز این مهاجرت بزرگ را حل میکند.

 

14 – راهنمای خودمانی اسمیت سونیات برای منشا انسان

Smithsonian Intimate Guide to Human Origins

چگونه اجداد ما از میمون های درختی به موفق ترین گونه ای که تا به حال روی زمین زندگی میکنند ، تکامل یافته است ؟ این کتاب داستان 7 میلیون ساله را به همراه عکسها و تصاویر زیبا بیان میکند. 

 

گردآوری : بخش علمی و آموزشی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------