۷ روش ساخت مواد پاک کننده صورت خانگیبهترین شوینده صورت خانگی, طرز تهیه فوم شستشوی صورت خانگی

بهترین شوینده صورت خانگی

 

شوینده صورت خانگی

پاک‌کننده‌های صورت بخشی ضروری از هر روتین مراقبت از پوست هستند و به حذف آلودگی، چربی و ناخالصی‌ها از روی پوست کمک می‌کنند. در این مقاله بیتوته به برخی از مواد اولیه و دستور العمل های محبوب برای پاک کننده های صورت خانگی می پردازیم.

در حالی که پاک کننده های صورت زیادی در بازار موجود است، برخی از افراد ترجیح می دهند خودشان را در خانه با استفاده از مواد طبیعی درست کنند. پاک کننده های صورت خانگی می توانند روی پوست موثر و ملایم باشند، و اغلب ارزان تر هم در می آید. مواد تشکیل دهنده محبوب برای پاک کننده های خانگی صورت اغلب از مواد زیر هستند که در مورد آنها توضیحاتی آورده ایم.

 

مواد تشکیل دهنده محبوب برای پاک کننده های خانگی صورت

عسل : عسل یک عامل ضد باکتری طبیعی است که می تواند به پاکسازی پوست و کاهش التهاب کمک کند. همچنین یک مرطوب کننده است، به این معنی که به مرطوب کردن پوست کمک می کند. عسل را می توان به تنهایی به عنوان پاک کننده صورت یا ترکیب با مواد دیگر استفاده کرد.

 

روغن نارگیل : روغن نارگیل یک عنصر محبوب در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست DIY از جمله پاک کننده های صورت است. این یک مرطوب کننده موثر است و می تواند به از بین بردن آلودگی و آرایش از روی پوست کمک کند. با این حال، روغن نارگیل می تواند کمدوژن باشد، به این معنی که ممکن است منافذ را مسدود کند، بنابراین ممکن است برای همه مناسب نباشد.

 

صابون کاستیل : صابون کاستیل صابون ملایمی است که از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل یا روغن کنف تهیه می شود. برای پوست ملایم است و می توان از آن به عنوان پایه پاک کننده های خانگی صورت استفاده کرد.

 

بلغور جو دوسر: بلغور جو دوسر یک لایه بردار ملایم است که می تواند به حذف سلول های مرده پوست و باز کردن منافذ پوست کمک کند . همچنین تسکین دهنده است و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

 

سرکه سیب: سرکه سیب دارای خواص ضد میکروبی است که می تواند به پاکسازی پوست و کاهش آکنه کمک کند. همچنین حاوی آلفا هیدروکسی اسید است که می تواند به لایه برداری پوست و بهبود بافت آن کمک کند.

 

بهترین شوینده صورت خانگی,طرز تهیه ژل شستشوی صورت خانگی

طرز تهیه ژل شستشوی صورت خانگی

 

پاک کننده های صورت خانگی

 

پاک کننده عسل

برای تهیه یک پاک کننده عسل ساده، یک قاشق غذاخوری عسل خام را با چند قطره آب مخلوط کنید. مخلوط را با حرکات دایره ای روی صورت خود ماساژ دهید سپس با آب گرم بشویید.

 

پاک کننده روغن نارگیل

برای ساختن یک پاک کننده روغن نارگیل، مقدار مساوی روغن نارگیل و صابون کاستیل را با هم مخلوط کنید. مخلوط را با حرکات دایره ای روی صورت خود ماساژ دهید سپس با آب گرم بشویید.

 

پاک کننده بلغور جو دوسر

برای تهیه یک پاک کننده بلغور جو دوسر، یک فنجان بلغور جو دوسر را با یک پودر خوب مخلوط کنید. دو قاشق غذاخوری پودر بلغور جو دوسر را با یک قاشق غذاخوری عسل و چند قطره آب مخلوط کنید . مخلوط را با حرکات دایره ای روی صورت خود ماساژ دهید سپس با آب گرم بشویید.

 

پاک کننده سرکه سیب

برای تهیه یک پاک کننده سرکه سیب، یک قسمت سرکه سیب را با دو قسمت آب مخلوط کنید. یک تکه پنبه را به مخلوط آغشته کنید و روی صورت خود بمالید، سپس با آب گرم بشویید.

 

پاک کننده روغن درخت چای

این روغن ضروری دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی است که می تواند به کاهش آکنه و سایر تحریکات پوستی کمک کند.

 

پاک کننده روغن جوجوبا 

این روغن از نظر ترکیب شبیه به روغن های طبیعی تولید شده توسط پوست است و آن را به یک مرطوب کننده عالی برای انواع پوست تبدیل می کند.

 

پاک کننده چای بابونه 

چای بابونه دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به تسکین پوست تحریک شده کمک کند.

 

پاک کننده عسل و روغن نارگیل

عسل یک مرطوب کننده طبیعی است، به این معنی که به حفظ رطوبت پوست کمک می کند. روغن نارگیل یک مرطوب کننده عالی است که خاصیت ضد باکتریایی نیز دارد.

 

- 1 قاشق غذاخوری عسل خام

- 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل

در یک کاسه کوچک، عسل و روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند.

مخلوط را روی صورت خود بمالید و به مدت 1-2 دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

با آب گرم بشویید و خشک کنید.

 

بهترین شوینده صورت خانگی,محلول شستشوی صورت خانگی

محلول شستشوی صورت خانگی

 

پاک کننده جو دوسر و ماست

بلغور جو دوسر یک لایه بردار ملایم است که به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند. ماست حاوی اسید لاکتیک است که به روشن شدن و یکدست شدن رنگ پوست کمک می کند.

 

- 1 قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر آسیاب شده

- 1 قاشق غذاخوری ماست ساده

در یک کاسه کوچک، بلغور جو دوسر و ماست را با هم مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند.

مخلوط را روی صورت خود بمالید و به مدت 1-2 دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

با آب گرم بشویید و خشک کنید.

 

پاک کننده چای سبز و آلوئه ورا

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که به مبارزه با رادیکال های آزاد و کاهش التهاب کمک می کند. آلوئه ورا یک مرطوب کننده طبیعی است که خاصیت ضد التهابی نیز دارد.

 

- 1 چای سبز کیسه ای

- 2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

چای سبز کیسه ای را به مدت 5 دقیقه در یک فنجان آب داغ قرار دهید .

چای کیسه ای را بردارید و بگذارید چای تا دمای اتاق خنک شود.

در یک کاسه کوچک، چای سبز خنک شده و ژل آلوئه ورا را با هم مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند.

مخلوط را روی صورت خود بمالید و به مدت 1-2 دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

با آب گرم بشویید و خشک کنید.

 

پاک کننده جوش شیرین و آب لیمو

جوش شیرین یک لایه بردار طبیعی است که به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند. آب لیمو یک قابض طبیعی است که به سفت شدن و روشن شدن پوست کمک می کند.

 

- 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین

- 1 قاشق غذاخوری آب لیموی تازه

در یک کاسه کوچک، جوش شیرین و آب لیمو را با هم مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند.

مخلوط را روی صورت خود بمالید و به مدت 1-2 دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

با آب گرم بشویید و خشک کنید.

 

پاک کننده خیار و گلاب

خیار یک تونر طبیعی است که به سفت شدن و تسکین پوست کمک می کند. گلاب دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش قرمزی و تحریک کمک می کند.

 

- 1/2 خیار، پوست کنده و رنده شده

- 1 قاشق غذاخوری گلاب

در یک کاسه کوچک، خیار رنده شده و گلاب را با هم مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند.

مخلوط را روی صورت خود بمالید و به مدت 1-2 دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

با آب گرم بشویید و خشک کنید.

 

فوم شستشوی صورت خانگی

- 1/4 فنجان صابون کاستیل

- 1 فنجان آب مقطر یا تصفیه شده

- یک بطری کف‌ساز خالی و تمیز

- 5 تا 10 قطره روغن ضروری (اختیاری)

این مواد را با هم ترکیب کرده و قبل از هر بار استفاده تکان دهید. از ناحیه T-zone شروع کنید و به قسمت های خشک کننده صورت بروید. اکثر شوینده های فوم را می توان بلافاصله روی پوست مرطوب استفاده کرد. پاک کننده های ژل را باید ابتدا در دستان خود کف کنید و سپس روی صورت خود بمالید.

 

با حرکات دایره ای، پوست را در حین پاکسازی ماساژ دهید. برای تخلیه لنفاوی فوق‌العاده است و حتی به چند نقطه فشار در اطراف بینی وارد می‌شوید که می‌تواند به پاکسازی سینوس‌ها کمک کند. پس از اتمام کار با آب گرم بشویید.

 

بهترین شوینده صورت خانگی, طرز تهیه شوینده صورت خانگی

آموزش ساخت فوم شستشوی صورت

 

نکاتی برای استفاده از پاک کننده های خانگی صورت

- همیشه قبل از استفاده از مواد جدید روی صورت خود روی ناحیه کوچکی از پوست آزمایش کنید تا مطمئن شوید که واکنش آلرژیک ندارید.

- هنگام ماساژ دادن پاک کننده بر روی صورت خود از حرکات دایره ای ملایم استفاده کنید تا از تحریک پوست جلوگیری کنید.

- پس از استفاده از شوینده خانگی صورت خود را با آب گرم کاملاً بشویید تا تمام آثار محصول از بین برود.

- برای هیدراته نگه داشتن پوست خود با یک مرطوب کننده دنبال کنید.

- پاک کننده های صورت خانگی می توانند راهی موثر و مقرون به صرفه برای پاکسازی پوست شما باشند. با استفاده از مواد طبیعی ، می‌توانید از مواد شیمیایی خشن و افزودنی‌های بالقوه مضر اجتناب کنید.

- سعی کنید مواد و دستور العمل های مختلف را آزمایش کنید تا پاک کننده صورت خانگی مناسب برای نوع پوست خود را بیابید.

 

در مرحله اول، توجه به این نکته مهم است که پوست هر فرد متفاوت است، بنابراین آنچه برای یک فرد موثر است ممکن است برای دیگری کارایی نداشته باشد. همیشه ایده خوبی است که قبل از استفاده از محصولات جدید مراقبت از پوست یا مواد تشکیل دهنده، آنها را روی صورت خود آزمایش کنید. این می تواند به جلوگیری از هرگونه واکنش نامطلوب یا تحریک کمک کند.

 

هنگام ساخت پاک کننده های خانگی صورت ، بهتر است در صورت امکان از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده کنید. این مواد اغلب برای پوست ملایم‌تر هستند و فاقد مواد شیمیایی خشن هستند که می‌توانند باعث تحریک شوند.

 

هنگام ساخت پاک کننده های صورت خانگی، نگهداری صحیح آن ها نیز مهم است. بسیاری از مواد طبیعی به نور و گرما حساس هستند، بنابراین بهتر است پاک کننده های خود را در مکانی خنک و تاریک نگهداری کنید. علاوه بر این، ایده خوبی است که دسته های کوچکی از پاک کننده ها را در یک زمان تهیه کنید تا مطمئن شوید که مواد تازه و موثر باقی می مانند.

 

به طور کلی، ساختن پاک کننده های صورت خانگی خود می تواند راهی عالی برای کنترل روتین مراقبت از پوست و سفارشی کردن محصولات خود برای رفع نیازهای خاص پوست شما باشد. با کمی آزمایش و برخی مواد طبیعی، می توانید پاک کننده ای ایجاد کنید که پوست شما را تمیز، شاداب و درخشان می کند!

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------