بیوگرافی و عکس های حمید استیلی بازیکن پیشکسوت فوتبال ایرانحمید استیلی و همسرش, عکس همسر حمید استیلی, حمید استیلی و دخترانش

حمید استیلی از پیشکسوتان فوتبال ایران

 

بیوگرافی حمید استیلی و همسرش + عکس های خانوادگی

حمید استیلی بازیکن پیشکسوت فوتبال ایران با عملکرد فوق العاده ای که در تیم ملی و پرسپولیس از خود به جا گذاشت باعث محبوبیت وی حتی در نسل های امروزی شد. حمید استیلی با گلی که در تیم ملی مقابل آمریکا زد بسیار محبوب شد. او بعد از کریم باقری بهترین هافبک دفاعی پرسپولیس بود.

چکیده ای از بیوگرافی حمید استیلی:

نام اصلی : حمید استیلی 

تاریخ تولد : 12 فروردین ماه 1346

محل تولد : نازی آباد تهران

پست فوتبالی : هافبک دفاعی 

 

بیوگرفی حمید استیلی:

 

خانواده حمید استیلی, حمید استیلی, بیوگرافی حمید استیلی

عکس حمید استیلی  

 

حمید استیلی در سال 1346 در محله ای از جنوب تهران به نام نازی آباد متولد شد. اصالت او ازربایجان شرقی است. وی از همان کودکی به فوتبال علاقه ی زیادی داشت ، به طوری که با همان امکانات کم و شرایط نه چندان خوب به فعالیت در این رشته پرداخت.

حمید استیلی سابقه بازی در تیم های بزرگ زیادی را در کارنامه خود دارد. او علاوه بر پرسپولیس ، بازی در تیم های پاس تهران ، سپاهان ، استقلال ، گیلانگ سنگاپور ، قادسه کویت و بهمن کرج را تجربه کرده است.

 

استیلی در تیم ملی بسیار موفق بود و جالب است بدانید سید علی خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی از او تقدیر کرد و پیشانی او را به خاطر گلی که به آمریکا زد بوسید.

از طرفی سابقه چندین ساله حمید استیلی در تیم ملی ، باعث شد تا در سال 2000 عنوان کاپیتانی به او تعلق بگیرد و قرار شد که او بازوبند کاپیتانی را بر عهده داشته باشد، اما او قبل از بازی با لبنان بازوبند را تقدیم به علی دایی کرد.

 

خانواده و ازدواج حمید استیلی 

 

دختر حمید استیلی, زندگی نامه حمید استیلی, عکس حمید استیلی

حمید استیلی به همراه مادرش

 

پدر حمید استیلی ، چتر باز ارتشی بود. هنگامی که حمید فقط 5 سال داشت ، پدرش در اثر سانحه ای در ماموریت به شهارت رسید.

او علاوه بر اینکه پدر خود را از دست داد ، برادرش سعید نیز در جنگ تحمیلی ایران و عراق جانباز شیمیایی شد و برادر دیگرش مسعود در اثر یک تصادف جان خود را از دست داد.

 

مادر حمید استیلی خانه دار است. او و پدرش هردو اصالتا ترک زبان های روستای اسطلو شهرستان سراب آزربایجان شرقی هستند.

استیلی در سال 1378 با آناهیتا زهرایی ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو دختر به نام های آنیتا و آتنا است.

 

عکس همسر حمید استیلی, حمید استیلی و دخترانش, خانواده حمید استیلی

حمید استیلی به همراه همسرش

 

دوران فوتبالی حمید استیلی از شروع تا گل به آمریکا و مربی گری 

 

دختر حمید استیلی, زندگی نامه حمید استیلی, عکس حمید استیلی

حمید استیلی درسال‌های گذشته سابقه سرمربی گری چندین تیم لیگ برتر را داتشه است

 

استیلی در سن 14 سالگی به اکادمی پاس تهران پیوست. او بعد از 3 سال فعالیت در این تیم و درخشش های او از طرف مهدی مناجاتی به تیم بزرگسالان بزرگسالان پاس تهران رفت و با 17 سال سن توانست به بازی در لیگ برتر برسد.

 

او 8 سال بعد از اینکه به آکادمی پاس تهران پیوست به پرسپولیس تهران ملحق شد و عملکرد خوبی نیز از خود نشان داد.

حمید استیلی 19 ساله بود که از طرف علی پروین برای بازی در تیم ملی دعوت شد. او اولین بازی ملی خود را مقابل تیم شوروی تجربه کرد. حمید در بازی های سال 1996 آسیا خوش درخشید.

 

گل حمید استیلی به آمریکا در جام جهانی 1998

 

بیوگرافی حمید استیلی, حمید استیلی, دختر حمید استیلی

حمید استیلی در جام جهانی 1998 فرانسه حضور داشت

 

در جام جهانی 1998 فرانسه بود که حمید استیلی نیز به عنوان یکی از بازیکنان خوب تیم ملی در این رقابت ها حضور داشت. او در خرداد ماه 1377 در مقابل تیم آمریکا ، دومین گل تیم ملی را با ضربه سر به ثمر رساند که همین گل باعث پیروزی ایران مقابل امریکار شد.

گل حمید استیلی به امریکا او را برای همیشه میان مردم ایران محبوب و جاودان کرد.

 

مربی گری حمید استیلی 

استیلی علاوه بر اینکه به صورت حرفه ای فوتبال بازی می کرد ، مربی گری نیز در کارنامه خود دارد. او مدتی دستیار آری هان سرمربی هلندی پرسپولیس تهران بود. سپس به دستیار مصطفی دنیزلی شد. دنیزلی نیز یکی دیگر از سرمربیان سابق پرسپولیس بود.

پس از ان هنگامی که افشین قطبی سرمربی گری پرسپولیس را بر عهده داشت ، به عنوان کمک مربی اول در این تیم به فعالیت پرداخت.

 

حمید استیلی بعد از اینکه دستیار چندین سرمربی بود ، بالاخره در سال 1388 سرمربی تیمی به نام استیل آذین شد. این تیم یکی از تیم های فوتبال تهران بود که منحل شد. استیلی اواخر لیگ نهم بود که از این تیم کنار گذاشته شد.

بعد از استیل اذین ، سرمربی گری شاهین بوشهر بر عهده حمید استیلی قرار گرفت. اما بر اثر فوت برادرش در سال 1390 به دلیل شرایط روحی نامناسبی که داشت از سمت خود استعفا داد.

 

در تاریخ 31 خرداد 1390 هنگامی که کمیته فنی پرسپولیس مایل به همکاری با علی دایی نبود ، حمید استیلی را به عنوان سرمربی به این تیم دعوت کرد که در تاریخ 18 آذرماه 1390 با شکست 3 بر صفر پرسپولیس مقابل استقلال تهران در بازی یک چهارم نهایی جام حذفی ، از مربی گری پرسپولیس نیز کناره گیری کرد.

 

بیوگرافی حمید استیلی, حمید استیلی, دختر حمید استیلی

حمید استیلی مدتی در باشگاه پرسپولیس به مربی گری پرداخت

 

حضور حمید استیلی در شبکه های ماهواره ای 

جالب است بدانید حمید استیلی در چند سال اخیر در شبکه های ماهواره ای زیادی مانند فارسی وان ، بی بی سی و من و تو حضور یافته و محدودیت های زیادی برای خود وضع نکرده است.

یکی از این حضور های حمید استیلی در ماهواره ، گفت و گو با شبکه من و تو در جام جهانی 2018 بود که باعث شد در سر خط خبر ها نام او ظاهر شود.

 

بازیگری حمید استیلی همراه با علی پروین

یکی از فعالیت های سینمایی جالبی که در سال 1379 اتفاق افتاد فیلم فوتبالیست ها بود که در ان بازیکنان بزرگی مانند علی پروین ، افشین پیروانی و محمد برزگر بازی کردند و قرار بود هرچه از این فیلم عاید می شود خرج بهزیستی گردد.

 

چکیده ای از مصاحبه با حمید استیلی در رابطه با فیلم فوتبالیست ها

اقای استیلی چه شد که بازی در فیلم فوتبالیست ها را پذیرفتید؟

به هر حال فیلم فوتبالیست ها پروژه ای بود که برای همه منفعت داشت. از طرفی چون قرار بود عواید آن خرج بهزیستی گردد من هم قانع شدم که به آن جواب مثبت دهم و اگر می توانم قدمی در این راه بردارم.

 

حضور علی پروین در انتخاب شما نقشی نداشت؟

بالاخره حضور پروین در این فیلم چندان هم بی تاثیر نبود و مرا مصمم تر کرد که جواب مثبت به این پیشنهاد بدهم اما اینکه بگویم صرفا به خاطر حضور ایشان ترغیب شدم در این پروژه شرکت کنم درست نیست. من قبل تر تصمیم را گرفته بودم.

 

خانواده تان این فیلم را دیده اند؟ نظر ان ها چیست؟

خب طبعا ان ها هم از این فیلم استقبال انچنانی نکردند و بعد از تماشای آن گفتند کاشکی یک جور دیگر به بهزیستی کمک می کردی!

 

اقای پروین از حضور در این فیلم ابراز نارضایتی کرد شما چطور؟

به هر حال کاری است که انجام شده و صحبت کردن در مورد آن نمی تواند مشکلی از ما را حل کند و فقط مروری است بر گذشته. در این پروژه روزهایی بودند که برای خودم هم جذابیتی نداشت به برسد به بقیه.

 

هنوز هم با همبازی هایتان مثل فاطمه گودرزی و سعید امیرسلیمانی رابطه ای دارید؟

برخی مواقع این دوستان را در برخی از مراسم ها و جشن ها میبینم به یاد ان دوران و بازی که کردیم باهم چند دقیقه ای را حرف می زنیم.

 

و در اخر برای بازی در این فیلم ، کلاس بازیگری یا فیلم خوانی هم داشتید؟

هر دوی ان ها به من پیشنهاد شد ، اما من نپذیرفتم . چون آن زمان تمام وقتم را فوتبال پر کرده بود و فوتبال دیگر اجازه نمی داد به کار دیگری فکر کنم.

 

عکس همسر حمید استیلی, حمید استیلی و دخترانش, خانواده حمید استیلی

حمید استیلی به همراه دخترانش

 

گردآوری : بخش ورزشی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------