ورزش بادی پامپ چیست فواید آن کدامند؟بادی پامپ,ورزش بادی پامپ,بادی پامپ چیست

ورزش بادی پامپ

 

چنانچه اهل ورزش یا علاقمند به آن هستید شاید تابحال کلمه بادی پامپ، به گوشتان خورده باشد. این ورزش جمعی پرهیجان که کالری خوبی هم با آن می سوزانید این روزها حسابی پرطرفدار شده است. بادی پامپ، یک ورزش هوازی- قدرتی است که در آن از هالتر و دمبل برای انجام تمرین های قدرتی و استقامتی استفاده می شود.

بادی پامپ چیست؟

بادی پامپ ورزشی هوازی- قدرتی است که در آن از هالتر برای انجام تمرین های قدرتی و استقامتی استفاده می کنند. در طول کلاس از موزیک های پر هیجان و انگیزش دهنده استفاده می شود که قدرت و کارایی را چند برابر می کند. بادی پامپ تمریناتی بسیار مفرح و البته مشکل هستند که ضربان قلب را بالا برده، روی کلیه بخش های بدنتان کار می کنند و کالری بسيار بالايي می سوزاند.

 

ورزش بادی پامپ چه فوایدی دارد؟

 

بیش از ۵۹۰ کالری با انجام تمرین های بادی پامپ می سوزانید

بسته به این که چه قدر فعال هستید، کالری مصرفی موردنیاز روزانه تان بین ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری متغیر است. بنابراین درصورتی که میخواهید وزن کم کنید و کالری مصرفی خویش را بدون تغيير حفظ کنید، شما میتوانید ۱/۳_ ۱/۴ ميزان کالری دریافتی خویش را با انجام ۶۰ دقیقه ورزش بادی پامپ بسوزانید. روند کاهش وزن اهسته خواهد بود، زیرا تمرین های توصیه شده ۲بار در هفته است.

 

افزایش قدرت عضلانی خود خواهید داشت

شما مجبور نیستید برای این که بازوهای قدرتمند داشته باشید، عضلات خویش را پرحجم کنید، در واقع درشت بودن عضلات ربطی به ميزان قدرت آنها ندارد. یکی از فواید فوق العاده ورزش بادی پامپ!

 

بادی پامپ,ورزش بادی پامپ,بادی پامپ چیست

بادی پامپ چیست

 

افزایش استقامت عضلات مرکزی

عضلات مرکزی، عضلاتی هستند که دقیقاً در قسمت میانی بدن شما و ناحیه لگن قرار دارند. چنانچه برنامه ورزشی بادی پامپ را بدانید متوجه خواهید گردید که این حرکات، تمرکز زيادي بر روی عضلات میانی دارند؛ ولی به چه دلیل عضلات میانی و تقویت آنها مهم است:

 

عضلات مرکزی از اندام های داخلی شما محافظت می کنند؛ بنابراین چنانچه لگن شما دچار اسیب شود ديگر اندام ها هم دچار اسیب می شوند. بادی پامپ سبب می شود که قدرت عضلات میانی و توده آن تغيير مثبتی در جهت افزایش سلامتی شما بدهد.

 

از آنجایی که عضلات میانی وظیفه مراقبت از ستون فقرات را هم بر عهده دارند، تقویت کردن این عضلات به نوعی میتواند مراقبت از ستون فقرات هم باشد. شما با انجام دادن بادی پامپ متوجه خواهید گردید که دردهای کمر دائمی کم تر و ستون فقراتتان هم قدرتمند تر شده است.

 

زمانی که عضلات میانی بدن شما تقویت شوند، نحوه ایستادن و راه رفتن شما هم بهبود پیدا می کند.

 

همچنين شما نباید جذابیت عضلات شکمی و میانی را در مردان و زنان نادیده بگیرید.

 

بادی پامپ,ورزش بادی پامپ,بادی پامپ چیست

فواید ورزش بادی پامپ

 

انعطاف پذیری بالا 

بر اساس پژوهش های انجام شده به وسیله کالج پزشکی در امریکا، انعطاف پذیری جنبه ای از سلامتی است که اغلب به وسیله اشخاص نادیده گرفته می شود. کسانی میتوانند عضلات قابل انعطاف داشته باشند که عموماً ورزش های مقاومتی انجام می دهند. عضلات این اشخاص بیش از دیگرانی که ورزش انجام نمی دهند، توانایی حرکت دارد. عضلات خشک و بدون انعطاف پذیری میتواند مشکلات سلامتی متعددی به بار بیاورند:

 

عضلات خشک و بدون انعطاف باعث بروز دردهای کمر می شوند. زمانی که عضلات میانی شما خشک باشند فشار زیادی بر روی ماهیچه های ستون فقرات وارد می شود که خود عامل اصلی درد است.

 

همان طور که سن ما بالا می رود ، فعالیت ما کم تر و عضلات خشک تر میشوند ، بدین سبب بدن نمی تواند به آسانی و بدون درد حرکت کند. هنگامی که محدودیت حرکتی افزایش می یابد ، حرکت شخص بطور کلی دشوار و سخت می شود. به عنوان مثال خم شدن و بلند کردن اشیاء، ناممکن بنظر می رسد.

 

زمانی که عضلات تحرک کافی یا انعطاف لازم را نداشته باشد، خون رسانی به آن قسمت از بدن دچار مشکل می شود. با کاهش خون رسانی، عضلات دچار کمبود اکسیژن و خستگی های مستمر و پی در پی می شوند.

 

وضعیت و اندام بهتر

آنچه که یک اندام خوب را تعریف می کند، شکل ظاهر آن است. گاهی وقت ها این ژنتیک است که شکل اندام بدن را تعيين می کند ولی در بیشتر مواقع این اشخاص هستند که میتوانند با ورزش های مهمی به مثل بادی پامپ شکل بدن خویش را بهبود ببخشند. بادی پامپ به شما کمک خواهد کرد تا:

 

- شانه های ایستاده تری داشته باشید

- کمرتان نسبت به سایرین لاغرتر باشد

- عضلانی خواهید بود ولی هیکلی دیده نمی شوید

- پاهای قدرتمند خواهید داشت

- پهلو و عضلات میانی زیباتری خواهید داشت.

 

بادی پامپ,ورزش بادی پامپ,بادی پامپ چیست

عوارض بادی پامپ

 

قلبی سالم تر

قلب یک ماهیچه بزرگ است و شما باید با آن به مثل ديگر ماهیچه های خویش رفتار کنید. ورزش قلب این است که آنرا تحرک وادار کنید. هنگامی که مربیان ورزشی از ورزش های ایروبیک که سبب میشوند ضربان قلب سریعتر شوند و به همان حالت تا مدت معینی باقی بمانند، بیشتر مردم نظرشان به طرف تردمیل و ديگر وسیله های ورزشی خانگی جلب می شود. انجام دادن ورزش هایی مثل دویدن که همراه با افزایش ضربان قلب است میتواند به شما کمک کند تا قلب سالم تری داشته باشید ولی ورزش های مخصوص لاغری که بیشتر مردم به آنها علاقه نشان می‌دهند ، ضربان قلب را دچار تغيير نمی کند.

 

این بادی پامپ است که بعنوان یک ورزش لاغر کننده، شما را در یک ساعت، تشویق به انجام دادن ۸۰۰ حرکت تند و قلب شما را به تپیدن وادار می کند. همانطور که پیش می روید و در انجام دادن حرکات استاد می شود، متوجه خواهید گردید که بادی پامپ تا چه حد میتواند به سادگی، سلامت قلب شما تأمین کند.

 

شوق گروهی برای ورزش

همه در باشگاه ها با یک هدف خاص دور هم جمع میشوند ، یا می خواهند لاغر شوند یا که دوست دارند بدن بهتری داشته باشند. با ورزش خانگی، روزی که احساس کنید افتاب کمی کم فروغ تر می تابد، دوست دارید ورزش نکنید و آنرا کنار بگذارید ولی در ورزش باشگاهی، شما در یک جمع با هدف واحد هستید که همدیگر را ترغیب به ادامه مسیر که همان ورزش کردن است، می کنید.

 

بادی پامپ,ورزش بادی پامپ,بادی پامپ چیست

حركات ورزش بادی پامپ

 

حركت ها

- پرس سینه هالتر

- سرشانه از جلو با هالتر

- اسكات با هالتر

- حركت لانگز یا قیچی

 

عارضه های احتمالی بادی پامپ

بدون شک مثل هر ورزش ديگر اگر تمرین های را درست انجام ندهید دردهای عضلانی و مفصلی در انتظارتان خواهد بود. به همین علت به تازه کار ها توصیه می شود پیش از آغاز بادی پامپ در کلاس های تازه کار فیتنس ثبت نام کنند تا با تمرین های و کار کردن با تجهیزاتی مثل استپ، دمبل، هالتر و وزنه اشنا شوند. این ورزش به افرادی که از مشکلات مربوط به مفصل ها یا تاندون ها و یا کمردرد رنج می برند مطلوب نیست. درصورتی که دچار بیماری خاصی هستید حتماً پیش از آغاز هر نوع ورزشی با پزشک خویش مشورت کنید.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------