اپیلاسیون بدون درد با چند نکته ساده!!اپیلاسیون بدون درد, اپلاسیون بدون درد, اپیلاسیون بی درد

اپیلاسیون بدون درد

 

 روش های کاهش درد اپیلاسیون 

اپیلاسیون یکی از بهترین روشها برای از بین بردن موهای زائد در خانم هاست. این نكته ها را بخوانید شاید در بهتر انجام دادن اپیلاسیون موهای زائد به شما كمك كند و درد کمتری را احساس کنید.

چگونه اپیلاسیون بدون درد داشته باشیم؟

استفاده از پماد بی حس کننده دربخش های حساس

چنانچه از درد اپیلاسیون در ناحیه بیکینی یا دیگر نواحی حساس بدن تان نگرانید و خيلي از آن می ترسید بهترین راه استفاده از پماد بی حس کننده است. این کار ناحیه ای که موهای زائد آن قسمت را میخواهید از بین ببرید بی حس نموده و تا پایان اپیلاسیون درد کمتری را حس خواهید کرد. برای از بین بردن موهای زائد می توانید به جای استفاده از موم های شیمیایی از موم خانگی استفاده کنید.

 

اپیلاسیون بدون درد, اپلاسیون بدون درد, اپیلاسیون بی درد

چگونه درد اپیلاسیون را کم کنیم

 

دوش گرفتن

هیچ چیز بهتر از گرفتن یک دوش آب گرم برای آرام کردن پوست و باز کردن منفذ های آن نیست. این کار کمک می کند تا موها راحت تر کنده شوند و سبب می شود درد بسیار کمتری را تجربه کنید.

 

چند روز پیش از اپیلاسیون پوست را لایه برداری کنید

لایه برداری دوسه روز پیش از اپیلاسیون سبب می شود پوست های مرده ازبین برود و اپیلاسیون راحت تر و با درد کمتری باشد.

 

شما میتوانید با مخلوط کردن شکر قهوه ای با ژل حمام معمولی یا روغن زیتون یک اسکراب بدن طبیعی تهیه کنید و به محل مورد نظربمالید که پوست و موها نرم تر شود. برای لایه بردای از کیسه هم میتوان استفاده کرد.

 

در زمان قاعدگی و یا پیش از آن از اپیلاسیون بدن خودداری کنید

به علت سطح بالای هورمون، بدن یک زن درست قبل و موقع خونریزی قاعدگی حساسیت بالاتری دارد. برای داشتن درد کم تر موقع اپیلاسیون بهترین زمان برای انجام این کار 3- 4 روز بعد از پایان دوره شماست. با این حال، این امکان دارد در اشخاص متفاوت باشد.

 

اپیلاسیون بدون درد, اپلاسیون بدون درد, اپیلاسیون بی درد

با این روشهای ساده اپیلاسیون بدون درد را تجربه کنید

 

از بخش بسیار کوچکی اپیلاسیون را شروع کنید

از آن جا که هدف ما کاهش درد اپیلاسیون است یک ایده بسیار مؤثر آن است که از بخش بسیار کوچکی اپیلاسیون را شروع کنید. به عنوان مثال اگر شما قصد انجام اپیلاسیون در دست خود را دارید بهتر است از بالای مچ دست از بین بردن موهای زائد را آغاز کنید و یا چنانچه میخواهید اپیلاسیون بر روی پاهایتان انجام شود شما باید از مچ پا شروع کنید. زمانی که به درد آن در ناحیه کوچک عادت کردید میتواند دربخش های بیشتر و ديگر هم ادامه داده و کار خود را به پیش ببرید.

 

کوتاه کردن مو

اطمینان حاصل کنید که طول مو مناسب است، زیرا برای تجربه وکس کم درد مهم است. توصیه می شود مو کم تر از یک سانتی متر طول داشته باشد: موهای بلند موقع برداشت موم مقاومت بیشتری خواهند داشت. شما شخصا میتوانید موهای خود را تر و تمیز کنید و یا اجازه دهید که درمانگر آنرا برای شما مرتب کند.

 

اپیلاسیون بدون درد, اپلاسیون بدون درد, اپیلاسیون بی درد

چگونه بدون درد اپیلاسیون کنیم

 

در هنگام اپیلاسیون حواس خود را پرت کنید

کاهش درد اپیلاسیون با سرگرم کردن ذهن تان به چیز های ديگر امکان پذیر است. آیا به ترفند افردی که شکسته بندی می کنند توجه کرده اید؟ آن ها حواس بیمار خود را پرت نموده و یهویی قسمت در رفته را درمان می کنند. پرت کردن حواس بسیار مهم بوده و ازاهمیت بسزایی موقع اپیلاسیون برخوردار است.

 

به عنوان مثال میتوانید خود را با تبلت یا گوشی تان سرگرم کنید یا هندزفری خود را همراه داشته و به موزیک گوش دهید. حتی پزشکان هم از این شیوه درمواقع تزریق یا عمل جراحی استفاده می کنند. این کار واقعا برای کسی که از درد اپیلاسیون می ترسد بسیار مؤثر است. چنانچه موقع اپیلاسیون حواس خود را پرت کنید و ذهن تان را سرگرم چیز های مورد علاقه تان کنید درد به مراتب کمتری حس خواهید کرد و حتی از تمام شدن اپیلاسیون هم با خبر نخواهید شد.

 

قبل از اپیلاسیون قهوه نخورید

تحقيقات بسیار ثابت نموده اند که قهوه و انواع مشتقات آن مثل کافی میکس، کاپوچینو و ... پیش از اپیلاسیون درد اپیلاسیون را به شدت افزایش می دهد. کافئین موجود در آن به تقویت و تحریک عصب کمک نموده و میتواند منجر به درد بیشتری شود پس شما باید از نوشیدن آن پرهیز کنید. روزی که نوبت اپیلاسیون گرفته اید بهتر است قهوه نخورید تا کم ترین درد را موقع اپیلاسیون داشته باشید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------