از بین بردن خط لبخند با چند توصیه سادهاز بین بردن خط لبخند,از بین بردن خط خنده,درمان قطعی خط خنده با چند روش ساده

از بین بردن خط لبخند

 

شیوه های از بین بردن خط لبخند

خط لبخند سبب پیدایش چین و چروک هایی در کنار دهان و چشم می شود. هنگامی که فرد می خندد و یا لبخند می زند، خط های خنده بیشتر دیده می شود. این خطوط اغلب در اثر تکرار حرکات صورت مثل اخم، لبخند، خندیدن و هر حالت دیگری اتفاق می افتد. دیگر دلایل احتمالی به وجود آمده چین و چروک شامل قرار گرفتن در معرض خورشید، افزایش سن، ژنتیک و یا استعمال دخانیات است.

به نظر می رسد به وجود آمدن خطوط خنده اجتناب ناپذیر است ولی مراحلی وجود دارند که شخص می تواند این زمان را به تاخیر بیاندازد.

 

از بین بردن خط لبخند با آووکادو

آووکادو دارای ویتامین E بالایی است که پوست را از داخل مرطوب می کند. شما می توانید ماسک صورت آوکادو را برای رفع خط خنده استفاده کنید. نصف یک آووکادو رسیده و نرم را با کمی عسل و ماست مخلوط کنید. ماسک صورت ضد چروک را در اطراف دهان خود قرار دهید و ۲۰ دقیقه برای حذف خط لبخند بگذارید، بماند. این کار به کم شدن خط های ظریف در اطراف لب و دهان کمک می کند و سبب رفع خط خنده می شود.

 

از بین بردن خط لبخند,از بین بردن خط خنده,روش های از بین بردن خط لبخن

از بین بردن خط خنده

 

برطرف کردن خط لبخند با آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را به خطوط عمیق اطراف دهان برای درمان چین و چروک و اصلاح خط لبخند بمالید. آلوئه ورا به صورت طبیعی پوست را تغذیه و ترمیم می کند و چین و چروک در اطراف دهان را کم می کند. ویتامین C و E موجود در ژل آلوئه ورا می تواند سلامت طبیعی پوست را بهتر کند و پوست را هیدراته کند. شما همینطور می توانید ژل آلوئه ورا را برای پوست حساس در اطراف چشم خود بمالید تا از چروک های زیر چشم رها شوید. این شیوه برای پرکردن خط خنده و همچنین درمان خط اخم مفید است.

 

از بین بردن خط لبخند با روغن زیتون

روغن زیتون برای رفع خط لبخند خیلی موثر است. خاصیت ضد پیری روغن زیتون از پلی فنول‌ها و اسید اولئیک آن ناشی می‌شود. همین طور چربیهای تک غیر اشباع روغن زیتون به جلوگیری از ظاهر شدن خطوط لبخند جدید کمک نموده و خطوطی که در حال حاضر وجود دارند را ملایم‌تر می‌کند.

 

همچنین روغن زیتون برای حفظ رطوبت پوست و ترمیم سلول‌های پوستی موثر است. دانشمندان دریافته‌اند استفاده از اسیدهای چرب خوراکی تک غیر اشباع موجود در روغن زیتون سبب سلامت و جوانی پوست می‌شود. قدری روغن زیتون را به صورت‌تان بزنید و به آهستگی ماساژ بدهید تا به اعماق پوست نفوذ کند.

 

این کار را روزی دو بار انجام دهید. همینطور می‌توانید مقدار مساوی روغن زیتون و عسل را ترکیب نموده و این خمیر دست ساز خودتان را با حرکات دورانی به مدت چند دقیقه روی خطوط لبخندتان بمالید. آنگاه صورت خود را بشویید و مرطوب کننده بزنید. این کار را روزی یک یا دو بار انجام دهید.

 

از بین بردن خط لبخند,از بین بردن خط خنده,روش های از بین بردن خط لبخند

درمان قطعی خط خنده با چند روش ساده

 

از بین بردن خط لبخند روغن آرگان 

روغن آرگان ۸۰ درصد اسید چرب دارد که آسیب‌های پوستی را برطرف میکند. این روغن از شکل‌گیری چین و چروک و خطوط لبخند روی پوست پیشگیری می‌کند.

 

ویتامین A و ویتامین E موجود در این روغن یه کاهش چین و چروک کمک می‌کند. همچنین، پوست پیر، شل و افتاده را جوان می‌کند. این روغن پوست را مرطوب نگه می‌دارد و آن را ترمیم می‌کند تا جوان و باطراوت شود. استفاده روزانه از روغن آرگان اثر ضدپیری روی پوست دارد و به ارتجاع بیشتر آن کمک می‌کند.

 

پس از پاک کردن آرایش و شستن کامل صورت، چند قطره روغن آرگان روی پوست بمالید و آن را به حالت دورانی ماساژ دهید. هر شب، پیش از خواب، این کار را انجام دهید. سعی کنید روزانه یک قاشق غذاخوری روغن آرگان را در غذای خود استفاده کنید.

 

سفیده‌ٔ تخم‌مرغ برای رفع خط لبخند

سفیدهٔ تخم مرغ بهترین ماده برای سفت کردن پوست و کم کردن چین و چروک است. در بیشتر درمان‌های خانگی پوست، سفیدهٔ تخم‌مرغ مستقیما روی پوست اطراف خط خنده و چروک‌های چشم به مدت ۳۰ دقیقه گذاشته و آنگاه شسته می شود. این کار را انجام دهید، بعد از مدتی خط خنده روی صورت‌تان رفع می‌شود.

 

از بین بردن خط لبخند,از بین بردن خط خنده,چگونه خط لبخند را برای همیشه از بین ببریم

روش های از بین بردن خط لبخند

 

ورزش صورت برای از بین بردن خط لبخند

ورزش صورت باعث تقویت ماهیچه‌ها و پیشگیری از افتادگی و چین و چروک‌های پوستی می‌شود. یکی از بهترین تمرین‌ها برای رفع خط خنده این است که نوک انگشتان خود را روی خطوط خنده بگذارید. آنگاه تا جایی که می‌توانید لبخند بزنید و لب‌ها را از هم باز کنید. برای ۵ تا ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید. آنگاه استراحت کنید و ۳۰ مرتبه این حرکت را تکرار کنید. پس از ۱ ماه تغییرات را حس خواهید کرد.

 

استفاده بیشتر آب میوه برای برطرف خط خنده

خوردن میوه برای سلامتی خیلی موثر است. ولی باید بدانید که استفاده از میوه و آب میوه به لایه‌برداری پوست و سفت شدن پوست شما کمک بسیاری می‌کند. می‌توانید برای داشتن پوستی جوان و شاداب، صبح‌ها آب پرتقال و آب هویج بنوشید. ماساژ آب میوه خالص روی پوست هم می‌تواند به سفت شدن پوست کمک بسیاری کند.

 

ماسک روغن زیتون و تخم کدو حلوایی

کدو حلوایی سرشار از امگا 3 و 6 است که به آبرسانی پوست کمک می کند، در نهایت چین و چروک را از بین می برد. دانه کدوتنبل له شده با روغن زیتون پوست صورت را نرم می کند و به جز رطوبت رسانی پوست در برطرف کردن خط خنده خیلی مفید است.

 

از بین بردن خط لبخند,از بین بردن خط خنده,از بین بردن خط خنده به روش خانگی

چگونه خط لبخند را برای همیشه از بین ببریم

 

روغن نارگیل برای رفع خط لبخند

روغن نارگیل برای پیشگیری از پیری پوست و رفع خط خنده معجزه می کند. روغن نارگیل از پوست در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند و سبب تاخیر در پیشرفت پیری پوست می شود. بهترین شیوه برای رفع خط لبخند با روغن نارگیل این است که هر روز پیش از رفتن به خواب، روغن نارگیل را روی قسمت های دور لب ماساژ دهید. روغن نارگیل خاصیت رطوبت رسانی زیادی دارد و از کمبود آب در پوست نیز پیشگیری می کند. این یکی از بهترین شیوه  ها برای رفع خطوط خنده به صورت طبیعی است.

 

نوشیدن آب برای رفع خط لبخند

به احتمال زیاد توصیه نوشیدن آب زیاد را هزاران‌بار شنیده‌اید. به این توصیه دقت کنید. آب برای پوست و مرطوب نگه‌داشتن سلول‌های پوستی عالی است و پوست را جوان نشان می‌دهد. پس در بین استفاده از مرطوب‌کننده‌ها، ماسک و ورزش های صورت، آب نیز بنوشید. این کار سبب رفع خط خنده می‌شود.

 

درمان خط خنده خانگی با آب گوجه فرنگی

گوجه فرنگی آکنده از مواد مغذی پوست و ویتامین هایی مانند A و C است، به همین علت خواص فوق العاده ای برای پوست دارد. از ویتامین های موجود در گوجه فرنگی در داروهای ضد آکنه استفاده می کنند. اسیدیته موجود در گوجه فرنگی نیز برای کاهش آکنه خیلی اثرگذار است. از طرف دیگر، گوجه فرنگی پوست را لایه برداری می کند و سبب تحریک بافت پوست برای بازسازی می شود. به همین علت برای رفع خط خنده مناسب است.

 

پیش از استفاده از گوجه فرنگی روی پوست تان یک لیوان از آن را بنوشید و آنگاه صورت تان را ماساژ دهید که سبب گردش خون بهتر و تحریک آن می شود و به ایجاد سلول های جدید پوستی کمک خواهد کرد و در آخر پس از 10 دقیقه با آب بشویید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------