عوارض اپیلاسیون نقاط حساس بدناپیلاسیون,اپیلاسیون واژن,عوارض اپیلاسیون

اپیلاسیون نقاط حساس بدن

 

یکی از بهترین راه های حذف موهای زائد بدن اپیلاسیون می باشد. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد، که آیا اپیلاسیون ناحیه حساس بدن مانند ناحیه تناسلی، زیربغل یا اطراف سینه مضر است یا بی خطر؟ در این مقاله به سوالات متداول عوارض اپیلاسیون بدن پاسخ داده شده است.

اپیلاسیون قسمت های مخلف بدن اگر با رعایت نکات بهداشتی پس از اپیلاسیون و زیر نظر اپیلاسیون کار ماهر و با تجربه باشد مشکلی برایتان ایجاد نمی کند. البته پوست نواحی حساس بدن از جمله ناحیه تناسلی، زیر بغل و اطراف سینه ظریف تر و حساس تر از بقیه قسمت های بدن می باشد، احتمال ایجاد التهاب در این نواحی بیشتر است. بنابراین شناخت عوارض اپیلاسیون حائز اهمیت است.

 

آیا امکان دارد قسمت های داخلی اندام تناسلی، بافت پستان یا زیربغل هنگام اپیلاسیون در اثر کشش پوست دچار آسیب شوند؟

نه، قسمت‌های داخلی ناحیه تناسلی، غدد لنفاوی زیربغل و بافت پستان، به‌سادگی تحت‌تاثیر عواملی مانند اپیلاسیون قرار نمی‌گیرند و آسیب نمی‌بینند. با این حال، از آنجا که این مناطق بدن، مناطق حساس و نسبتا مرطوبی هستند و احتمال وجود میکروب‌های مختلف در آنها بیشتر است،‌ خطر ایجاد التهاب‌های فولیکولیت پس از اپیلاسیون موهای زائد هم بالاتر می‌رود. و همچنین احساس درد در این نقاط بیشتر است که می توان از روش اپیلاسیون بدون درد استفاده کرد.

 

اپیلاسیون,اپیلاسیون واژن,عوارض اپیلاسیون

اپیلاسیون بیکینی

 

عوارض اپیلاسیون

آیا اپیلاسیون نواحی حساس بدن باعث سرطان این نواحی می شود؟

برخلاف باور برخی از مردم، اپیلاسیون موهای زائد زیربغل یا اطراف پستان، ‌ربطی به ابتلا به سرطان سینه و ایجاد غده‌های بدخیم سرطانی در این نواحی ندارد. گاهی ضایعات چرکی همراه با درد و التهاب پس از اپیلاسیون قسمت‌های حساس بدن ایجاد می‌شوند که این مساله هم به حساس‌تر، مرطوب‌تر و بالاتر بودن بار میکروبی پوست این نواحی برمی‌گردد و می‌تواند برای فرد آزاردهنده باشد.

 

در موارد نادری هم اگر اپیلاسیون ‌درست و بادقت انجام نشود، ممکن است مویرگ‌های زیر پوست نازک این نواحی در اثر شدت کشش پوست، دچار پارگی شوند و خونریزی‌های خفیف زیرپوستی، کبودی و سیاهی پوست این نقاط از بدن پس از اپیلاسیون اتفاق بیفتد.

 

آیا استفاده از پماد بتامتازون پس از اپیلاسیون صحیح است؟

استفاده از پماد بتامتازون پس از اپیلاسیون مخصوصا برای نقاط حساس بدن که موی ضخیم با ریشه محکم تری دارند به علت احتمال بروز التهاب پوستی، مفید است. البته لازم به ذکر است که این پماد کورتونی است و استفاده از آن فقط برای ۲ مرتبه جایز می باشد. استفاده بیش از اندازه این پماد نیز موجب جوش زدن و التهاب پوستی می شود.

 

آیا استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده یا پودر بچه‌ برای پیشگیری از التهاب پوست بعد از اپیلاسیون فایده‌ای دارد؟

استفاده از مرطوب‌کننده‌ها می‌تواند کمک‌کننده باشد اما آغشته کردن این نواحی حساس بدن به پودر بچه، توصیه نمی‌شود و کار درستی نیست.

 

آیا اپیلاسیون ایجاد موهای زیر پوستی را بیشتر می کند؟

علت ایجاد موهای زیرپوستی در افراد با توجه به جنس پوست و مو متفاوت می باشد.  یعنی ممکن است نوع و جنس پوست یک نفر به‌گونه‌ای باشد که پس از اپیلاسیون دچار موهای زیرپوستی نشود و فرد دیگری با تراشیدن موهای زائد با موهای زیرپوستی مواجه شود. (اپیلاسیون با دستگاه اپیلیدی،‌ مومک و یا موم دائم، استفاده از تیغ یا کرم‌ها و پودرهای مخصوص این کار) لذا بهتر است روش های مختلف اپیلاسیون را امتحان کنید تا مشخص شود کدام روش حذف موهای زائد برایتان بهتر است.

 

اپیلاسیون,اپیلاسیون واژن,عوارض اپیلاسیون

عوارض اپیلاسیون

 

عوارض اپیلیدی ناحیه تناسلی چیست؟

استفاده از این دستگاه برای اصلاح مو‌های ضخیم دردناک است.توصیه می‌شود در نواحی‌ای که ممکن است حساس باشند (مثل زیربغل) استفاده نشود.

 

آیا امکان انتقال بیماری‌های پوستی، به‌خصوص در ناحیه تناسلی، با روش اپیلاسیون موهای زائد در آرایشگاه‌ها وجود دارد؟

بله، ممکن است در آرایشگاه‌، تمام موارد بهداشتی رعایت نشود . مکررا دیده شده است که زگیل خصوصا در ناحیه تناسلی به دلیل استفاده از کاردک، موم یا ظرف مشترک انتقال پیدا می‌کند. ویروسی نیز وجود دارد که می‌تواند در اثر وسایل مشترک منتقل گردد. انتقال قارچ‌های سطحی پوست، عفونت‌های باکتریال و هپاتیت‌های ویروسی و ایدز نیز امکان‌پذیر است.

 

پس حتما باید توجه شود در سالن اپیلاسیون از ظرف‌های یک‌بار مصرف، موم جدا و کاردک و پارچه مجزا برای هر فرد استفاده شود. بهتر است در مناطقی که موهای ضخیم و پوست حساس دارند (ناحیه تناسلی و زیربغل)به جای پارچه یا زرورق و کاغذ از پدهای مخصوص استفاده شود. پارچه‌های مصرفی بهتر است از انواع هیپوآلرژیک باشند و جنس خشن نداشته باشند.

 

اپیلاسیون باید در محیط بهداشتی و با استفاده از لوازم یکبار مصرف و توسط فرد آگاه و آموزش دیده انجام شود.

 

آیا استفاده از کرم هایی که تبلیغ می شوند و ادعا دارند رشد موهای زائد را به تاخیر می اندازند  موثر است و خطری ندارد؟

کرم هایی در بازار وجود دارد که رشد موهای زائد بدن را ۱ الی ۶ ماه به تاخیر می اندازند، و عوارض زیادی ندارند. لازم به ذکر است که قبل از استفاده از این کرم ها بروشور آن را به دقت بخوانید و روی ساعد خود کرم را تست کنید که مطمئن شوید پوستتان به این کرم حساسیت ندارد (البته حذف موی زائد با این کرم ها دائمی نیست).

 

اپیلاسیون واژن

برای اپیلاسیون واژن، موم را سه روز قبل از پریودی خود استفاده نکنید. در این زمان پوست شما بسیار حساس است. 

 

عوارض اپیلاسیون دست و پا 

۱. می‌تواند دردناک باشد

هرچند برخی از آدم‌ها قدرت مقاومت بالاتری دارند، اما برخی دیگر واقعا ممکن است هنگام انجام اپیلاسیون درد داشته باشند.

 

۲. لکه‌های قرمز روی پوست ایجاد می‌شود

گاهی اوقات اپیلاسیون قرمزی روی پوست ایجاد می‌کند و گاهی هم زمان زیادی طول می‌کشد تا این لکه‌های قرمز از روی پوست ناپدید شوند.

 

۳. اپیلاسیون آلرژی پوستی ایجاد می‌کند

بعضی از زنان به مواد مورد استفاده در اپیلاسیون آلرژی دارند که ممکن است منجر به شکل شدید آلرژی روی پوست شود و حتی ممکن است لکه‌های حاصل از این آلرژی روی پوست بمانند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------