5 عادت اشتباه در زيبايي 

 

5عادت اشتباه در زیبایی

 

گاهي برخي از كارهايي كه انجام مي‌دهيم و گمان مي‌كنيم در زيباتر شدن ما موثرند مي‌توانند در طولاني‌مدت زيبايي ما را گرفته يا آن را تحت‌الشعاع قرار دهند. در اينجا به 5 عادت اشتباهي اشاره مي‌كنيم كه مي‌توانند براي زيبايي شما مضر باشند.

 

1. مالدين مچ‌ها به هم بعد از عطر زدن عطرها از مولكول‌هاي فراري درست شده‌اند كه در مواجهه با گرما، سرما و سايش تبخير مي‌شوند. بهترين شيوه عطر زدن اين است كه شما عطر را 15 سانتي‌متري مچ به سمت داخل يا آرنج يا گردن اسپري كنيد. بعد از آن نبايد به هيچ‌عنوان به اين نقاط دست زد. بايد اجازه داد عطر اسپري شده در مجاورت هوا خشك شود. مي‌توانيد كمي مچ دستتان را در هوا تكان دهيد يا آن را فوت كنيد. بعد اجازه دهيد عطر به آرامي با دماي بدن شما تبخير شود.

 

2. جمع كردن چشم‌ها در نور آفتاب جمع كردن چشم‌ها در زير نور آفتاب مي‌تواند سبب بروز چروك‌هايي اطراف چشم و پيشاني شود. حتي غير از جنبه نازيبايي كه در چهره شما ايجاد مي‌كند، اشعه ماوراي بنفش خورشيد مي‌تواند سبب بروز فوتوكراتين يا سوختگي كره چشم شود كه از جمله نشانه‌هاي آن درد چشم، سوزش، قرمزي چشم، سردرد و التهاب پلك است. در ضمن ماندن طولاني‌مدت زير نور آفتاب مي‌تواند احتمال بروز آب‌مرواريد و ضعف ماهيچه‌هاي چشم در سالمندي را هم افزايش دهد كه از جمله شايع‌ترين علل كوري در افراد بالاي 50 سال است. بهترين كار اين است كه در طول سال چه زمستان و چه تابستان از عينك‌هاي آفتابي استاندارد استفاده كنيد كه مي‌توانند تا 99 درصد جلوي تابش اشعه‌هاي UVA و UVB به چشم را بگيرند.

 

3. سوهان كشيدن به ناخن در حركت رفت و برگشت حركت رفت و برگشت هنگام سوهان كشيدن سبب جدا شدن لايه‌هاي گوناگون ناخن شده و در نهايت ناخن‌ها را سست و شكننده مي‌كند. در صورتي كه مي‌خواهيد سوهان بكشيد و ناخن‌هاي بلندي داريد ابتدا آنها را به اندازه دلخواه كوتاه كنيد بعد به يك جهت آنها را سوهان بزنيد. از سوهان‌هاي فلزي هم تا جاي ممكن استفاده نكنيد.

 

4. برداشتن بيش از اندازه ابروهابرداشتن بيش از اندازه ابروها و نازك كردن آنها صورت را پيرتر نشان مي‌دهد. پر كردن ابرو با مداد و تتو نيز هيچ‌گاه نمي‌تواند مانند يك ابروي طبيعي پهن زيبا به نظر برسد. نكته ديگر اينكه برداشتن ابرو به اشكال غيرطبيعي مي‌تواند از زيبايي صورت بكاهد. ابرو هر چه حالتي طبيعي‌تر داشته باشد زيباتر است. براي برداشتن ابروها حتما نزد يك متخصص ابروكار برويد تا برحسب شكل صورت شما زيباترين ابرويي را كه به چهره شما مي‌آيد درست كند.

 

5. نشستن برس و پدهاي آرايشي پدها و برس‌هاي آرايشي از جمله وسايل شخصي هر فرد هستند اما با اين حال در طول زمان پوست مرده، روغن و رنگ‌ها روي آن نشسته و اكسيد مي‌شود و حتي باكتري‌ها مي‌توانند روي آنها تجمع پيدا كنند. استفاده از برس‌ و پدهاي كثيف مي‌تواند آرايش شما را نازيبا كرده و حتي سبب بروز ناراحتي‌هاي پوستي و به ويژه جوش روي صورت شما شود. بهترين كار شست‌وشوي مرتب وسايل آرايشي با آب ولرم و شامپو و خشك كردن آنها است. حتي مي‌توانيد از پاك‌كننده‌هاي آرايشي هم استفاده كنيد.

منبع: Exclusivite-web

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------