مزایا و خدمات استخدام پرستار برای سالمندان در منزلانواع خدمات پرستار برای سالمندان, استخدام پرستار برای سالمندان در منزل, وظایف پرستار سالمند در منزل

پرستار برای سالمندان

 

همه چیز درباره استخدام پرستار برای سالمندان

مراقبت از سالمندان به خصوص اگر دچار حادثه ، ناتوانی جسمی یا ناتوانی ذهنی شده باشند کار بسیار دشواری است ، برخی سالمندان نیاز به یک همراه برای رهایی از تنهایی دارند ، در چنین مواردی یکی از بهترین گزینه ها ، استخدام یک همراه یا پرستار برای سالمندان است.

مراقبت از سالمندان به خصوص سالمندانی که دچار ناتوانی جسمی ، ذهنی و یا بیماری مزمن هستند کار سخت و دشوار و گاهی تمام وقت است. بنابراین برخی خانواده ها که امکان نگهداری از سالمند را به تنهایی ندارند، برای کمک ، نگهداری و همراهی از پرستار برای سالمندان استفاده می کنند. 

 

بر اساس مطالعات انجام شده سالمندانی که در منزل از آن ها مراقبت میشود به مراتب وضعیت سلامت بهتری نسبت به سالمندانی که در آسایشگاه سالمندان زندگی میکنند ، دارند. 

بسیاری از سالمندان و یا خانواده های سالمندان ترجیح میدهند برای مراقبت از پرستار سالمند در خانه استفاده کنند. 

 

وظایف پرستار سالمند در منزل, پرستار سالمند در منزل, وظایف پرستار سالمندان

مزایای استفاده از پرستار برای سالمندان

 

مزایای استفاده از پرستار برای سالمندان

مهم ترین مزایای استخدام همراه یا پرستار برای سالمندان عبارت است از :

• تنها نماندن سالمندان در خانه و در نتیجه داشتن روحیه بهتر و افزایش سطح سلامتی 

آشنایی سالمند با محیط خانه به خصوص سالمندانی که حافظه خود را از دست داده اند.

• احساس امنیت بیشتر

• حفظ خاطرات ارزشمند از خانواده در محیط منزل

• بهتر شدن عملکرد جسمانی و اعتماد به نفس سالمند

• حفظ استقلال سالمند

• افزایش سطح سلامت و نشاط سالمندان به دلیل حضور یک همراه در خانه 

• کاهش استرس دوران سالمندی

• کمک به انجام فعالیت های روزانه

 

اغلب سالمندان دچار استرس و ناراحتی از تنها ماندن در خانه میشوند که احتمال افسردگی یا تشدید بیماریهایشان را بیشتر میکند ، در صورتی که اعضای خانواده نمیتوانند به میزان لازم به او سر بزنند یا او را به منزل خود ببرند و یا از تنهایی ابراز ناراحتی و بی قراری میکند. برای بهتر شدن روحیه سالمند ، بهبود تغذیه و بهبود مراقبت های سلامتی و بهداشتی ،  میتوانید از یک همراه به جای پرستار با تجربه برای کمک به او استفاده کنید که هم تنهایی اش را پر کند و هم از نظر تغذیه و انجام کارهای خانه بتواند به او رسیدگی کند. 

 

مواردی که میتواند از پرستار برای سالمندان استفاده کرد

در شرایطی که سالمند نمیتواند به تنهایی در خانه بماند و به کارهای شخصی اش رسیدگی کند ، یا فرزندان امکان مراقبت 24 ساعته از او را نداشته باشند و خود یا خانواده اش توان مالی کافی داشته باشند میتوانند از استخدام پرستار برای سالمند یا یک همراه که کنارش باشد و کارهای شخصی اش را انجام دهد، بهره ببرند. 

بعد از آسیب دیدگی و زمین گیر شدن 

بعد از عمل جراحی

مواردی که نیاز به کاردرمانی و فیزیوتراپی دارد

رفع تنهایی سالمند

نیاز به استفاده از تجهیزات پزشکی و خدمات تخصصی پرستاری در منزل

ابتلا به آلزایمر

سالمندانی که دچار محدودیت حرکتی شده اند

استراحت اعضای خانواده و تجدید قوا

کاهش هزینه های بستری در بیمارستان

صرفه جویی در زمان

 

وظایف پرستار سالمندان, پرستار برای سالمندان, مزایای استفاده از پرستار برای سالمندان

انواع خدمات پرستار برای سالمندان

 

انواع خدمات مراقبتی پرستار برای سالمندان

شما بسته به نیاز سالمند ، بیماری ها و توانایی حرکتی او میتوانید از خدمات پرستاری سالمند به صورت تخصصی یا غیر تخصصی و خدمات مراقبتی و نظافتی در سطوح مختلف استفاده کنید. 

 

• خدمات پزشکی در منزل 

 پزشک خانواده به صورت حضوری به منزل آمده و سالمند را معاینه کرده و درصورت لزوم به درمان او می پردازد و به صورت دوره ای روند سلامت و بهبود سالمند را تحت نظر میگیرد.

 

• خدمات تخصصی برای سالمندان در منزل

برخی سالمندان دچار ناتوانی های مقطعی میشوند که نیاز به خدمات تخصصی دارند از جمله :

 

گفتار درمانی : با کمک یک کارشناس گفتار درمانی میتوانید به سالمند کمک کنید بتوانید صحبت کردن خود را تقویت کرده و توانایی برقراری مجدد ارتباط واضح با اطرافیان را بدست آورد. 

 

کار درمانی : سالمندانی که دچار ناتوانی جسمی ، عاطفی یا اجتماعی شده اند با کمک خدمات تخصصی کاردرمانی میتوانند دوباره کارهای شخصی خودشان از جمله غذا خوردن ، حمام رفتن و لباس پوشیدن را انجام دهند.

 

فیزیوتراپی : سالمندان در صورتی که دچار اسیب شده باشند و عملکرد جسمیشان دچار اختلال شده باشد میتوان با کمک خدمات تخصصی فیزیوتراپی به تقویت عضلات و بازیابی توانمندی آن ها کمک زیادی کرد.

 

روان شناسی: در سالمندان به دلیل بیماری های جسمی مختلف ، اختلالات روانی پنهان میشوند در صورتی که احتمال میدهید سالمند شما از نظر روحی و روانی تحت فشار است میتوانید از یک مشاور در منزل برای تشخیص درست مشکل استفاده کنید. 

 

مزایای استفاده از پرستار برای سالمندان, پرستار سالمندان, مراقبت از سالمندان

پرستار برای سالمندان در منزل

 

خدمات پرستاری در منزل 

خدمات پرستاری سالمندان بر اساس نیاز و شرایط جسمی و سلامتی متفاوت است و میتواند به صورت تخصصی و زیر نظر پزشک انجام شود یا به صورت غیر تخصصی و مراقبتی. شرطح وظایف تخصصی پرستاری از سالمندان عبارت است از :

اجرای دستور پزشک

گاواژ و لاواژ

تزریق انسولین

تعویض پانسمان و مراقبت از زخم ها 

مراقبت از سوند و جابجایی کیسه ادرار

تزریق به موقع سرم و داروها به صورت وریدی یا عضلانی مطابق دستور پزشک

کنترل درد

پیشگیری از عفونت

بررسی فشار خون ، ضربان قلب ، قند خون ، تعداد تنفس و دمای بدن

ارسال گزارش تغییرات سلامتی به پزشک و در صورت نیاز تغییر نسخه داروی سالمند و اجرای آن

 

خدمات مراقبتی در منزل

معمولا خدمات مراقبتی در منزل از سالمندان بیشترین موارد استفاده و کاربرد را دارد که میتواند شامل خدمات زیر باشد :

 

مصاحبت و هم نشینی : سالمندان که به تنهایی زندگی میکنند نیاز به یک هم صبحت و برخورداری از حمایت عاطفی و انجام کارهای خانه و آشپزی دارند. فردی که به عنون همنشین سالمند استخدام میشود میتواندعلاوه بر انجام کارهای خانه او را به گردش و پیاده روی برده ، برایش کتاب بخواند یا برایش نامه نوشته و پیغام بگذارد. 

 

کمک در انجام فعالیت های بدنی : در صورتی که سالمند از نظر حرکتی دچار محدودیت شده باشد، همراه او میتواند به تحرک و قدم زدن ، پوشین لباس ها ، استحمام ، جا به جایی از روی ویلچر به روی تخت یا برعکس و غذا دادن به سالمند کمک کند. 

 

کمک به بهداشت سالمند : در مواردی که سالمندان دچار ناتوانی شدید حرکتی شده باشند ، یک همراه آموزش دیده میتواند کارهای شخصی او را با ملایمت و مهربانی انجام دهد به طری که عزت نفس و حریم خصوصی او حفظ شود. مثلا کمک به استحمام ، شست شوی روتختی و ملافه ها ، شانه زدن موها یا اصلاح کردن ، مسواک شدن ، پوشک بستن یا کمک به دستشویی رفتن و نظافت سالمند.

 

کمک به نظافت منزل : سالمندان معمولا توانایی رسیدگی به نظافت منزل را ندارند یا این کار برایشان سخت و دشوار میشود بنابراین شما میتوانید فردی را برای شستن لباس ها ، آشپزی ، بیرون بردن زباله ها ، جارو کشیدن و شستشوی حمام و دستشویی استخدام کنید.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------