بیوگرافی تارکان؛ خواننده معروف ترکیه ای و عکسهای خانوادگیآهنگ های تارکان, تارکان خواننده ترک, خواننده ترک تارکان

بیوگرافی تارکان توت اوغلو

 

بیوگرافی و عکس های جدید تارکان خواننده ترک و همسرش

تارکان توت اوغلو، یک خواننده ی ترک زبان است که در 17 اکتبر 1972 در کشور آلمان، بخش غربی و در شهر آلتزی چشم به جهان گشود. او از پدر و مادری ترک زبان به دنیا آمده و در خانواده ی نسبتا پرجمعیتی بزرگ شده است. او هم اکنون یکی از برجسته ترین و فعال ترین خوانندگان ترک زبان است که در سراسر دنیا طرفداران زیادی هم دارد.

چکیده ای از بیوگرافی تارکان توت اوغلو

نام: تارکان توت اوغلو

تاریخ تولد: 17 اکتبر 1972

محل تولد: شهر آلتزی- آلمان غربی

ملیت: ترکیه

نژاد ترک

 

 جدیدترین عکس های تارکان, عکس های تارکان خواننده ترکتارکان, عکس تارکان

تارکان توت اوغلو خواننده

 

بیوگرافی تارکان توت اوغلو

نام او تارکات تِوِت اوغلو است که در زبان ترکی به صورت Tarkan Tevetoğlu، نوشته می شود. تارکان از پدر و مادری ترک زبان به دنیا آمده که نام پدر او علی توت‌ اوغلو و نام مادرش نشه توت‌ اوغلو می باشد.

 

تارکان از خوانندگان قدیمی و ترک زبان است که طرفداران زیادی هم در خود ترکیه و هم جای جای دنیا دارد. نام او یک نام ترکی قدیمی است که به معنای پادشاه و یا فردی قوی و شجاع، می باشد. او در آلمان به دنیا آمد و پنجمین فرزند خانواده بود. تارکان خانواده ی نسبتا پر جمعیتی داشت. این خانواده در سال 1986 در حالی که تارکان چهارده سال داشت به سمت ترکیه نقل مکان کردند و در شهری به نام کارامورسل در خود ترکیه، سکونت گزیدند.

 

تارکان علاوه بر خودش یک برادر ناتنی به نام آدنان و دو خواهر ناتنی به نام های گولای و نورای دارد. البته لازم است بدانید که مادر او دوبار ازدواج کرد و او این خواهران و برادر ناتنی را از ازدواج اول مادرش دارد. او حاصل ازدواج دوم مادرش است که حاصل این ازدواج علاوه بر خود تارکان، یک برادر بزرگتر به نام هاکان و یک خواهر کوچکتر به نام هاندان، می باشد.

 

با اینکه تارکان در خانواده ی شلوغی زندگی می کرد اما عشق به موسیقی و خوانندگی، از همان بچگی در دل او وجود داشت. همین عشق به موسیقی او را راغب کرد تا دوران دبیرستان خود را در یک مدرسه ی موسیقی در همان شهر خودشان بگذارند. هنر و موسیقی علاقه او بود و انتخاب او حتی برای دوران دانشگاه نیز همین رشته بود.

 

اما باید بدانید که تمام دوران تحصیلات تارکان در شهر کارامورسل (Karamürsel) نگذشت چرا که خانواده ی او در سال 1988، به سمت استانبول رفتند و آنجا ساکن شدند پس انتخاب تارکان برای تحصیل در رشته ی هنر و موسیقی، مدرسه موسیقی اوسکودار شد.

 

او نتوانست در آزمون ورودی دانشگاه مرتبط با رشته ی انتخابی خودش قبول شود، بنابراین تصمیم گرفت تا برای ادامه ی تحصیل دوباره به آلمان برگردد. اما این تصمیم به سرانجام نرسید چرا که او در همین بین با مدیر شرکت موسیقی استانبول پلاک (Istanbul Plak)، شخصی به نام مهمت سوگوت اوغلو آشنا شد.

 

این آشنایی بستر مناسبی شد تا تارکان بتواند برای انتشار اولین آلبوم خود اقدام کند و اینجا نقطه ی شروع فعالیت های هنری تارکان، قرار گرفت. این فعالیت هنری در زمینه ی موسیقی به حدی موفقیت آمیز ادامه پیدا کرد که او در سن ۲۵ سالگی لقب مگا استار یعنی فوق ستاره را از کارشناسان موسیقی در اروپا و ایالات امریکا، دریافت کرد. تارکان در کل دنیا معروف شد و هنوز هم یکی از شناخته شده ترین و تاثیرگذارترین خوانندگان ترک زبان در کل دنیا است.

 

عکس تارکان, تارکان جدید, عکسهای تارکان

تارکان توت اوغلو

 

روابط عاطفی و ازدواج تارکان

اولین رابطه ی تارکان دوران 19 سالگی او بر میگردد که با یک مدل فرانسوی به نام ژولیت در یک ارتباط عاطفی بود. متاسفانه و یا خوشبختانه، این رابطه تنها دو سال ادامه پیدا کرد و بعد از او، تارکان با دختری به نام الیف دائدویرن، که یکی از خبرنگاران ترکیه ای بود، وارد رابطه شد که این رابطه نیز دو سال طول کشید و در سال 1996 به دلیل مهاجرت تارکان به آمریکا و سرد شدن رابطه شان، تمام شد.

 

در این بین، تارکان یک رابطه ی طولانی مدت با زنی به نام بیلگه اوزترک داشت که رابطه ی آن ها هفت سال طول کشید اما این رابطه نیز مانند سایر روابط تارکان، درست زمانی که نزدیک به ازدواج بود، تمام شد. نهایتا تارکان، این مگا ستاره ی ترک زبان در ششم ماه مِي ۲۰۱۶، با شخصی به نام پینار دیلک «pinar dilek» در شهر کلن آلمان آشنا شد.

 

آشنایی تارکان با پینار به سال 2010 در یکی از کنسرت های تارکان در ترکیه بر میگردد، در واقع پینار یکی از طرفداران تارکان بود که در رابطه با او قرار گرفت. 8 سال بعد از شروع رابطه ی پینار و تارکان، یعنی در سال 2018، آن ها در شهر Moers کشور آلمان ، صاحب یک دختر به نام لیا «Liya» شدند.

 

 تارکان جدید, عکسهای تارکان, تارکان خواننده ترکیه

عکس تارکان در کنار همسر و فرزندش

 

معرفی آلبوم ها و آهنگ های معروف تارکان

اولین آلبوم تارکان، مگا ستاره ی موسیقی ترک زبان، در سال 1992 با نام yine sensiz به صورت نوار کاست، منتشر شد. از آلبوم اول تارکان تا آلبوم دوم او دو سال فاصله افتاد و نهایتا آلبوم A-acayipsin در ترکیه منتشر شد. سه سال گذشت تا تارکان آلبوم سوم خود را منتشر کند اما در این سه سال او توانست شرکت موسیقی خود را راه اندازی نماید. او در این سه سال به آمریکا مهاجرت کرد و در شهر نیویورک ساکن شد و شرکت موسیقی خود را نیز در همین شهر تاسیس کرد. آلبوم سوم تارکان olurum sana نام داشت.

 

در سال 1998، تارکان یک خواننده ی بین المللی شد و در راستای اثبات موقعیت خود، گلچینی از ترانه‌ هایش را با نام خودش در کشورهایی مانند فرانسه، آرژانتین، روسیه و هلند منتشر کرد. این گلچین آهنگ ها که در قالب یک آلبوم بود، بسیار سر و صدا کرد تا جاییکه تارکان توانست جایزه پلاتین مکزیک و جوایز طلایی دیگری در کشورهایی همچون آلمان، بلژیک، فرانسه، هلند، سوئد، کلمبیا و لوکزامبورگ، دریافت نماید.

 

اما اوج شهرت تارکان در دنیا، آهنگ شیماریک بود، فروش شیماریک حتی از آهنگ های پرطرفدار خوانندگانی همچون شکیرا و مدونا هم عبور کرد و همین موضوع زمینه را برای دریافت جایزه ی موسیقی جهانی فراهم نمود. تارکان در سال 1999 این جایزه ی را برد و به شهرت بی بدیلی دست پیدا کرد.

 

بعد از این، چهار سال طول کشید تا اولین آلبوم تارکان با برند کمپانی خودش وارد بازار موسیقی شود. نام این آلبوم طوطی بود که بعد از آن در سال 2006، یک آلبوم دیگر با نام نزدیک تر بیا منتشر شد. متامورفوز ، Adimi Kalbine Yaz و وفا، سه آلبوم دیگر تارکان بودند که به ترتیب در سال های 2008، 2010 و 2016 منتشر شدند و با اقبال خوبی نیز مواجه گشتند.

آلبوم های تارکان در یک نگاه :

 

Yine Sensiz – 1992 Aacayipsin – 1994 Ölürüm Sana – 1997
Tarkan – 1998 Karma – 2001 Dudu – 2003
Come Closer – 2006 Metamorfoz – 2007 Metamorfoz Remixes – 2008
Adımı Kalbine Yaz – 2010 ahde vefa – 2016 2017 – Tarkan10

 

تصاویر تارکان

آهنگ های تارکان, تارکان خواننده ترک, خواننده ترک تارکان

عکس های عروسی تارکان

 

آهنگ های تارکان, تارکان خواننده ترک, خواننده ترک تارکان

عکس های اینستاگرامی تارکان

 

جدیدترین عکس های تارکان, عکس های تارکان خواننده ترک , تارکان

عکس های تارکان در کنار همسرش پینار

 

گردآوری : بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------