بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلالشیخ دیاباته،بیوگرافی شیخ دیاباته،عکس شیخ دیاباته

شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

 

شیخ دیاباته با 31 سال سن که در آکادمی بوردو رشد کرد و عضو تیم جوانان این باشگاه فرانسوی بود، فوتبال حرفه ای خود را سال ۲۰۰۸ در تیم بزرگسالان همین باشگاه در فرانسه شروع کرد. وی تا سال ۲۰۱۶ موفق شد ۵۰ گل در ۱۲۷ بازي براي بوردو به نتیجه برساند.

چکیده ای از زندگینامه شیخ دیاباته

اسم کامل:شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ زادروز:۱۹۸۸ 

محل زادروز:باماکو، مالی 

قد:۱٫۹۴ متر

پست:مهاجم

باشگاه قبلی:الامارات

باشگاه کنونی:باشگاه استقلال

 

شیخ دیاباته،بیوگرافی شیخ دیاباته،عکس شیخ دیاباته

بیوگرافی شیخ دیاباته

 

کارنامه و رزومه شیخ دیاباته

این مهاجم سال ۲۰۱۶ سنت شکنی کرد و با انتقال قطعی از بوردو فرانسه به عثمانلی اسپور ترکیه پیوست ولی در ۸ بازي گلی به نتیجه نرساند.

 

باشگاه ترکیه ای که رقم زيادي براي جذب وی به بوردو پرداخته بود، همان مسیر باشگاه فرانسوی را در پیش گرفت. انتقال قرضی از عثمانلی در سال ۲۰۱۷ به متز سبب شد تا این مهاجم دوباره به لیگ فرانسه باز گردد، ولی تحت قرداد عثمانلی بماند. با این انتقال، فکر باشگاه ترکیه ای از پرداخت حقوق سنگین این مهاجم اسوده شد، ولی درخشش دیاباته در فرانسه و به نتیجه رساندن ۸ گل در ۱۴ بازي وی را زنده کرد تا با وضعیت خوب به ترکیه بازگردد.

 

ولی عثمانلی که تجربه موفقی از حضور این مهاجم در تیمش نداشت، مجددا دیاباته را قرضی راهی بنونتو در لیگ ایتالیا کرد. مهاجم مالیایی سال ۲۰۱۸ هم عملکرد خوبی در ایتالیا داشت و در ۱۱ بازي ۸ گل براي بنونتو زد. بعد از پایان نیم فصل اول ، این مهاجم در نقل وانتقالات زمستانی با پیشنهاد مالی خوب به حواشی خلیج همیشه فارس آمد. مهاجم الامارات در ادامه سال ۲۰۱۸، دوباره عملکرد خوبی در لیگ امارات داشت و در ۹ بازي، ۶ گل زد تا آماده انتقال جدیدی شود.

 

به رغم درخشش در امارات، باشگاه عثمانلی به علت بالا رفتن سن، این بازیکن مالیایی را نمی خواهد. به همین علت به وی اعلام شده که تیم جدیدش را معرفی کند.

 

آمار گلزنی شیخ دیاباته

 

شیخ دیاباته،بیوگرافی شیخ دیاباته،عکس شیخ دیاباته

آمار گلزنی شیخ دیاباته

 

شیخ تیدیانه دیاباته متولد ۲۵ آوریل ۱۹۸۸ ميلادي در مالی بوده که در پست مهاجم در باشگاه فوتبال الامارات امارات به صورت قرضی از عثمانلی اسپور در لیگ برتر فوتبال امارات بازي ميکند .

 

از باشگاه هایی که در آن بازي نموده است میتوان به بوردو، آژاکسیو، نانسی، عثمانلی اسپور، متس، بنونتو و الامارات اشاره نمود .

 

وی همچنين در تیم ملي فوتبال مالی بازي کرده است .

  

این مهاجم ۳۱ ساله اکثراً بصورت قرضی جابجا شده است. این مهاجم سال ۲۰۱۶ سنت شکنی کرد و با انتقال قطعی از بوردو فرانسه به عثمانلی اسپور ترکیه پیوست ولی در ۸ بازي گلی به نتیجه نرساند.

 

باشگاه ترکیه ای که رقم زيادي براي جذب وی به بوردو پرداخته بود، همان مسیر باشگاه فرانسوی را در پیش گرفت. انتقال قرضی از عثمانلی در سال ۲۰۱۷ به متز سبب شد تا این مهاجم دوباره به لیگ فرانسه باز گردد، ولی تحت قراداد عثمانلی بماند. با این انتقال، خیال باشگاه ترکیه ای از پرداخت حقوق سنگین این مهاجم اسوده شد، ولی درخشش دیاباته در فرانسه و به نتیجه رساندن ۸ گل در ۱۴ بازي وی را احیا کرد تا با وضعیت خوب به ترکیه بازگردد.

 

ولی عثمانلی که تجربه موفقی از حضور این مهاجم در تیمش نداشت، مجددا دیاباته را قرضی راهی بنونتو در لیگ ایتالیا کرد. مهاجم مالیایی سال ۲۰۱۸ هم عملکرد خوبی در ایتالیا داشت و در ۱۱ بازي ۸ گل براي بنونتو زد. بعد از پایان نصف فصل نخست اول، این مهاجم درنقل وانتقالات زمستانی با پیشنهاد مالی خوب به حواشی خلیج مدام فارس آمد.

 

مهاجم الامارات در ادامه سال ۲۰۱۸، دوباره عملکرد خوبی در لیگ امارات داشت و در ۹ بازي، ۶ گل زد تا آماده انتقال جدیدی شود. برغم درخشش در امارات، باشگاه عثمانلی به علت بالا رفتن سن، این بازیکن مالیایی را نمی خواهد. به همین علت به وی اعلام شده که تیم جدیدش را معرفی کند. ظاهرا این بار دیاباته بصورت قطعی با یک تیم جدید که احتمالا استقلال است، براي فصل پیشرو قرارداد می بندد.

 

دیاباته که در آکادمی بوردو رشد کرد و عضو تیم جوانان این باشگاه فرانسوی بود، فوتبال حرفه ای خود را سال ۲۰۰۸ در تیم بزرگسالان همین باشگاه در فرانسه شروع کرد. وی تا سال ۲۰۱۶ موفق شد ۵۰ گل در ۱۲۷ بازي براي بوردو به نتیجه برساند. اما وی طی ۸ سالی که تحت قرارداد بوردو بود، دوبار بعنوان یار قرضی به تیمهای آجاکسیو ونانسی رفت که در تیم نخست ۳۰ بازي انجام داد و ۱۴ گل زد. براي نانسی تنها ۲ بار به زمین رفت و موفق به گلزنی نشد.

 

استراماچونی شخصا با دیاباته در ارتباط است تا وی را متقاعد کند به باشگاه استقلال بیاید. باید دید امدن شیخ دیاباته تا چه میزان میتواند در برطرف کردن بحران آبی ها در خط حمله مؤثر باشد.

 

شیخ دیاباته،بیوگرافی شیخ دیاباته،عکس شیخ دیاباته

شیخ دیاباته

 

شیخ دیاباته،بیوگرافی شیخ دیاباته،عکس شیخ دیاباته

بیوگرافی شیخ دیاباته

 

شیخ دیاباته،بیوگرافی شیخ دیاباته،عکس شیخ دیاباته

شیخ تیدیانه دیاباته

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------