بهترین حالت رابطه جنسی برای باردار شدن!رابطه در بارداری, رابطه جنسی در دوران بارداری, پوزیشن رابطه جنسی در بارداری

رابطه جنسی برای باردارشدن

 

بهترین پوزیشن رابطه جنسی برای باردار شدن

آیا تصمیم به باردار شدن گرفته اید؟ آیا می دانید برای بارداری چه کارهایی باید انجام دهید؟ امروزه اکثر اشخاص برای باردار شدن برنامه ریزی نموده و به دنبال راه هایی برای به دنیا آوردن بچه سالم هستند. والدین مسوول سلامت فرزندان خویش هستند و باید در دوره پیش از بارداری هم تمام موردهای احتیاط را رعایت کنند.

همان طور که می دانید تمام موجودهای زنده، تولید مثل می کنند. در انسان تولید مثل توسط دو نوع سلول انجام می پذیرد. اسپرم ها که به وسیله بیضه های مرد ساخته میشوند و تخمك ها که توسط تخمدان های زن تولید می شوند.

 

چنانچه یک اسپرم وارد یک تخمك شود و آنرا بارور کند، DNA مرد و زن ترکیب شده، سلول های جدیدی حاصل می شوند. بارداری زمانی رخ می دهد که این سلول ها خود را در رحم جای می دهند.

 

حال درصورتی که شرایط تخمك زن در شرایط خوبی باشد و اسپرم های مرد هم سالم باشند، امکان دارد این ترکیب در نخستین رابطه جنسی اتفاق بیفتد و بارداری صورت گیرد و گاهی هم به علل متفاوتی احتیاج به دفعات بیشتری می باشد.

 

رابطه در بارداری, رابطه جنسی در دوران بارداری, پوزیشن رابطه جنسی در بارداری

رابطه در بارداری

 

در زمان اقدام به بارداری چه تعداد رابطه برای باردار شدن کافی است؟

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه تعداد رابطه برای باردار شدن باید داشت؟ پاسخ این سوال امکان دارد به منبع آن بستگی داشته باشد ولی متخصصان توصیه می کنند که داشتن رابطه جنسی یک بار در روز میتواند شانس بارداری را افزایش دهد. امکان دارد فکر کنید تعداد دفعات بیشتر رابطه جنسی میتواند شانس باردار شدن را افزایش دهد ولی اینگونه نیست. در واقع رابطه جنسی مکرر میتواند تعداد و کیفیت اسپرم ها را کاهش دهد.

 

در مرحله تخمك گذاری باید تلاش کنید روزانه حداقل یک بار و سه الی چهار بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید. با این حال اگر علایم تخمك گذاری را در خود مشاهده می کنید، تلاش کنید از یک تست تخمك گذاری استفاده کنید.

 

پوزیشن رابطه برای بارداری سریع و راحت

چنانچه می خواهید احتمال حامله شدن خود را بعد از انزال افزایش دهید، نکات زیر را رعایت کنید:

 

مرد آلت تناسلی خود را عمیق تر وارد واژن زن کند تا مایع منی کم تر بیرون بریزد.

 

مرد بعد از بیرون کشیدن آلت تناسلی خود برای کم تر بیرون ریختن مایع انزال شده ارام دو لب واژن را به یکدیگر فشار دهد.

 

زن پس از 20 تا 30 دقیقه از جای خود بلند شود. به پشت خوابیدن زن بیش از 30 دقیقه احتمال بارور شدن زن را بیشتر نمی کند.

 

برای این که کم ترین ميزان از مایع انزال شده بیرون از واژن بریزد باید زیر کمر زن بالش کوچکی قرار گیرد.

 

توجه کنید درصورتی که زن از جای خود بعد از گذشت 20 تا 30 دقیقه بلند شود قدری مایع منی از واژن وی بیرون می ریزد که احتمال بارور شدن او را کاهش نمی دهد زیرا اسپرم هایی که در واژن مانده اند مرده اند.

 

رابطه در بارداری, رابطه جنسی در دوران بارداری, پوزیشن رابطه جنسی در بارداری

آیا در دوران بارداری میتوان نزدیكی كرد

 

چه قدر طول میکشد تا تلاش برای بارداری به نتیجه برسد؟

واضح و روشن است که پزشکان بطور دقیق نمی توانند به شما زمان باردار شدن تان را بگویند.

 

برخی از زوج ها در همان تلاش نخست برای بارداری بچه دار می شوند. ولی برخی از زوج ها باوجود سالها تلاش برای بچه دارشدن و نزدیکی کردن محافظت نشده و بدون شیوه های جلوگیری از بارداری بازهم بچه دار نمی شوند. ولی به طورکلی ، پزشکان طبق سن، وضعیت سلامتی و تلاش های قبلی برای بارداری میتوانند تخمین بزنند که چه قدر طول میکشد تا زوجی بچه دار شوند.

 

داشتن رابطه جنسی در بهترین زمان

برجسته ترین مرحله برای فرزنددار شدن، داشتن رابطه جنسی در دفعات کافی است.

 

نیازی نیست هرروز رابطه جنسی برقرار کنید؛ یک روز فاصله بین روابط جنسی، کمک می کند اسپرم کافی برای بارور کردن تخمك، تولید شود.

 

در هر ماه، تنها شش روز شانس بارداری وجود دارد :پنج روز قبل از تخمک گذاری و روز تخمک گذاری. مراقب باشید این زمان طلایی را از دست ندهید.

 

رابطه در بارداری, رابطه جنسی در دوران بارداری, پوزیشن رابطه جنسی در بارداری

پوزیشن رابطه جنسی در بارداری

 

چطور می توانم زمان تخمک گذاری و حداکثر امادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟

زمانی را که دوره پریود بعدی شما شروع می شود در نظر بگیرید، آنگاه ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده هنگامی است که احتمال تخمك گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانمهایی که یک دوره کامل آن ها ۲۸ روز طول میکشد ، چهاردهمین روز معمول روز تخمك گذاری است. برای استفاده از این شیوه، شما باید بدانید که دوره کامل شما رایج چند روز طول می کشد.

 

با این حال، بهترین شیوه برای تعيين هنگامی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است این است که به وضعیت بدنی خود توجه کنید و شیوه تشخیص علامت های تخمك گذاری را فرا بگیرید.

 

علایم تشخیص دوره تخمك گذاری

بعضی از زنان دوره تخمک گذاری خود را دقیقا می شناسند.

ولی بهترین علایم برای تشخیص این دوره، عبارتند از:

 

- تغییرات واژن. نازک، کشیده، شفاف و لغزنده شدن مخاط واژن

 

- ناراحتی خفیف در یک طرف شکم، که بعنوان میتسچمرز شناخته می شود.

 

- افزایش درجه حرارت پایه بدن( BBT)، که زنان برای تشخیص دوره تخمك گذاری خود میتوانند بعد از پایان دوره قاعدگی خود هرروز صبح پس از بیدار شدن از خواب درجه حرارت خود را اندازه‌گیری کنند BBT یک روز بعد از تخمك گذاری افزایش می یابد. پیگیری BBT در طی چند چرخه به زنان در درک الگوی تخمك گذاری کمک می کند.

 

رابطه جنسی در بارداری

یکی از نگرانی های مادران در دوران بارداری رابطه جنسی در دوران بارداری است. بسياري از مادران و پدران فکر می کنند که رابطه زناشویی در بارداری پرخطر است؛ در حالیکه بر اساس توصیۀ پزشکان چنانچه مادر بارداری در شرایط بارداری خطرناک قرار نداشته باشد، باید بتواند به راحتی و بدون هیچگونه نگرانی رابطه جنسی خود با همسرش را در تمام مرحله های بارداری حفظ کند؛ زیرا فواید رابطه جنسی در دوره بارداری بسیار دارای اهمیت است.

 

رابطه در بارداری, رابطه جنسی در دوران بارداری, پوزیشن رابطه جنسی در بارداری

نزدیكی كردن در دوران بارداری

 

روشهای امیزش در دوران بارداری

برای مدل نزدیكی برای بارداری میتوانید پوزیشن های زیر را امتحان کنید:

به پهلو دراز بکشید و در حالیکه پشت به همسر خود قرار دارید، زانوهای خود را به داخل شکم خم کنید. در این پوزیشن دخول عمیق انجام نمی شود و شکم شما هم روی تخت قرار می گیرد.

 

در حالیکه همسرتان به پشت دراز کشیده ، روی زانوهای خود و بالای او قرار بگیرید، پاهای خود را از هم باز کنید و خود را پائین و به طرف او بیاورید. در این پوزیشن براحتی می توانید از شکم خود نگهداری نموده و سرعت و ميزان دخول را کنترل کنید.

 

در حالیکه همسرتان در پشت شما قرار دارد، به صورت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید. سعی کنید دخول بسیار عمیق نباشد.

 

پهلو به پهلو و روبروی هم دراز بکشید، یک پا را روی کمر همسرتان قرار دهید، در این پوزیشن دخول عمیقی صورت نمی گیرد و تخت هم از شکم تان محافظت می کند. درحقیقت بهترین شیوه نزدیكی در زمان بارداری به حالتی بستگی دارد که در آن حس راحتی می کنید.

 

تاچندماهگی می توان با زن باردارنزدیکی کرد

رابطه جنسی برای مادران باردار بی خطر است مگر در مواردی که پزشک دستور داده داشتن رابطه جنسی در طول بارداری پرخطر است.

 

ولی مهم است که این کار را به آرامی انجام دهید.

بارداری با تغییرات هورمونی همراه است و به همین دلیل امکان دارد بعضی تمایل بیشتری به رابطه جنسی داشته باشند و بعضی برعکس هیچ میل جنسی نداشته باشند.

 

خشکی و گردن رحم حساس و لکه بینی تمام دلایل ممکن برای انجام این کار به آهستگی است.

 

این کار نه تنها برای مادر باردار و جنین زیان آور نیست، بلکه فایده های بسياري داشته و به سلامت مادر باردار و جنین و همچنين حفظ صمیمیت و انسجام خانوادگی هم کمک بسياري می کند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------