اشتباهات مردان که حرص زنان را در می آورداشتباهات مردان,اشتباهات مردان در مورد زنان,اشتباهات شایع مردان

اشتباهات مردان در مورد زنان

 

نکته ای که مردان باید بیشتر به آن توجه کنند این است تلاش کنند از اشتباهات خودشان در رابطه اگاهی پیدا کنند و برای برطرف کردن آنها کوشش کنند. به اینصورت ، شریک زندگی شان هم برای تبدیل شدن به شخصی بهتر انگيزه پیدا می کند و رابطه روزبه روز سالم تر می شود. در ادامهٔ این مطلب، برخی از اشتباهات شایع مردان را برخواهیم شمرد تا شاید به شما برای پیش گرفتن این رویکرد کمکی کرده باشیم.

مردها پیشنهاد کمک نمی دهند

خانم های شاغل بیش تر وقت ها روزشان را در دفتر کار سپری می کنند و بعد هم باید مشغول آشپزی کردن و رسیدگی به منزل شوند، آیا به نظر شما این توقع زيادي است که زنی انتظار داشته باشد بدون این که از همسرش بخواهد ظرف ها را بشوید؟

 

هنگامی که یک زن کمک می خواهد یا به کمک احتیاج دارد، ممکن است بطور مستقیم خواسته اش را مطرح نکند و هیچ کس هم انتظار ندارد که یک خانم هیچ وقت به کمک نیاز نداشته و مثل یک شیرزن از کسی انتظاری نداشته باشد.

 

قبول کنید که این فراتر از توانایی یک زن معمولی است، مردی که قدرت جارو کردن در استحکام یک رابطه را متوجه نشود به احتمال زیاد با همسرش مشکل خواهد داشت، مردها باید بدانند که امور خانه در روحیه همسرشان به شدت تاثیر می گذارد.

 

مردها دلایلشان را توضیح نمی دهند

این یک شکایت شایع زن ها نسبت به مردهاست، چرا همسرم آنچه را که فکر می کند، به من نمی گوید. در عصر حجر مردها برای شکار نیاز داشتند تا جایی که میتوانند کالری ذخیره کنند، اما امروز مردها، کلمات را برای خودشان نگه می دارند و تلاش می کنند احساساتشان را مخفی کنند.

 

وقتی خانمی به همسرش پیشنهاد می دهد که به سینما بروند ممکن است مرد بدون هیچ توضیحی تنها بگوید« نه!» هرچند در ذهن خود دلایل روشنی دارد مثل اینکه جای پارک پیدا نمی شود یا خیلی خسته است و... اما چون خانم ها این علل را نمی دانند دچار سوء تفاهم می شوند. به عنوان مثال زن فکر می کند که همسرش دوستش ندارد و نمی خواهد با وی وقت بگذراند.

 

مردها فکر می کنند حضور فیزیکی در منزل کافی است

یک مرد فکر می کند همین که در منزل باشد بیانگر صمیمیت وی با همسرش است، آن ها حساب نمی کنند که در زمان حضور در اتاق پای کامپیوتر هستند یا فیلم می بینند یا خواب هستند یا... برای مردها تنها فعالیت های ۲نفره میتواند بیانگر صمیمیت باشد، در این فعالیت های ۲نفره حضور ۲نفر برای مرد ارامش بخش است.

 

ولی برای زن ها این چنین نیست، وی برای این که حس ارامش کند باید مطمئن شود که همسرش به لحاظ احساسی، فیزیکی و ذهنی با وی همراه است.

 

مردها بیش تر به خودشان توجه می کنند تا همسرشان

یکی از رایج ترین اشتباهات مردان موقع رابطه با همسر یا نامزدشان این است که اصلاً به نیازهای عاطفی متفاوت همسرشان توجه نمی کنند و بیش تر توجه آن ها به احساسات خودشان است.

 

از طرف دیگر برای زنان هم آنقدر مهم نیست که مردان در مورد آن ها چه فکر می کنند، همه آنچه برای آن ها اهمیت دارد حس خودشان نسبت به مرد زندگی شان است. یک زن آنقدر توجه نمی کند که شما چه قدر میخواهید وی را تحت‌تأثیر قرار دهید. چنانچه شما خودتان فکر می کنید همسر یا نامزد خوبی هستید، در احساسات وی تأثير خاصی ندارد. وی آنقدر توجه نمی کند که شما در دلتان به چه فکر می کنید.

 

اشتباهات مردان,اشتباهات مردان در مورد زنان,اشتباهات شایع مردان

اشتباهات مردان

 

نداشتن آشنایی کافی از همسر و درک نکردن وی

آدم ها را می توانیم به دانه های برف تشبیه کنیم:هيچکدام مثل یکدیگر نیستند و خصوصیت و ویژگی های مختلفی دارند. به همین خاطر، درک کردن آن ها و شناختن شان اصلاً کار ساده ای نیست و به زحمت زيادي نیاز دارد. مردان زيادي هستند که همسرشان را خوب نمی شناسند و بسياري از آن ها به این مسأله واقف نیستند. بیش تر درباره این مسأله فکر کنید. اگر حس می کنید از این گروه از مردان هستید، با همسرتان وقت بگذرانید، با وی حرف بزنید و با پرسیدن سوال های مختلف، تلاش کنید درک بهتری از شخصیت او پیدا کنید. چنانچه با چنين صحبت هایی باز هم نتوانستید وی را بهتر بشناسید، سر کردن به این امید که سرانجام اتفاقی خواهد افتاد و وی را بهتر خواهید شناخت، رویکرد خوبی نیست و باید به فکر راه حل دیگری باشید.

 

اولویت ندادن به رابطه با همسر

برخی از مردها به کارشان بیش از همسرشان اهمیت میدهند و برخی به طی کردن وقت کنار دوستان شان؛ به همین روش، مردهایی هستند که اولویت های دیگری پیش از همسرشان دارند. هر زنی، چنانچه در چنين موقعیتی قرار بگیرد، ازرده و غمگین می شود. هر دفعه که قراری را با همسرتان به هم می زنید تا به کارهای دیگرتان برسید، وی ازرده می شود. اینها روی هم تلمبار می شود و در بلندمدت به روابط اسیب می زند. البته منظور این نیست که به کلی از کار یا علائق تان دست بکشید، ولی بهتر است رفتارتان با همسرتان به گونه ای باشد که زمانی که وضعیت زندگی سخت گردید و به قولی به تهِ تلخ خیار رسیدید، بداند که در این دنیا هیچ چیز دیگری به اندازۀ وی برای تان اهمیت ندارد و همپای شما در سختی ها شریک باشد. در غیر اینصورت ، مشخص نیست چه واکنشی نشان خواهد داد.

 

اشتباهات مردان,اشتباهات مردان در مورد زنان,اشتباهات شایع مردان

اشتباهات مردان در ارتباط با همسر

 

حرف نکردن به اندازهٔ کافی با همسر

یکی از دلایلی که بخاطر آن با افراد دیگر وارد رابطه می شویم، این است که تنها زندگی نکنیم و کسی را بعنوان همراه داشته باشیم. یکی از شاخصه های همراهی، حرف زدن و داشتن تعامل است. پس حتی چنانچه خيلي اهل حرف زدن نباشیم، پس از پذیرفتن مسوولیت رابطه و آغاز زندگی مشترک باید رویه مان را تغییر بدهیم.

 

به وضعیت ظاهری خویش نمی رسند

بعضی از مردان بعداز گذشت چند وقتی از زندگی مشترک، به خودشان نمی رسند و در رعایت بهداشت بی دقتی می کنند. این مردان می پندارند با رعایت نکردن نظافت فردی به کسی اسیب نمی رسانند ولی باید بدانند این کار به رابطه بین شما و همسرتان اسیب وارد می کند چرا که خانم احساس می کند برای همسرش مهم نیست و به او اهمیت نمی دهد. بنابراین توصیه ما به مردان این است که هر روز به حمام بروند و بدن و صورت خویش را تصحیح نمایند، مسواک بزنند و نظافت دهان و دندان را رعایت کنند.

 

مقایسه کردن همسر با مادر و عشق گذشته

زنان شاید خود گاهی مواقع همسرشان را با مرد دیگری مقایسه کنند اما از مقایسه شدن به شدت متنفرند زیرا مقایسه کردن ، احساس حقارت به زن می دهد و فکر می کند مهمترین زن در زندگی همسرش نیست. مردی که همسر خود را با مادرش یا با عشق گذشته اش مقایسه می کند سبب می شود همسرش حس بی ارزش بودن بکند حتی اگراین مقایسه کاملاً بی منظور باشد و تنها در حد قیاس دست پخت باشد.

 

شلختگی و بهم ریختن منزل

شلختگی مرد در منزل، اهانت مستقیم به زن است زیرا کوشش های وی در حفظ تمیزی و نظم منزل نادیده گرفته می شود. پس اگر میخواهید همسرتان را عصبی نکنید نظافت را رعایت کنید و وسایلتان را خویش از روی زمین بردارید.

 

تاریخ های مهمی مانند روز تولد و سالگرد ها را فراموش می کنند

بسیاری از مردان همیشه تاریخ های مهم زندگی خود را فراموش می کنند و بدین طریق حرص زنان را در می آورند هیچ گاه در زندگی حتی سالهای پیری تاریخ های خاص زندگی مشترکتان را فراموش نکنیدچرا که با فراموش کردن این تاریخ ها، همسرتان حس می کند به او اهمیت نمی دهید واو در زندگی شما نقش یک خادم را دارد که باید صبح تا شب کار کند و هیچ وقت از او تقدیر نشود.

 

به یادتان باشد همیشه، مناسبت های خاص را به همسرتان تبریک بگویید و با خرید یک کادو کوچک و یا یک شاخه گل از این که سالها در غم و شادی در کنار شما بوده قدردانی کنید، باور کنید یک هدیه کوچک هم کافیست زیرا بعد مالی هدیه زیاد مهم نیست، این کار باعث پایداری محبّت و صمیمیت می گردد.

 

قفل دل همسرتان با این کلیدها باز می شود!

اگر می خواهید همیشه شریک زندگیتان را شاد و مسرور نگه دارید درحضور سایرین از توانایی های او تعریف و تمجید کنید وبه او احترام بگذارید و، از وی قدر دانی کنید و به صحبت های وی گوش کنید، آنوقت است که خواهید دید همسرتان عاشق شما خواهد شد و یک زندگی بدون تنش خواهید داشت.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------