رفتارمان با همسر پرکار خود چگونه باشد؟همسر پرکار,رفتار با همسر پرکار

رفتار با همسر پرکار

 

در زندگی مشترک چند نکته مهم باید رعایت شود، باید دلیل این که وارد زندگی شخص ديگر می شویم، تعهدی که دو طرف به یکدیگر دارند معلوم شود، همچنين باید دید که هر دو طرف ازدواج به بلوغ لازم برای تشکیل یک زندگی مشترک رسیده اند یا خیر.

گاهی شاهد پیدایش مشکلاتی در رفتار زوجینی هستیم که مبنای ازدواجشان عشق و علاقه بوده، ولی اولویت نخست در زندگیشان" کار" شده است.

 

اولویت بعضی از مردان به جای خانواده کارشان است، این مردان وقت و انرژی خویش را صرف کار می کنند و رابطه صمیمی که باید با همسرشان داشته باشند را کم می کنند.

 

چگونگی رفتار با همسر پرکار

- شخصی که تمام وقت سرگرم کار است و پای بند به قول های خویش نیست، در اکثر وقت ها کم حوصله و انرژی لازم برای توجه به همسر و مسایل مربوط به منزل را ندارند، ولی نباید به خاطر بی علاقگی و فقدان عشق در زندگی تلقی شود.

 

- برای رفع این مشکل در زندگی مشترک باید با همسر خود گفت و گو کنیم و دانستن زمان مناسب و لحن صحبت ها بسیار مهم است، زمانیکه همسر ما خسته است نباید در این خصوص صحبت کرد و نوع بیان شخص برای رفع این مسأله باید توجه شود.

 

همسر پرکار,رفتار با همسر پرکار

با همسر پرکار خود چه کنیم

 

- چنانچه همسرتان یکی از علل پر کاری خویش را، هماهنگ نبودن دخل و خرجش بیان می کند، و یا رفاه بیشتر شما و فرزندانش را بهانه می کند و... بهتر است جوانب امر را بسنجید و سطح انتظارات و خواسته های خویش را تا تا آنجا که بر وی فشار نمی آورد، پائین آورید و حضور وی در خانواده را بر هر چیز دیگری ارجحیت دهید و در عمل هم این خواسته خویش را نشان دهید.

 

- زمانی که همسرتان تنها سرگرم کار است و توجهی به زندگی مشترکتان ندارد، نخست باید با وی در مورد مقصود از تشکیل زندگی مشترک حرف بزنید و تعهدات، وظیفه ها و مسوولیت های دو طرف در زندگی مشترک را به وی یادآوری کنید.

 

- زمانی که مردان تمام حواسشان گرم کار است و از همسر، زندگی مشترک خویش غافل شده اند، فضایی را برای ارتباطات صمیمانه ایجاد نمی کند؛ لذا وظیفه زن این است که در چنين شرایطی هر ابزاری را بکار  گیرد که بتواند همسرش را به جای جذب شدن بکار ، جذب خویش کند.

 

- گاهی وقت ها بیماری های روانی سبب می شود که شخص ساعت های زيادي را جذب کار خویش باشد، مثلا شخصی که اختلال افسردگی دارد روزانه ۱۳ ساعت کار می کند تا تنش روحی خویش را کاهش دهد.

 

همسر پرکار,رفتار با همسر پرکار

با همسر پرکار خود چگونه رفتار کنیم

 

- کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید و با بیان جملات کوتاه و محبّت آمیز، محبّت و عاطفه وی را برانگیزانید. پیامک های کوتاه و تلفن های روزانه ای که در حد سلام و احوال پرسی است میتواند باب ره گشایی در این مسیر باشد.

 

- به وی کمک کنید بیش از قبل خودش را بفهمد و به خود ابراز علاقه کند. از وی بخواهید وقت و خلوتی را به خود اختصاص دهد و بر خودش متمرکز شود، بی شک در این خلوتها وی خواهد توانست ذهن خویش را بیشتر به« بودن» توجه دهد تا به« کارکردن».

 

- خانم ها میتوانند با برنامه ریزی مناسب در زمان هایی که همسرشان حضور دارد لحظات لذت بخشی را رقم بزنند با یک وعده غذایی خوب، رفتار گرم و محبّت آمیز لحظات خاطره انگیز و به یاد ماندنی رقم بزنند.

 

- موقع گفت و گو با همسر خویش خونسرد باشند و دایم گلایه از مشغله زیاد همسر خویش نکنند که این کار سبب فرار کردن همسرشان از منزل شود و بکار پناه ببرند همچنين از شغل همسر خویش و علاقه اش به کاری که انجام می دهد اطلاعات بیشتری داشته باشند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022