آیا رابطه مقعدی در دوران بارداری ایمن است؟رابطه از پشت در دوران بارداری, عوارض رابطه مقعدی برای زنان باردار, رابطه جنسی مقعدی در دوران بارداری

خطرات رابطه مقعدی در بارداری 

 

همه چیز در مورد رابطه مقعدی و بارداری

نوسانات هورمونی در دوران بارداری در برخی زنان منجر به افزایش شدید میل جنسی میشود که ممکن است به دنبال تنوع و تجربه رابطه مقعدی باشید یا این که نگران آسیب دیدن جنین از دخول واژنی باشید و بخواهید رابطه مقعدی در بارداری را جایگزین کنید، ولی قبل از اقدام به چنین کاری بهتر است با عوارض آن آشنا شوید. 

آیا رابطه مقعدی در بارداری خطرناک است؟

رابطه جنسی در دوران بارداری در اغلب موارد بی خطر است و میتوانید از لذت آن بهره مند شوید مگر این که مشکلاتی از جمله جفت سرراهی داشته باشید که پزشک در این مورد به شما هشدار بدهد ، در صورت وجود جفت سرراهی یا احتمال زایمان زودرس،  رابطه مقعدی در بارداری خطرناک است ، بسیاری از پزشکان  تحت این شرایط رابطه جنسی مقعدی را هم ممنوع میکنند چون احتمال جدا شدن جفت و سقط جنین را بالا می برد. 

 

رابطه جنسی در دوران بارداری معمولا محدودیتی ندارد  و انقباضات رحم هنگام ارگاسم آسیبی به جنین نمی رساند فقط باید یک سری نکات را رعایت کنید، مثلا از پوزیشن هایی استفاده کنید که روی شکم فشار نیاورد و یا دخول عمیق نداشته باشید که سر آلت تناسلی به دهانه رحم ضربه نزند. 

 

افزایش میل جنسی در بارداری, رابطه مقعدی در بارداری, خطرات رابطه مقعدی در بارداری

عوارض رابطه مقعدی در بارداری

 

افزایش میل جنسی در بارداری

بدن زن باردار با هجوم هورمون ها روبرو است و برای برخی از این افراد این افزایش ناگهانی سطح هورمون ها باعث بالا رفتن شدت میل جنسی میشود و شهوت شما را بسیار بیشتر از چیزی میکند که انتظارش را داشتید. 

 

ولی در برخی موارد با بزرگ تر شدن جنین پزشک توصیه میکند که رابطه جنسی واژینال نداشته باشید بنابراین برخی افرد به فکر رابطه مقعدی می افتند. 

توصیه میشود رابطه مقعدی را به یک تا دو باردر ماه محدود کنید و رابطه دهانی و ارضا با دست را جایگزین آن نمایید. 

 

آیا رابطه مقعدی در بارداری خطر دارد؟ 

در صورتی که شما بارداری کم خطر و طبیعی دارید میتوانید تا زمان پاره شدن کیسه آب یک زندگی جنسی فعال داشته باشید.

 

اگر تا به حال رابطه مقعدی نداشته اید و در بارداری به فکر امتحان کردن یک روش جدید افتاده اید بهتر است تا زمان زایمان صبر کنید ، هنگام بارداری سعی نکنید هیچ روش جدیدی را برای رابطه جنسی امتحان کنید چون از عوارض و عواقب آن روی بدن خود  اطلاعی ندارد بنابراین برای شما که تاکنون رابطه مقعدی را تجربه نکرده اید میتوان گفت رابطه مقعدی در دوران بارداری ضرر دارد. 

 

با وجودی که از نظر علمی منعی برای رابطه مقعدی در بارداری وجود ندارد ولی از نظر بهداشتی و نداشتن آمادگی روحی فرد ، بهتر است از آن صرف نظر کنید. 

 

افزایش میل جنسی در بارداری, رابطه مقعدی و بارداری, رابطه مقعدی در دوران بارداری

رابطه مقعدی در دوران بارداری ضرر دارد

 

خطرات رابطه مقعدی در بارداری

آیا رابطه مقعدی در بارداری خطرناک است؟ عوارض رابطه مقعدی برای سلامت همیشه وجود دارد ولی زن باردار به دلیل شرایط جسمی و ضعیف بودن جنین باید بیشتر مراقب سلامت خود باشد از این رو ممکن است درگیر خطرات رابطه مقعدی در بارداری شود  از جمله :

 

التهاب و هموروئید : یکی از مشکلات زنان باردار ، یبوست است که فشار زیادی هنگام تخلیه بر روده بزرگ و مقعد وارد میکند. از سویی دیگر رابطه از پشت باعث ایجاد التهاب در مقعد میشود که احتمال بروز هموروئید در بارداری را افزایش میدهد. در صورتی که مراقب نباشید ، فشار و التهاب مقعد میتواند در بارداری منجر به خونریزی و درد مقعد شود بنابراین بهتر است از رابطه مقعی در دوران بارداری اجتناب کنید. 

 

بالا رفتن احتمال عفونت : باکتریهایی که در مقعد زندگی میکنند میتوانند به واژن سرایت کرده و برای مادر و جنین مشکل ساز شوند. داشتن رابطه مقعدی احتمال سرایت این باکتری ها به واژن را بالا میبرد به خصوص اگر بعد از نزدیکی از پشت ، نزدیکی از جلو هم داشته باشد.

 

احتمال بروز عفونت مجاری ادراری در زنان باردار بسیار بیشتر است. 

در صورتی که از پشت رابطه داشته اید حتما کاندوم خود را تعویض کنید یا  این که مطمئن شوید همسرتان آلتش را با آب و صابون به دقت بشوید.

 

افزایش میل جنسی در بارداری, رابطه مقعدی در بارداری, خطرات رابطه مقعدی در بارداری

رابطه مقعدی در زنان باردار

 

مواردی که رابطه مقعدی در بارداری خطر دارد؟

در برخی موارد هر گونه رابطه جنسی توسط پزشک برای بیمار ممنوع میشود بنابراین نمیتوانید  رابطه مقعدی را جایگزین رابطه واژنی کنید،  از جمله : 

 

- جفت سر راهی که جفت روی دهانه رحم قرار گرفته باشد

- وجود نارسایی در دهانه رحم

- سابقه چند قلو زایی مکرر

- بروز دردهای زایمان پیش از موعد

- پاره شدن کیسه آب

- دیابت 

- بارداری پر خطر

- ایجاد درد هنگام رابطه جنسی

- وجود ترشحات و خونریزی بی دلیل از واژن 

- وجود ضایعات بهبود نیافته تبخال تناسلی در شوهر

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------