روشهاي مناسب جلوگيري از حاملگي براي شما 

روشهاي مناسب جلوگيري از حاملگي براي شما

 

قدم نورسيده مبارك.

اين بچه چندمين فرزند شماست؟

اولين،‌دومين، سومين.از همين امروز بايد به فكر انتخاب يك روش مناسب براي جلوگيري از حاملگي باشيد.

 

پدر و مادر عزيز كودك به محبت مراقبت و توجه شما نياز دارد.

 

اگر اين تازه از راه رسيده اولين فرزند شماست حداقل تا سه‌ سال بايد از حامله شدن جلوگيري كنيد، تا هم سلامتي مادر به خطر نيفتد و هم با مراقبت و تغذيه كودك با شير مادر فرزند سالمي بپرورانيد.

 

در 6 ماه اول تولد فرزند شيردهي كامل با شير مادر همراه با استفاده از قرص‌هاي ميني‌پيل يا قرص‌ زمان شيردهي از حاملگي مي‌توانيد جلوگيري كنيد. ولي بعد از 6 ماهگي به علت شروع تغذيه كمكي اثر اين روش كم مي‌شود و احتمال حاملگي بالا مي‌رود،‌چكار بايد كرد؟

 

از 6 ماهگي به بعد بايد از يك روش مطمئن‌تر استفاده كرد روش‌هاي مطمئن‌تر به ترتيب عبارتند از:

 

آي‌ يو دي، كاندوم به اضافه قرص شيردهي، آمپول‌هاي تزريقي

 

بعد از دو سال كه معمولاً شير مادر ديگر به كودك داده نمي‌شود از قرص‌هاي تركيبي جلوگيري از بارداري مثل قرص ال دي و تري‌فازيك هم مي‌توان استفاده كرد.

 

اما پدر و مادر عزيز اگر اين نورسيده فرزند دوم شماست، باز هم تا دوسالگي به همان طريق كه گفته شد بايد جلوگيري داشته باشيد و پس از آن بهتر است از راه‌هاي مطمئن‌تر ديگري مثل بستن لوله‌ها استفاده كنيد.

 

با صحبت و مشورت با يكديگر شما ميتوانيد اقدام به بستن لوله‌ها كنيد و اضطراب و نگراني از حاملگي ناخواسته را براي هميشه از زندگي خود دور نمائيد.

 

چنانچه اين فرزند سومين و يا ...... فرزند شماست، براي تامين سلامت خانواده و شكوفائي فرزندانتان نبايد به داشتن فرزند ديگري فكر كنيد. اين كودك هم بايد تا دو سالگي از شير مادر تغذيه كند. براي جلوگيري از حاملگي مي‌توانيد پس از مشورت با يكديگر يكي از شما روش بستن لوله‌ها را انتخاب كنيد. مادر گرامي اگر تصميم گرفتيد كه شما اقدام به بستن لوله‌ها نماييد،‌مي‌توانيد همراه با زايمان و يا چند روز بعد از آن اقدام كنيد البته پدر عزيز، بستن لوله‌ها در آقايان خيلي ساده‌تر و در واقع يك عمل سرپاي و بدون بيهوشي است اقدام شما دوام سلامت خانواده را به دنبال دارد.

 

همه مادران قادر به شير دادن به فرزند خود مي باشند در صورتيكه به هر دليل نتوانستيد به فرزند خود شير بدهيد براي استفاده از قرص‌هاي جلوگيري از بارداري از 3 تا 4 هفته بعد از زايمان بايد خوردن قرص‌ها را شروع كنيد قرص (ال دي) يا (تري‌فازيك) و يا ( اچ‌دي).

 

براي استفاده از آمپول‌هاي جلوگيري از حاملگي بلافاصله بعد از زايمان مي توانيد اقدام نماييد.

 

هفته هفتم بعد از زايمان زمان مناسبي براي گذاردن (آي‌ يو دي) است. به هرحال مادر عزيز بهتر است با مراجعه به يكي از مراكز بهداشتي درماني يا خانه بهداشت نزديك محل زندگي روش مناسب را انتخاب و استفاده كنيد.

 

منبع:مرکز بهداشت استان فارس

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023