رفتار با برادر شوهر چگونه باید باشد؟



رفتار با برادر شوهر, رفتار با خانواده شوهر, رابطه داشتن با برادر شوهر

رفتار با برادر شوهر

 

چگونه با برادرشوهر رفتار کنیم؟

یکی از دشوار ترین ارتباطاتی که ما برقرار می کنیم، با خانواده شوهر است. در خانواده همسر، خواهر شوهر نامحرم نيست لذا عروس خانواده مي تواند با او رابطه اي صميمانه داشته باشد و او را مانند خواهر خود بداند. ولی برادر شوهر اینگونه نیست، و باید در برخوردها بايد حد و حدود را رعایت كرد.

رابطه داشتن یک زن با برادر شوهرش از خطوط قرمز اسلام است. برادر شوهر از جمله محارم به حساب نمی‌آید و درست مثل همه نامحرم‌های دیگر هر گونه رابطه دوستی، جنسی و احساسی با برادر شوهر از لحاظ شرعی حرام است و عقوبت اخروی دنبال دارد.

 

در برخی از خانواده‌ها به دلیل آگاهی نداشتن از احکام و مسائل دینی یا به علت بی اهمیتی به احکام الهی روابط بین محرم و نا محرم شکل دیگری به خود می‌گیرند و حرمت‌ها و فواصل بین دو نفر که از لحاظ شرعی نامحرم هستند کنار می‌روند. این امر در اسلام نهی شده است و به فردی که با نامحرم ارتباط دارد وعده عذاب الهی داده شده است.

 

رفتار با برادر شوهر, رفتار با خانواده شوهر, رابطه داشتن با برادر شوهر

رابطه داشتن با برادر شوهر

 

براي حفظ روابط خانوادگي با آنها، رعايت چند نكته مي تواند موثر باشد:

حفظ حريم ها

انسان همیشه خدا را در نظر دارد؛ در حركات چهره و رفتارهايش مواظب است كه باعث  تحقير و مسخره كردن ديگران نشود.  و ديگر اين كه بايد دقت داشته باشد كه آيا حريم هايي را كه باید رعايت مي كند يا نه.  بايد مواظب بود كه هر كار ما در چهارچوب قانون و حریم ها باشد.

 

احترام به شخصيت آنان

در برخوردها بايد مواظب  بود كه به شخصيت ديگري بي حرمتی نكنيم، آبروي آنها را نبريم،  و پشت سر آنها بد نگوئيم.  و همین طور بايد سعي كنیم زود از كسي ناراحت نشویم، چنانچه مي بيند ديگري داراي عيب و صفات بد است، بايد بسيار حساب شده و دقيق به او تذكر داد مثلا چنانچه مي بيند كه كسي غيبت ديگران را مي كند،  نخست بايد نكات مثبت او را گفت و از صفات خوب او تعريف كرد و سپس به شكل غيرمستقيم او را آگاه كرد كه كار او اشتباه است.

 

زمانیکه فردی زندگي مشتركي را آغاز مي كند وارد بهترين نهاد شده است نهادي كه مقدس ترين نهاد است. زن و شوهر بايد زندگي خودرا مطابق با تفاهم تنظيم كنند و براي هم ديگر احترام قائل شوند و باعث ناراحتي ديگري نشوند.  يكي از مواردي كه بايد دقت شود اينكه احترام به خانواده يكديگر در حقیقت احترام به شريك زندگي است.

 

رفتار با برادر شوهر, رفتار با خانواده شوهر, رابطه داشتن با برادر شوهر

رفتار با خانواده شوهر

 

جلب محبت و توجه آنان

انسان موجودي اجتماعي است ، براي رفع كردن احتیاجات خود نیاز به ديگران دارد بنابراين بايد به نحوی زندگي كند كه دل ديگران را نسبت به خود آزار ندهد و با رفتار خوب خود هميشه محبوب ديگران باشد. با مردم به گونه ای کن رفتار كه در حضور شما، خوشحال باشند و در نبودن شما احوال شما را بپرسند و بعد از مرگ شما از غم از دست دادن شما ناراحت باشند.

 

بله انساني كه اهل گذشت است كينه به دل نمي گيرد، براي ديگران دعا مي كند، عذر خواهی ديگران را مي پذيرد، حرمت ديگران را نگه می دارد، با محبت است، زندگي اي پر از شادی براي خود درست كرده است.

 

بامردم به گونه ای رفتارکن که دوست داری باتو رفتارکنند. هر چیزی رابرای خودمی پسندی برای دیگران هم بپسند و هرآنچه برای خودنمی پسندی برای دیگران هم نپسند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 



دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022