تازه های رازهای موفقیت


خستگی عاطفی,خستگی عاطفی چیست,تعریف خستگی عاطفی

خستگی عاطفی چیست و چگونه درمان می شود

تعریف خستگی عاطفی درباره خستگی عاطفی چه میدانید؟ خستگی عاطفی به وضعیتی گفته می‌شود که در اثر استرس…

طرح هدفمند سازی همسران 

 

 ارتباط صمیمی با همسر,طلاق عاطفی, آموزش روابط زناشویی,

 

بنا ندارم مخاطبان خوب و صمیمی بخش خانواده را مورد نصیحت و موعظه قرار بدم و یا به مرور و تکرار مقاله‌ها و مطالب مفصل و خسته کننده وادار کنم. در عصر ارتباطات توأم با سرعت و شتاب و نسل فست فوت، پیام‌های بسیار کوتاه! بر خود لازم می‌بینیم که کوتاه و اورژانسی با شما خوبان سخن بگم. حاصل مطالعات و تجربیات خودرا مختصر و مفید تقدیم حضورتان کنم، با ما باشید.

 


قبل از پرداختن به موضوع و عنوان بحث، بجاست مروری داشته باشیم به وضع فعلی بسیاری از خانواده‌ها و نگاه و ناقلی کوتاه بر آنچه که زنان و مردان را در نهاد خانواده رنج می‌دهد.

 

چشم‌ها را بر واقعیت‌ها ببندیم و آنچه را که دوست داریم به عنوان واقعیت‌ها بر زبان جاری نسازیم، بلکه برای آنچه که دوست داریم و می‌پسندیم، تلاش عالمانه و عاقلانه کنیم.

 

به جهت رعایت اختصار نمودها و نمونه‌هایی از چالش‌های فرساینده‌ی موجود در برخی خانواده‌ها را مورد اشاره قرار می‌دهیم:

 

** 80 درصد طلاق‌ها از آن زوجین جوان می‌باشد، یعنی هنوز تاریخ ازدواجشان به 6 سال نرسیده در گرداب طلا و جدایی فرو می‌افتند. این امر بسیاری از جوانان دختر و پسر را دچار تر دید و دودلی در ازدواج نموده و تأخیر و تقلیل ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج را موجب گردیده است.

 

**روابط بسیاری از مردان و زنان به سردی گرائیده و به نوعی طلاق (عاطفی) رسیده‌اند.

 

** 40 درصد طلاق‌ها ریشه در عدم آشنایی زن و مرد با مهارت‌های ارتباط و رضایت جنسی دارد.

 

** رفاه مالی و توسعه اقتصادی در بعضی خانواده‌ها اصلی غیر قابل اغماض است در حالی که عشق و عاطفه و محبت واژه‌های فراموش شده تلقی شده‌اند.

 

** خانه‌ی بعضی از مردان و زنان به خوابگاه و رستوران تبدیل شده و خبری از ارتباط عاشقانه و محبت آمیز نیست.

 

** ریشه اصلی بخش مهمی از آسیب‌های اجتماعی مانند: اعتیاد، خشونت‌های خیابانی- دختران فراری، سرقت روابط ناسالم بین گروه‌های غیرهمجنس، بدحجابی و خودنمایی و... را می‌بایست در بین خانواده‌ها جستجو کرد. روابط سرد و منجمد بین والدین، فرزندان را از خانه به خیابان‌ها کشانده و روابط و رفتار ناهنجار و ناسالم را بر آنان تحمیل می‌کند.

 

** ارتباط کلامی بین اعضای خانواده به حداقل رسیده – طلاق عاطفی بین زن و شوهرها زیاد شده.

 

** احترام به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و والدین طرفین (زن و شوهر) کم شده.

 

** درگذشته های نه چندان دور، برای انتخاب ازدواج و تحکیم بنیاد خانواده و حتی تربیت فرزندان به بزرگان فامیل مراجعه نموده و از آگاه و تجربه آنان استفاده می‌کردیم. اما امروز نه به آنان مراجعه می‌شود و نه به مشاوران و متخصصان ذیربط در حوزه خانواده و ازدواج، لذا بسیاری از زنان و مردان جامعه خود را در چرخه آزار دهنده‌ی بلاتکلیفی و بی‌برنامگی (به دلیل عدم به رسمیت شناختن مشاور خانواده) گرفتار ساخته‌اند.

 

با مرور آسیب‌ها و موانع بازدارنده ارتباط صمیمی و عاشقانه در نهاد خانواده، بر شمردن کلیدها و پیش نیازهای ساماندهی روابط اعضای خانواده به ویژه زن و شوهر کار چندان دشواری نخواهد بود

 

** در بعضی خانواده، زن و شوهر نقش واقعی خود به عنوان همسر و نیز به عنوان پدر و مادر را از دست داده و هر یک به تأمین خواسته‌ها و نیازهای حاشیه‌ای خود پرداخته و جدای از هم و از فرزندان زندگی می‌کنند. به طور مثال اعضای یک خانواده 4 نفره وقتی با هم وارد خانه می‌شوند – مرد مشغول خواندن روزنامه یا تماشای تلویزیون – زن وارد آشپزخانه – دختر پشت کامپیوتر – پسر به دنبال برنامه‌های شخصی و... 4 نفر در 4 جزیره جدای از هم!

 

با مرور آسیب‌ها و موانع بازدارنده ارتباط صمیمی و عاشقانه در نهاد خانواده، بر شمردن کلیدها و پیش نیازهای ساماندهی روابط اعضای خانواده به ویژه زن و شوهر کار چندان دشواری نخواهد بود. در مقاله ی بعد اصلی‌ترین کلیدهای ارتباط موثر و صمیمی با همسر (که قطعاً در تربیت و تزکیه فرزندان نیز تأثیر گذار خواهد بود) را با هم دنبال می‌کنیم.

منبع: تبیان

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی