راهنمای خرید کاندومخرید کاندوم,راهنمای خرید کاندوم,کاندوم

راهنمای خرید کاندوم

 

خرید کاندوم برای بعضی اشخاص ممکن است خجالت آور باشد؛ و به همین علت زمانی که به فروشگاه مراجعه می کنند، قابل دسترس ترین مدل آن را فارغ از در نظر گرفتن نیازشان انتخاب و خریداری می کنند. این اشخاص حتی چنانچه اطلاعات دقیق و مفیدی در مورد انواع و نحوه ی درست مصرف آن نداشته باشند از فروشنده سؤال نمی کنند و راهنمایی نمی گیرند. بنابر این انتخابی کورکورانه داشته و لذت جنسی را از خود دریغ می کنند. در این مقاله ما به هرآنچه برای انتخاب یک کاندوم مناسب خود لازم است بدانید و نیز راه های خرید آن پرداخته ایم. با بیتوته در این بخش همراه باشید.

کاندوم و ضرورت استفاده از آن

کاندوم وسیله ی بسیار ضروری برای استفاده در زمان برقراری رابطه جنسی است که برای بهبود و افزایش رضایت جنسی، تضمین بهداشت جنسی زوجین، جلوگیری از حاملگی ناخواسته و نیز برای جلوگيري از انتقال عفونت های جنسی مثل ایدز کاربرد دارد. در نتيجه با استفاده از کاندوم، می توانید زندگی جنسی مطلوب و به دور از هر گونه نگرانی داشته باشید.

 

استفاده از کاندوم عوارض روشهای هورمونی جلوگيري از حاملگی را نداشته و روشی کاملأ غیر هورمونی است. همچنین برعکس داروهای هورمونی، احتیاج به تجويز پزشک ندارد و هر زمان که احتیاج داشته باشید میتونید کاندوم را برای برقراری رابطه جنسی محافظت شده و مطمئن تهیه کنید.

 

انواع کاندوم

کاندوم ها از سایز، شکل، طعم، رنگ و مواد گوناگونی ساخته شده اند. بدین ترتیب حق انتخاب دارید و میتونید مناسب ترین کاندوم را انتخاب کنید. در صورتیکه سایز آلت تناسلی شما بزرگ است میتونید از سایز بزرگ کاندوم استفاده کنید و یا چنانچه کاندومی میخواهید که رضایت جنسی شما را کم نکند و حتی دوست دارید وجودش رو در زمان آمیزش جنسی حس نکنید می تونید از کاندوم های فوق العاده نازک استفاده کنید که از کاندوم های استاندارد نازک تر هستند. ولی احتمال پارگی و انتقال اسپرم یا بیماري های جنسی در این نوع کاندوم ها بیشتر است.

 

کاندوم های خاردار

کاندوم های شیاردار و خاردار هم انواع مختلفی دارند و شما میتونید انواع گوناگون آن را امتحان کنید تا مناسب ترین و رضایتبخش ترین آن را بیابید. با انتخاب مناسب ترین نوع کاندوم میتونید رضايت جنسی تون رو افزایش دهید و ارگاسمی رضایتبخش را هم تجربه کنید.

 

کاندوم های طعم دار

برای انواع مختلف آمیزش جنسی، خصوصأ رابطه جنسی دهانی میتونید از کاندوم های طعم دار استفاده کنید. میتونید از بین طيف گسترده ای از طعم های مختلف کاندوم های طعم دار مانند: موز، توت فرنگی، پرتقال و سیب مناسب ترین را انتخاب کنید و روشی ایده آل برای به ارگاسم رسيدن را تجربه کنید.

کاندوم,خرید کاندوم,کاندوم خاردار

انواع کاندوم

 

کاندوم های تاخیری

درصورتی که مشکل زود انزالی داشته باشید می تونید از کاندوم تاخیری برای درمان انزال زودرس استفاده کنید ولی چنانچه این مشکل را نداشته باشید، در صورت استفاده از کاندوم های تاخیری احتمالا آن طوری که دوست داشته اید به رضایت جنسی دست پیدا نکنید.

 

لاتکس

کاندوم های طبیعی را از جنسهای مختلف می سازند که شایعترین آنها لاتکس طبيعي و پلاستیک است. امروزه اغلب کاندومها از لاتکس طبيعي درست شده اند. این نوع کاندومها موثرترین شیوه در جلوگيري از ابتلا به بیماریهای مقاربتی هستند. کاندومهای از جنس لاتکس طبيعي تا ۸۰۰ درصد اندازه خود قابل کشش هستند.

 

این کاندومها از لحاظ وجود سوراخ با جریان برق تست می شوند. امروزه تمامی کارخانجات تولید کننده کاندوم باید از استاندارد۴۰۴۷ ISO پیروی کنند. با این که کاندومهای از جنس لاتکس آنها را پر مصرف ترین کاندوم کرده است ولی آنها یک عده عیوبی هم دارند.

 

عیوب کاندوم های لاتکس:

- درصورتی که این کاندوم ها با مرطوب کننده های روغنی مانند لوسیون دست و صورت و وازلین استفاده شوند دچار آسیب می شوند. تماس با مواد روغنی باعث پاره شدن این کاندومها می شود.

- بعضی از افراد به لاتکس آلرژی دارند و نمی توانند از آن استفاده کنند. در سال ۲۰۰۹ کاندومی از جنس وایتکس (Vytex) ساخته شد که در آن ۹۰ درصد پروتئینهائی که در لاتکس طبيعي باعث آلرژی می شدند، حذف شده اند. یک نوع کاندوم عاری از مواد حساسیت ساخته شده است که جنس آن از لاتکس صناعی است که پلی ایزوپرن نامیده می شود.

• بدون شک باید این مسئله را بررسی کنید که آیا همسر شما به لاتکس حساسیت نداشته باشد. واژن برخی از خانم ها و آلت تناسلی برخی آقایون به لاتکس حساسیت دارد و در این موارد باید از کاندوم های پلی اورتان استفاده کرد.

 

کاندوم های پلی یورتان

کاندومهای پلی یورتان ضخامت بسیار کم دارند و فوق العاده نازک هستند. ضخامت آنها از چهار تا هفت صدم میلی متر متفاوت است.

 

مزایای کاندوم‌های پلی یورتان:

- حرارات را بسیار بهتر از کاندومهای از جنس لاتکس منتقل می کنند.
- در مقابل حرارت و اشعه ماوراء بنفش حساسیت کمتری دارند بدین ترتیب نگهداری آنها ساده تر است.
- کاندومهای پلی یورتان با مواد مرطوب کننده حاوی روغن قابل استفاده هستند.


- بسیار کم تر از لاتکس حساسیت زا می باشند.

- عاری از بو هستند.

 

عیوب کاندوم‌های پلی یورتان:

سازمان غذا و داروی آمريکا (FDA) استفاده از کاندومهای پلی یورتان را برای جلوگيري از بارداری و بیماریهای مقاربتی مورد تائید قرار داده است. ولی این کاندومها دارای عیوب زیر هم می باشند:
- کاندومهای پلی یورتان بخوبی کش نمی آیند بدین ترتیب اغلب مستعد پاره شدن می باشند.
- زود شکل خود را از دست می دهند.


- گرانتر هستند.  

 

کاندومهای پلی ایزوپرن

کاندومهای صناعی پلی ایزوپرن یک نوع لاتکس صناعی می باشند و در ضمن این که بسیار گرانتر هستند ولی همان مزایای کاندومهای لاتکس طبيعي را دارا می باشند. این کاندومها هم حرارت را بسیار خوب هدایت می کنند ولی برعکس کاندومهای پلی یورتان قابل استفاده با مواد مرطوب کننده روغنی نیستند.

 

کاندوم زنانه چیست؟

این نوع کاندوم گردن رحم را به طور کامل می پوشاند و در بیرون تا اندازه ای لبهای دستگاه تناسلی را هم پوشش می دهد. این نوع کاندوم از ورود اسپرم به رحم جلوگيري می کند. بعد از از هر بار رابطه جنسی کاندوم باید دورانداخته شود و در صورت لزوم از کاندوم نو استفاده شود. کاندوم زنانه ۷۵ درصد از بارداری جلوگيري می کند ولی ميزان جلوگيري از بیماریهای مقاربتی به همان میزان کاندوم های مردانه نیست. هیچوقت نباید کاندوم زنانه همراه با کاندوم مردانه مصرف شود.

 

کاندوم مناسب شما کدام است؟

خرید کاندوم,راهنمای خرید کاندوم,کاندوم

کاندوم مناسب شما کدام است؟

 

سایز کاندوم

برعکس عقیده اغلب ما، کاندوم ها تک سایز یا اصطلاحا free-size نیستند! برای این که آمیزش راحتی داشته باشید، باید از کاندوم های مناسب خود استفاده کنید. علت اصلی این که فکر می کنیم هر کاندومی برای ما مناسب است، ماهیت کشسان یا اصطلاحاً استرچ آنها است. ولی الزاماً چون کشسان هستند برای هر شخصی مطلوب نیستند. احتمال پاره شدن کاندوم هایی که برای شما کوچکند زیاد است چون بیش از حد تحمل خود کش می آیند.

در طرف مقابل درصورتی که کاندوم برای شما بزرگ باشد، احتمال لیز خوردن و افتادن آن حین آمیزش بدون این که متوجه شوید وجود دارد. هر کدام از این حالات ممکن است شما را در معرض بیماریها و عفونت های جنسی و یا حاملگی ناخواسته قرار دهد. ما سفارش می کنیم مدام از یک کاندوم سایز عادی آغاز کنید و حسب تجربه در صورت احتیاج به سایزهای دیگر فکر کنید.

 

نوع کاندوم

زمانی که می پرسید چه مدل کاندومی بهتر است و چه نوعی را باید بخرم؟ باید بگوییم کاملا بستگی به نظر خودتان دارد. بدین دلیل که بدن هر انساني متفاوت است و هر شخصی دوست دارد رابطه جنسی ایده آلی داشته باشد، می توانید انواع مختلف آن را امتحان کنید تا بهترین مدل آن را که حس خوبی به شما می دهد را پیدا کنید.


شما باید انواع گوناگون کاندوم مانند: کاندوم های خاردار ٬ تاخیری ، فضایی٬ طعم دار، کلاسیک، اسپرم کش ٬ لاتکس و یا بدون لاتکس و یا کاندوم های حاوی لوبریکانت را امتحان کنید تا زمانی که شما و همسرتان مناسب ترین و ایده‌ال ترین مدل را بیابید.


بعضی کاندوم ها طوری طراحی شده اند که میتوانند شدت رضایت جنسی زوجین رو چندین برابر کنند و در طول استفاده از آن ها متوجه خواهید شد که کاندوم علاوه بر محافظت شما از ابتلا به بیماری های جنسی و جلوگيري از حاملگی ناخواسته می تواند سبب بهبود زندگی جنسی شما هم شود.

 

خرید کاندوم

قبل از این که به فروشگاه هایی که در آن لوازم جنسی و زناشویی وجود داره سری بزنید و کاندوم مورد نیاز خودتان رو تهیه کنید، باید بدانید که دقیقا چه کاندومی مناسب شماست؟ برای خرید چنین چیز مفیدی که منفعتش ثابت شده است باید خجالت را کنار گذاشت و به پیامدهای ناخوش‌آیند این خجالت کشیدن بی جا فکر کرد.

 

زمانی که برای خرید کاندوم به فروشگاه یا داروخانه مراجعه می کنید، بله درست نیست با صدای بلند جلوی افراد دیگر که ممکن است خانم و آقا و یا یک بچه یا نوجوان کنجکاو هم در بینشان باشد درخواستتان را با تمام جزئیات بگویید، ولی نباید خریدی کورکورانه که با خواسته و احتیاج شما مطابق نیست، در این مورد داشته باشید. شما برای خرید کاندوم مناسب و مطابق با خواسته و احتیاج خویش می توانید از چندین روش اقدام کنید:


در صورتیکه تصمیم خرید حضوری دارید، زمانی که به فروشگاه مراجعه می کنید، چنانچه مرد هستید فروشنده ی مرد و چنانچه خانم هستید، فروشنده خانم را در قسمتی که خلوت تر است صدا کنید و کاندوم مورد نظرتان را با تمام جزئیات از وی بخواهید.


درصورتی که شرایط مناسبی نیست و یا روی گفتنش را ندارید می توانید ویژگی های کاندوم مورد نظرتان را روی یک کاغذ نوشته و به فروشنده بدهید. بهتر است زمان خرید کاندوم، تعداد بیشتری بخرید تا مجبور نباشید هربار به این منظور به داروخانه مراجعه کنید.

 

از سایر راه های خرید کاندوم، خرید غیر حضوری و اینترنتی است. شما می توانید کاندوم مطابق با خواسته و نیازتان را در سایت های فروشگاه های مطمئن انتخاب و خریداری کنید.


• کاندوم ها دائمی نیستند، برای همین از این که تاریخ مصرف آن نگذشته باشد اطمینان حاصل کنید.

 

استفاده از کاندوم

کاندوم,خرید کاندوم,کاندوم تاخیری

استفاده از کاندوم

 

درحالت معمولی به دلیل عدم اموزش و استفاده اشتباه از کاندوم ها ، هر سال 15 نفر از 100 نفری که از کاندوم استفاده می کنند به حاملگی ناخواسته دچار می شوند در صورتیکی که اگر با اموزش های مناسب به درستی از کاندوم استفاده شود تنها 2 نفر از 100 نفر دچار بارداری ناخواسته می شوند.


قبل از ورود آلت تناسلی در واژن باید کاندوم را پوشیده باشید و فورا پس از انزال باید الت را از واژن خارج کرد. درصورتی که در زمان رابطه به دلیل خشک شدن واژن کاندوم پاره شود و شما قصد حاملگی نداشته باشید، باید از روش های اورژانسی جلوگیری، بعد از رابطه استفاده کنید، حتی چنانچه هنوز به انزال نرسیده باشید ممکن است در مایع پیش از انزال مردها اسپرم وجود داشته باشد که سبب بارداری می شود.


برای جلوگيري پاره شدن کاندوم می توانید از ژل های روان کننده استفاده کنید. لوبریکانت ها علاوه‌ براین اینکه از پاره شدن کاندوم جلوگيري می کنند سبب افزایش رضایت جنسی در رابطه می شوند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------