بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی نویسنده، طراح و بازیگربیوگرافی مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی نویسنده طراح و بازیگر

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی

 

مهراب قاسم‌خانی نویسنده، طراح و بازیگر

مهراب قاسم‌خانی نویسنده و طراح صحنهٔ ایرانی متولد ۱۶ آذر ۱۳۵۰ است. وی فیلم‌نامه‌نویسی را به صورت حرفه‌ای از سال ۱۳۷۸ در تلویزیون آغاز نمود و با نویسندگی در مجموعه‌های طنزی مثل پاورچین، شب‌های برره، باغ مظفر، مرد هزار چهره و ساختمان پزشکان معروف شد.

چکیده ای از بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی 

تاریخ تولد: ۱۶ شهریور ۱۳۵۰ 

محل تولد: تهران، ایران

حرفه: فیلمنامه‌نویس، طراح صحنه، بازیگر

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۴–اکنون

 

بیوگرافی مهراب قاسم‌ خانی 

مهراب قاسم‌ خانی متولد ۱۶ آذر ۱۳۵۰ در تهران است.  مهراب قاسم‌ خانی بعد از جدایی از همسر اولش، برای بار دوم در سال ۱۳۸۳ با شقایق دهقان ازدواج کرد. مهراب قاسم‌ خانی نویسنده و طراح دکور است. مهراب قاسم‌ خانی فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس نقاشی است، یک برادر بنام پیمان دارد که او هم نویسنده است.

 

او می گوید: قبل از کنکور دوست داشتم رئیس باغ وحش شوم اما بعد سه بار کنکور دامپزشکی که قبول نشدم کنکور هنر دادم، چون نقاشی ام خوب بود، در دانشگاه همشه معدل بالای 19 – 18 داشتم و در کنکور فوق لیسانس نفر پنجم، ششم شدم.

 

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی,فعالیت‌های مهراب قاسم‌خانی

مهراب قاسم‌خانی

 

فعالیت‌های مهراب قاسم‌خانی در تلویزیون

مهراب قاسم‌خانی فعالیت جدی‌اش در صدا و سیما را در سال ۱۳۷۸ و با برنامه "ببخشید شما؟" که برنامه‌ای طنز به کارگردانی مهران مدیری بود شروع کرد. ولی به گفته خود او اوج کارهای هنری‌اش به مجموعه تلویزیونی پاورچین بازمی‌گردد. در زمستان ۱۳۸۲ تا بهار ۱۳۸۳ مجموعه طنز نقطه‌چین را با نوشته‌های خود یاری رساندند. بعد از آن در پاییز و زمستان همان سال به همراه برادر بزرگ خود پیمان قاسم خانی و همسرش شقایق دهقان، مهدی مظلومی را در ساخت طنز کمربندها را ببندیم کمک کرد.

 

بعد از مدتی در پاییز و زمستان ۱۳۸۴ از فیلم‌نامه‌نویسان شب‌های برره شد و سال ۱۳۸۵ را با باغ مظفر به پایان رساند. کار بعدی او در تلویزیون هم دوباره همکاری با پیمان قاسم خانی در نوشتن فیلمنامه سریال مرد هزار چهره به کارگردانی مهران مدیری بود که نوروز ۱۳۸۷ از تلویزیون پخش شد.

 

او در تابستان و پاییز ۱۳۸۸ سریال مسافران را به کارگردانی رامبد جوان روی آنتن داشت. یکی از موفق ترین کارهای مهراب، سریال ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت بود که تابستان ۱۳۹۰ از شبکه سوم سیما پخش شد. آخرین کار پخش شده از او سریال پژمان به کارگردانی سروش صحت است.

 

او در سال ۱۳۸۸ به همراه برادرش پیمان قاسم‌خانی فیلم‌نامه سن پترزبورگ را برای بهروز افخمی نوشت.

 

ازدواج مهراب قاسم‌خانی

مهراب قاسم خانی در ازدواج اول خود، که حاصلش یک دختر به نام نیروانا بود، موفق نبود. مهراب قاسم خانی در سریال پاورچین ساخته مهران مدیری به عنوان طراح دکور و نویسنده اجرای نقش کرد. شقایق دهقان نیز در سریال پاورچین حضور داشت. کلید آشنایی از آن زمان زده شد و با هم ازدواج کردند.

 

این پیوند دومین ازدواج مهراب قاسم‌خانی محسوب می شود و نتیجه آن یک پسر به نام نویان بود. عمده فعالیت شقایق دهقان در سریال‌ها‌ی نود شبی مهران مدیری می‌باشد. از بازی‌های معروف او ایفای شخصیت خانم شیرزاد در سریال ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت در سال ۱۳۹۰ است.

 

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی نویسنده طراح و بازیگر

همسر دوم مهراب قاسم‌خانی و پسرش

 

تصاویر مهراب قاسم‌خانی

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی,تصاویر مهراب قاسم‌خانی

مهراب قاسم‌خانی نویسنده  طراح و بازیگر

 

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی نویسنده طراح و بازیگر

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی نویسنده

 

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی نویسنده طراح و بازیگر

فعالیت‌های مهراب قاسم‌خانی

 

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی نویسنده طراح و بازیگر

مهراب قاسم‌خانی به همراه برادر و پسرش

 

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی, مهراب قاسم‌خانی,عکس مهراب قاسم‌خانی

بیوگرافی مهراب قاسم‌خانی

 

 گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------