بیوگرافی و عکس های علی نیلی از داوران برتر تنیسعلی نیلی داور بین المللی تنیس ایران, علی نیلی و همسرش, جوایز علی نیلی

علی نیلی سر داور تور جهانی تنیس در آمریکا

 

بیوگرافی علی نیلی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس ها

علی نیلی متولد 1357 در اصفهان است که در ایالت متحده ی آمریکا سکونت دارد. این چهره سر داور تور جهانی تنیس در آمریکا به شمار می رود که در انجمن تنیس حرفه ای به عنوان کارمند بخش فناوری اطلاعات مشغول فعالیت است. علی نیلی در مسابقات مهم بی شماری اعم از ماری- فونینی و دلپوترو- سوسا به قضاوت و داوری پرداخته است. 

چکیده ای از بیوگرافی علی نیلی

نام اصلی: علی نیلی

تاریخ تولد: 1357

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایالت متحده ی آمریکا

پیشه یا حرفه: داور و ورزشکار تنیس 

 

علی نیلی داور بین المللی تنیس ایران, علی نیلی و همسرش, جوایز علی نیلی

علی نیلی در حرفه ی ورزشی تنیس مهارت زیادی دارد

 

بیوگرافی کامل علی نیلی

علی نیلی زاده ی 1357 در اصفهان می باشد. وی در حرفه ی ورزشی تنیس از مهارت فراوانی برخوردار است. 

نام پرافتخار علی نیلی در لیست داوران تمام وقت ATP قرار دارد. لذا به عنوان یکی از داوران برتر تنیس ایرانی به شمار می رود.

 

یکی از سر داوری های برجسته ی علی نیلی به سال 2018 میلادی و حضور در مسابقات المپیک ریو به همراه عادل برقعی باز می گردد. این چهره در بازی های پر شوری اعم از دلپوترو- سوسا و ماری- فونینی به عنوان داور به قضاوت پرداخته است.

لازم به ذکر است که سیستم امتیاز شمار زنده ی تنیس که در مسابقات بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد، به وسیله ی علی نیلی تعبیه شده است. 

 

علی نیلی در سال 2019 میلادی پس از اتمام رقابت پایانی فینال تور جهانی تنیس به صورت علنی و رسمی اعلام بازنشستگی کرد. این چهره پس از کناره گیری از حرفه ی داوری تنیس، به عضویت اتحادیه ی تنیس مردان در لندن مشغول فعالیت شد. 

 

 بیوگرافی علی نیلی, علی نیلی تنیس, علی نیلی فدراسیون تنیس

عکس های علی نیلی 

 

آغاز فعالیت علی نیلی

علی نیلی در سال 1362  به وسیله ی اصرار های پدرش وارد دنیای تنیس شد. علاقه ی روز افزون علی نیلی به بازی های راکتی تنیس سبب شد تا به مرور زمان پله های ترقی را به تنهایی طی کند. 

 

علی نیلی پس از تلاش های بی وقفه به مدت 24 ساله در حرفه ی تنیس یعنی در سال 2008 میلادی موفق به کسب نشان طلای داوری صندلی از سوی فدراسیون جهانی تنیس شد. 

سپس در سال 2013 میلادی نیز نشان طلای نظارت و سر داوری را کسب کرد.

 

بیوگرافی علی نیلی, علی نیلی تنیس, علی نیلی فدراسیون تنیس

عکس علی نیلی 

 

وضعیت تأهل و ازدواج علی نیلی

متاسفانه از وضعیت تاهل و ازدواج علی نیلی اطلاعاتی در دسترس نیست. 

 

 علی نیلی و همسرش, جوایز علی نیلی, تصاویر علی نیلی

فعالیت علی نیلی در بخش فناوری اطلاعات انجمن تنیس 

 

علاقه مندی های علی نیلی

علی نیلی به مشارکت در انجمن های تنیس حرفه ای به شدت علاقه دارد. این چهره هم اکنون به عنوان کارمند بخش فناوری اطلاعات انجمن تنیس حرفه ای مشغول فعالیت است.

انجمن تنیس حرفه ای در سپتامبر 1972 میلادی با هدف تأمین نیازمندی ها، خواسته ها و سود تنیس بازان مرد در لندن، فلوریدا، موناکو و سیدنی  تأسیس شد. مؤسس این انجمن ورزشکاران تنیس باز سرشناسی اعم از جک کریمر، دونالد دیل و کلیف درایسدیل هستند.

 

علی نیلی داور بین المللی تنیس ایران, علی نیلی و همسرش, جوایز علی نیلی

نام علی نیلی در لیست داوران تمام وقت ATP 

 

ماجرای جریمه ی رافائل نادال توسط علی نیلی

علی نیلی در مسابقه ی فینال رقابت های تنیس آزاد آمریکا به عنوان داور مسابقه حضور پیدا کرد. این بازی میان دو بازیکن انفرادی "دنیل مدودف روسی" و "رافائل نادال اسپانیایی" در پنج ست به مدت پنج ساعت صورت گرفت.

رافائل نادال یکی از قهرمانان مشهور اسپانیایی است که در طول مسابقه همواره در زدن سرویس مکث می کرد. 

 

علی نیلی چند مرتبه رافائل نادال را به موجب نادیده گرفتن مقررات مسابقه و تازه کردن نفس میان سرویس ها مورد خطاب قرار داد و در نهایت به جریمه ی او پرداخت. 

جریمه ی رافائل نادال توسط علی نیلی با اعتراضات و انتقادات تماشاگران مواجه شد. حتی پس از اتمام مسابقه و موفقیت رافائل نادال، اعتراضات تماشاگران به جریمه ی علی نیلی ادامه پیدا کرد. 

 

رافائل نادال به موجب جریمه شدن توسط علی نیلی در طی مصاحبه ای بیان کرد:

" من بابت مورد خطاب قرار گرفتن از سوی سر داور علی نیلی ناراحت نشدم. در واقع اگر در هنگام جریمه به من نگاه می کردید متوجه می شدید که من اصلا عصبانی نیستم. 

من فکر می کنم کمی استراحت میان امتیاز های طولانی نیاز است اما اگر در قوانین تنیس ذکر نشده است، من آن را می پذیرم. در واقع داور بر حسب تجارب و دانش تصمیم گیری می کند. به همین دلیل سعی کردم خونسردی خودم را حفظ کنم."

 

بیوگرافی علی نیلی, علی نیلی تنیس, علی نیلی فدراسیون تنیس

علی نیلی نخستین داور نشان طلای سرداوری در تنیس آسیا است

 

افتخارات و جوایز علی نیلی

علی نیلی در تیر ماه سال 1394 معادل سال 2015 میلادی به عنوان داور مسابقه ی نهایی تنیس ویمبلدون لندن، میان راجر فدرر و نوواک جوکوویچ برگزیده شد. 

علی نیلی نخستین داور نشان طلای سر داوری تنیس در آسیا به شمار می رود. وی همچنین اولین داور ایرانی در تاریخ تنیس است که با حضور در مسابقه ی فینال انفرادی به عنوان یک گرند اسلم سابقه ی قضاوت را به خود اختصاص داده است. 

 

گرند اسلم یا مسابقات چهارگانه ی بزرگ تنیس شامل چهار مسابقه ی مهم تنیس است که به صورت سالیانه برگزار می شود. این مسابقات از سال 1877 میلادی با مسابقه ی ویمبلدون آغاز شده است. چهار گرند اسلم مسابقات تنیس شامل آزاد استرالیا، آزاد فرانسه، آزاد آمریکا و ویمبلدون می شود. 

 

بی شک حضور علی نیلی در مسابقات گرند اسلم در نوبه خود یک شهرت جهانی برای ایران به شمار می رود.  

علاوه بر این، اتحادیه ی تنیس آمریکا جایزه ی "جان تی مک گاورن" را به عنوان نشان طلا به علی نیلی اهدا کرد. این جایزه ی معتبر به صورت سالیانه از جانب اتحادیه ی تنیس در راستای برگزاری مسابقات آزاد آمریکا به فردی که بیشترین مهارت و خدمت را در حرفه ی تنیس انجام داده باشد، تعلق می گیرد. 

 

علی نیلی در مسابقات انفرادی راجر فدرر و رافائل نادال به عنوان سر داور به قضاوت پرداخته است.

راجر فدرر یکی از بازیکنان سرشناس و حرفه ای سوئیسی در تنیس است که در جایگاه فهرست مردان شماره ی 1 تنیس جهان قرار دارد. این چهره به صورت متوالی در مسابقات گرند اسلم حضور یافته است. 

راجر به همراه رافائل نادال، با 20 گرند اسلم، رکورد دار بیشترین عنوان قهرمانی در گرند اسلم هستند. 

 

تصاویر علی نیلی

 

علی نیلی و همسرش, جوایز علی نیلی, تصاویر علی نیلی

عکس های جدید علی نیلی  

 

علی نیلی فدراسیون تنیس, علی نیلی داور مصاحبه, عکس های علی نیلی

سکونت علی نیلی در آمریکا 

 

گرداوری: بخش ورزش بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------