برنج‌خور‌ها جوش‌جوشی می‌شوند!نان به‌خصوص نان سفید ، شیرینی‌های با آرد سفید  و برنج، شما را جوش‌جوشی می‌کند‎

 

قبل از اینکه سراغ داروهایی بروید که با تغییر وضعیت هورمونی بدنتان، مانع جوش‌جوشی‌شدنتان می‌شوند، نگاهی به رژیم غذایی‌تان بیندازید.

 

خوراکی‌هایی که روی میز کارتان خودنمایی می‌کنند، غذاهایی که هر روز در سفره می‌چینید و موادغذایی که کابینت‌های خانه‌تان را پُر کرده، دلیل اصلی پیداشدن آکنه روی پوست شما هستند.

  

اگر گرمای تابستان، با رژیم غذایی شما هم‌دست‌شده و آکنه‌های روی پوست صورت و بدنتان را چند برابر کرده، به این توصیه‌ها عمل کنید. شما با ایجاد تغییراتی در الگوی تغذیه‌تان، می‌توانید بدن خود را پاک‌سازی کرده و از بروز آکنه‌های تازه جلوگیری کنید.

  

نان به‌خصوص نان سفید و شیرینی‌هایی که با آرد سفید درست می‌شوند، شما را جوش‌جوشی می‌کند. محققان می‌گویند، مصرف موادغذایی حاوی گلوتن و مصرف آرد سفید، آکنه را روی پوست شما سبز می‌کند. در بسیاری مواقع، آکنه حاصل واکنشی است که بدن شما به ماده غذایی خاصی نشان می‌دهد. بنابراین بهتر است تا مدتی خوراکی‌هایی که در طول روز مصرف می‌کنید را روی کاغذ فهرست کرده و با مقایسه موادغذایی که در روزهای مختلف مصرف کرده‌اید، دلیل جوش‌زدن پوستتان را پیدا کنید. موادغذایی قندی، درست مانند کربوهیدرات‌های ساده(شامل نان سفید، برنج سفید، نوشابه، آب نبات، شکر، شیرینی های قنادی)، پوستتان را جوش‌جوشی می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد شکلات‌های کاکائویی، بیشتر از دیگر انواع شکلات‌ها، زمینه را برای پیداشدن آکنه‌ها فراهم می‌کنند.

 

شوینده‌ای که هر روز پوستتان را با آن می‌شویید، تاثیر زیادی بر میزان آکنه‌ها دارد. شاید لازم باشد شوینده پوستتان را تغییر دهید و البته شاید طولانی‌شدن زمان استفاده‌تان از یک محصول، دلیل از دست‌رفتن تاثیر آن بر پوستتان باشد.

 

مصرف چای سبز و حتی پاک‌کردن پوست با پنبه آغشته به چای سبز، می‌تواند به پاک‌سازی بهتر پوست شما کمک کرده و از تجمع چربی‌ها در آن جلوگیری کند.

 

گذشته از مصرف دمنوش بابونه، می‌توانید بخور بابونه را هم امتحان کنید و با تکرار این روش، میزان چربی پوستتان را تنظیم کنید.

 

با کمک لیموترش یا سرکه سفید، می‌توانید پوستی که عرق کرده را به خوبی تمیز کنید. بنابراین بعد از برگشتن به خانه، حتما از یکی از این دو ماده برای تمیز و براق‌کردن پوستتان کمک بگیرید.

 

لبنیات چرب و پنیرهای خامه‌ای، آکنه‌های صورت و بدنتان را چند برابر می‌کنند. پوست چربی که از جوش‌ها پوشانده شده، با مصرف این موادغذایی دچار مشکلات بیشتری می‌شود.

 

درست است که خوراکی‌های چرب، پوستتان را جوش‌جوشی می‌کنند، اما با کمک چربی‌های غیراشباع، می‌توانید طراوت را به پوستتان برگردانید. برخی از متخصصان، مصرف مکمل امگا3 را به‌عنوان راهی برای خلاص‌شدن از آکنه معرفی می‌کنند.

  

منبع: سلامت نیوز

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------