جای زخم با ليزر خوب می شود؟از بین بردن جای زخم با لیزر, عکس جای زخم بعد از لیزر, لیزر جای زخم

از بین بردن جای زخم با لیزر

 

بهبود سریع زخم با لیزر

اسکار پوستی یا جای زخم، واکنش طبیعی بدن، بعد از بهتر شدن زخم است. این وضعیت پوست، خیلی از ما را ناراحت می‌کند؛ چون به یاد اتفاق نه چندان دوست داشتنی که رخ داده می‌افتیم که بدن سالم ما را دچار این تغییر نموده است.‌ ولی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید می‌توان برای درمان جای زخم با لیزر اقدام کرد.

از بین بردن اسکار زخم و بخیه با لیزر

 از بین بردن جای زخم  و بخیه با لیزر یکی از راه های درمانی برای از بین بردن جای اسکار، زخم و بخیه است. در این شیوه با استفاده از پرتوهای متمرکز شده نور می توان تغییرات بسیاری در پوست انجام داد. جای زخم امکان دارد بر اثر عوامل گوناگونی مثل آسیب در تصادف، پارگی با ابزار های گوناگون، جای بخیه و برش در عمل جراحی، درمان جای سوختگی  و … ایجاد شود.

 

این زخم ها چنانچه در قسمت های بیرونی بدن مثل صورت و یا دست ها باشند امکان دارد برای فرد اذیت کننده شود. پس برطرف کردن آنها می تواند به زیبایی و اعتماد به نفس شخص کمک کند. همه این زخم ها با لیزر قابل درمان بوده و تا مقدار بسیاری بهتر می شوند. لکه های ناشی از بیماری های گوناگون و همینطور افزایش سن هم با این روش قابل درمان هستند.

 

از بین بردن جای زخم با لیزر, عکس جای زخم بعد از لیزر, جای زخم لیزر چند روزه خوب میشه

عکس جای زخم بعد از لیزر

 

انواع لیزر برای درمان جای زخم

بسته به نوع عارضه و مشکل پوستی، انواع گوناگونی از لیزر انجام می گیرد که تشخیص نوع آن به عهده پزشک است. پیش از انجام لیزر جلسه معاینه و مشاوره انجام می گیرد. اغلب در این جلسات معلوم می شود که مورد مناسبی برای انجام لیزر است یا خیر. بسته به نوع عارضه پوستی نوع لیزر آن هم فرق می کند که در حقیقت تفاوت آنها مربوط به دوز استفاده شده از لیزر و همینطور ترکیب با شیوه یا مواد دیگر و مدت زمان انجام آن است که در زیر به انواع آن اشاره شده است :

 

لیزر برای بهبود زگیل، جای زخم و چین و چروک 

در این نوع لیزر سطح خارجی پوست از بین می رود و به همراه آن هم سلول هایی که در سطح پوست دچار آسیب شده اند هم برداشته می شوند. استفاده از لیزر دی اکسید کربن هم برای این نوع از عارضه ها که شدید و عمیق باشند نیز استفاده می شود.

 

از بین بردن جای زخم با لیزر, عکس جای زخم بعد از لیزر, لیزر جای زخم

بهبود سریع زخم لیزر

 

لیزر برای تغییر رنگ پوست ناشی از جای زخم و اسکار 

در این نوع لیزر، گرما سبب از بین رفتن سلول های و رنگ دانه های موجود در آن شده و به ترمیم آن کمک می کند. در نتیجه بعد از چندین جلسه لکه های ناشی از زخم و اسکار کمرنگ تر شده و بهتر می شوند. این نوع از لیزر سبب تحریک تولید کلاژن که از مهم ترین مواد جهت جوانسازی و ترمیم پوست است می شود.

 

از بین بردن جای زخم با لیزر, عکس جای زخم بعد از لیزر,جای لیزر کی خوب میشه

از بین بردن جای زخم کهنه با لیز

 

از بین بردن جای زخم با لیزر

برطرف کردن جای زخم با لیزر مخصوصا برای زخم هایی که به دنبال اعمال جراحی به وجود آمده اند، یک شیوه مفید و غیرتهاجمی محسوب می شود. متخصصان پوست از امواج نور مرئی با انرژی بالا جهت کاهش اندازه و از بین بردن اسکارها استفاده می کنند. برای هر یک از انواع اسکار یک تکنیک لیزر به دیگر تکنیک ها برتری خواهد داشت. از لیزر می توان برای درمان جای زخم کهنه در کل بدن از جمله درمان جای زخم صورت استفاده کرد.

 

درمان جای زخم با لیزر یک درمان سرپایی است و در آن از شیوه یک اپلیکاتور، امواج لیزر به سطح پوست انتقال می یابد. به این ترتیب سلول های آسیب دیده از بین رفته و اندازه اسکار کوچک تر و کوچک تر می شود. لیزر در درمان انواع زخم ها از قبیل زخم های ناشی از آسیب و تروما،زخم های سوختگی، از بین بردن جای زخم جوش و حذف نقاط تیره، لکه های پوستی ناشی از افزایش سن و دیگر اشکال هیپرپیگمانتاسیون (افزایش رنگدانه های پوستی) نقش دارد.

 

با توجه به اینکه این درمان با حرارت و نور سر و کار دارد، پزشک امکان دارد از شما در خصوص سابقه حساسیت به نور خورشید سؤال کند. بعضی وقتها مصرف برخی داروها امکان دارد باعث چنین حساسیتی شود. پس حتماً توصیه می شود که در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید. همچنین در موارد آکنه فعال، زخم های تازه و در افراد با پوست سبزه معمولا شیوه های لیزر پیشنهاد نمی شوند.

 

تکنیک های گوناگون برای برطرف کردن جای زخم به شیوه لیزر وجود دارد. این تکنیک ها عبارتند از: لیزرهای تخریبی، لیزر فرکشنال و لیزر غیرتخریبی. 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023