راهنمای آقایان برای بارداری همسرانشان 

راهنمای آقایان برای دوران بارداری همسرانشان

 

در طول بارداری خانم ها دوران بسیار طبیعی و در عین حال خاصی را در طول زندگیشان سپری می کنند. در طول این دوره، خیلی مهم است که شما بعنوان یک پدر فعال و حامی باشید. این مقاله راه های مختلفی را به شما نشان می دهد که مطمئنتان می کند همسرتان حمایت و پشتیبانی شما را درک کرده است.

 

● درگیر شوید


درگیر کردن خود در بارداری همسرتان امری بسیار مهم و اساسی است. مادر آینده باید حداقل ماهی یکبار برای معاینه نزد دکتر برود. همچنین بد نیست که در کلاس های ایروبیک مخصوص مادران شرکت کند. حمایت ساده شما با بودن کنارش در طول این زمان ها به او نشان خواهد داد که به وی توجه می کنید و تنها نیست. به اینکه چه احساسی دارد، اینکه جنین در چه مرحله ای از رشد است، و اینکه در ماه های آتی چه اتفاقی برای آن خواهد افتاد توجه نشان دهید. به او کمک کنید برای وسائل مورد نیاز و اتاق کودکتان برنامه ریزی کنید. هرچه توجه بیشتری به بچه نشان دهید، بیشتر احساس می کند که مراقبش هستید.

 

● سلامت


ترک عادات بد در شرایط عادی کاری بسیار دشوار است. باردار شدن هم کمکی به آن نمی کند. متاسفانه، این زمانی است که ترک این عادات بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می کند. مخصوصاً کشیدن سیگار برای بچه بسیار خطرناک است حتی اگر هنوز در رحم باشد. تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض دود سیگار هم به همان اندازه سیگار کشیدن خود مادر خطرناک است. پس با تشویق او به ترک سیگار و ترک آن توسط خودتان نشان دهید که نگران او هستید.


به او کمک کنید خوب غذا بخورد، به اندازه کافی استراحت کند، و بیش از حد از خودش کار نکشد. کارهای بدیهی مثل نخوردن مشروب یا استفاده نکردن از مواد مخدر هم باید ترغیب شود.

 

● روابط


در طول بارداری بدن زن دستخوش تغییرات زیادی می شود. او می بیند که شکمش چطور هر روز بزرگ و بزرگتر می شود. ممکن است بدنش آب جمع کند. همه اینها درکنار تغییرات هورمونی این معنا را می دهد که او به دنبال این است که بفهمد هنوز برای شما جذابیت دارد. یکی از مهمترین و طبیعی ترین راه ها این است که رابطه صمیمانه و عاشقانه خود را با او حفظ کنید. البته برای ایمنی بهتر است از یکی از راه های پیشگیری استفاده کنید. با این وجود، حفظ روابط سالم و فعال راهی بسیار ایمن و مفرح برای القاء این حس به همسرتان است که هنوز برایتان جذابیت دارد. جدا از رابطه فیزیکی، برقرار کردن رابطه احساسی، ماساژ دادن شکمش و نوازش کردن او راهی بسیار خوب برای ایجاد احساس راحتی در اوست.


● از تصمیماتش حمایت کنید


و آخر اینکه، حمایت از تصمیمات و انتخاب های او در طول دوره بارداری راهی ضروری برای نشان دادن نگرانیتان درمورد اوست. در این دوران انتخاب های زیادی مثل شیردهی خواهد داشت. اگر همسرتان تصمیم بگیرد که شیردهی برایش مناسب است وباید آن کار را انجام دهد، باید از تصمیم او حمایت کنید. برای انتخاب اسم کودکتان با هم تصمیم بگیرید. اگر دوست نداشته باشد جنسیت فرزندتان را قبل از تولد با سونوگرافی بفهمد، در این زمینه هم به تصمیمش احترام بگذارید.منبع:seemorg.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------