مصاحبه با قاسم افشار خواننده+ عکس های قاسم افشارقاسم افشار,بیوگرافی قاسم افشار,عکس های قاسم افشار

قاسم افشار

 

قاسم افشار، خواننده پاپ

قاسم افشار خواننده موسیقی پاپ ایرانی است. تک‌آهنگ مشهور قاسم افشار «وقف پرنده‌ها» که میانهٔ دهه ۷۰ خورشیدی منتشر شد، او را در میان آغازگران موسیقی پاپ پس از انقلاب جای داد.

بیوگرافی قاسم افشار

قاسم افشار، متولد 1344، اهل تهران، متأهل، با اولین ترانه اش ''وقف پرنده ها'' به شهرت رسید. قاسم افشار از آن هنگام به بعد مسیر رو به جلویی را در عرصه موسیقی پاپ ایران طی کرده است. افشار یک هنرمند وسواسی است و کارهایش را به دقت انتخاب می کند. قاسم افشار در عین حال که به موفقیت چشمگیری در عرصه موسیقی پاپ رسیده، اما فوق العاده بی ادعا و فروتن است.

 

قسمتی از گفتگو با قاسم افشار

قاسم افشار,زندگینامه قاسم افشار,عکس قاسم افشار

عکس های قاسم افشار

 

1. نام قاسم افشار را همیشه در کنار سال های آغازین موسیقی پاپ تصور می کنم. البته در آن زمان خوانندگان زیادی وجود داشتند، اما تعداد کمی از آنها تا به امروز فعالیتشان را به صورت مستمر ادامه دادند، اما شما هنوز هم فعالیت می کنید چه در حوزه ی نشر آلبوم و فعالیت‌تان در صدا و سیما، فکر می کنید دلیل این موضوع چیست؟

قاسم افشار: من این را هم اضافه می کنم که آثار بسیاری از خوانندگان در آن زمان رنگ و لعاب سرود داشت و یک اثر پاپ نبود و به این دلیل ماندگار نشد و امروز اثری از آن نیست. اما بعد از سال 86 که من آن را سال سبز نام گذاری می کنم، من و دوستانم موسیقی مورد نیاز مردم را به آنها ارائه دادیم.  همیشه سعی کردم شعر های خوبی را انتخاب کنم و همیشه نو باشم، البته فضای صدایم را حفظ کردم و نگذاشتم که صدایم متناسب با شرایط زمان تغییر کند. قاسم افشار انتقاد ها را هم پذیرفت و همیشه به دنبال کسب تجربه بود.

 

2.  همکاریتان در این آلبوم ها با چه کسانی بود ؟

قاسم افشار: من در خوب گریه ها با اکبر آزاد هم به عنوان شاعر و هم به عنوان ملودی ساز همکاری کردم، و در آلبومهای بعد با پدرام کشتکار، دکتر چراغعلی، عباس لطیفی و ... همکاری هایی داشتم، در آلبوم بازیگر بیشتر تنظیم ها از دکتر چراغعلی بود.

 

3. چه قدر به وجود بازار در کشور ما اعتقاد دارید؟ تا به حال به فکر آن نیفتادید که دیگر اثری تولید نکنید؟

قاسم افشار: قطعاً این بازار به خوانندگان و شرکتها ضرر وارد می کند. تبلیغات در کشور های دیگر مناسب است، ما تبلیغات درستی نداریم و البته فروش غیر مجاز هم در کشور ما یک نکته ی همیشگی و غیر قابل حل است.


قاسم افشار,آلبوم های قاسم افشار,عکس های قاسم افشار

عکسهای قاسم افشار

 

4.آقای افشار شما خوانده ی پاپ هستید، رابطه ی شما با موسیقی سنتی و مقامی کشور چگونه است ؟

قاسم افشار: من موسیقی سنتی را دوست دارم و زیاد هم گوش می کنم. و در خوانندگان حال حاضر صدای آقای افتخاری را یک صدای خوب می دانم. البته خودم هیچ گاه یک خواننده ی سنتی نبودم .

 

5. این موسقی پاپ که بر گرفته از موسقی سنتی ماست چگونه است ؟

قاسم افشار: موسقی سنتی قالباً شخصیت خود را دارد و موسیقی پاپ فضای خود را. نمی شود آن دو را با هم مقایسه کرد، البته من گه گاه این دو را با هم تلفیق کرده ام  و نسبتاً خوب در آمده است.

 

آلبوم های قاسم افشار,قاسم افشار,عکس های قاسم افشار

تصاویر قاسم افشار

 

6. آینده ی موسیقی پاپ ؟

قاسم افشار: به نظر من اگر به همین ترتیب باشد، بیشتر در حال سقوط است، باید کار را انجام داد، اما به شیوه ی درست.

 

7. فکر نمی کنید، فرصتهای زیادی را از دست داده اید؟

قاسم افشار: من هم مثل آدم های دیگر فرصتهای زیادی داشتم، و شاید از خیلی از آنها استفاده نکردم، شاید یکی از این فرصت ها رفتن از ایران بود، اما خیلی خوشحالم که مانده  ام و از وضعیتی که امروز دارم راضی ام .

 

آلبوم های قاسم افشار :

قاسم افشار,آلبوم جدید قاسم افشار,تصاویر قاسم افشار

قاسم افشار

• آلبوم بغض

• آلبوم خواب گریه ها

• آلبوم برای خاطر تو

• آلبوم بازیگر

• آلبوم رنگارنگ

• آلبوم بغض

• آلبوم سکوت خیس


گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

منابع:

WWW.7-taraneh.mihanblog.com
taraneyema.persianblog.irاز دنیای هنر و هنرمندان بیشتر بدانید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------