آیا کرم های مخصوص جوانسازی پوست واقعا موثر هستند؟کرم جوانسازی پوست,کرم جوان سازی پوست,جوانسازی پوست صورت

کرم جوان سازی پوست

 

کرم جوانسازی پوست

زیبایی و داشتن پوستی زیبا سبب می شود که شما همواره جوانتر بنظر برسید. یکی از راههای حفظ جوانی پوست استفاده از کرم های جوانسازی است. در این مقاله قرار است در خصوص اثرات کرم های جوانسازی صحبت کنیم.

جوانسازی پوست چیست؟

جوانسازی پوست یکی از انواع درمانهای زیبایی برای بازگرداندن طراوت جوانی به پوست صورت است. جوان سازی پوست صورت را با شیوه های گوناگون جراحی و بدون جراحی انجام می دهند.

 

با توجه به عمق درمان پوست، شیوه های جوانسازی با هم تفاوت دارند. جوان سازی پوست صورت میتواند تقارن را به صورت بازگرداند. حتی میتوان به صورت موضعی برای درمان چروک ها، شل شدگی و افتاگی پوست و جای زخم ها اقدام کرد.

 

کرم جوانسازی پوست,کرم جوان سازی پوست,جوانسازی پوست صورت

جوانسازی پوست صورت

 

بهترین کرم جوانسازی پوست چه ویژگی هایی دارد؟

برای جوانسازی و زیبایی پوست کرم های مختلفی ساخته شده است که میتوان به کرم های دارای استروژن گیاهی، ماتریکسیل، رتینوییدها، کرم های ضد افتاب، اسیدهای میوه و حتی لوسیون ها و کرم های دارای ویتامین C و E را نام برد. این کرم ها دارای اقسام مختلفی هستند که در زیر به بعضی از آن ها اشاره می شود.

 

رتینوییدها

رتینوییدها مثل ترتینویین در درمان بیماری های پوستی گوناگون مثل اکنه، اسیب های پوستی ناشی از نور افتاب و پیری پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اسیدهای میوه

استفاده از این شیوه جوانسازی ملزم قرارگیری در معرض نور افتاب است که اسیدهای میوه با لایه برداری از پوست باعث افزایش جذب نور افتاب میشوند ، بنابراین پوست نور افتاب بیشتری را دریافت نموده و به علت برداشته شدن لایه های سطحی، بیشتر تحریک می شوند. در بعضی کرم جوانسازی پوست از این مواد استفاده می شود که مثل آلفاهیدروکسی اسیدها عمل می کنند.

 

ویتامین E و C

کرم ها و لوسیون هایی که دارای این مواد هستند سبب مراقبت پوست دربرابر رادیکال های ازاد و بنابراین جلوگیری از اسیب پوستی می شوند. البته اگر این ویتامین ها به صورت خوراکی هم استفاده شوند دارای اثر مراقبت سلولها دربرابر رادیکال های ازاد هستند و سبب جلوگیری از پیری پوست و در نتیجه جوانسازی پوست می شوند.

 

استروژن گیاهی

این کرم ها معمولاً جهت جلوگیری از پیری پوست در زمان یائسگی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین برای افرادی که هورمون های زنانه تولید نمی کنند این کرم های دارای استروژن گیاهی یا همان فیتواستروژن ها باعث جوانسازی پوست شان می شوند.

 

کرم جوانسازی پوست,کرم جوان سازی پوست,جوانسازی پوست صورت

جوانسازی پوست

 

شیوه ی استفاده از کرم جوان کننده پوست

کرم جوان کننده پوست را روزانه دو بار روی صورت و گردن تمیز خویش بمالید و به آرامی به طرف پائین و بینی و چانه ماساژ دهید تا بخوبی جذب پوست شود. تلاش کنید پشت چشم را نزنید ولی برای زیر چشم میتوانید استفاده کنید و به آرامی به صورت ضربه ای ماساژ دهید.

 

آیا کرم جوانسازی پوست برای از بین بردن لکه های صورت مؤثر است؟

لکه هایی که در اثر بالا رفتن سن به وجود می آیند را میتوان با کرم های جوانسازی از بین برد. اگر لکه هایی به یک باره روی پوستتان ایجاد گردید، پیش از این که از کرم های ضدلک و کرم های جوانسازی استفاده کنید بهتر است که به پزشک متخصص مراجعه کنید و دلیل را جویا شوید.

 

برای از بین بردن لکه های روی پوست باید از کرم های حاوی رتینول استفاده کنید چرا که رتینول میتواند به از بین رفتن لکه ها کمک کند.

 

رتینول بازسازی سلول های پوست را سرعت می بخشد و به مرور زمان سبب می شود درخشندگی بیشتری روی پوستتان آشکار شود. این ترکیب رنگ پوستتان را شفاف تر و روشن تر می کند و جاهایی که رنگ پوستتان یکسان نیست را ترمیم می کند.

 

کرم جوانسازی پوست,کرم جوان سازی پوست,جوانسازی پوست صورت

راههای جوانسازی پوست صورت

 

آیا کرم جوانسازی پوست برای گردن هم موثر است ؟

با افزایش سن لایه های زیرین پوست دچار شکستگی شده و کلاژن خود را از دست می دهند که این مسئله سبب بروز چروک ، افتادگی، ناهمواری و زبری پوست گردن می گردد و طراوت، شادابی و جوانی چهره را از بین می برد.

 

علاوه بر افزایش سن عوامل خارجی مثل استرس، هوای الوده، خواب کم، کمبود ویتامین و مواد معدنی و ... هم سبب تسریع روند پیری پوست میشود. در صورت وقوع این زیانها به پوست استفاده از روش های معمول محصولات پوست مثل کرم و درمان های موضعی موثر نخواهد بودو حتماً احتیاج به درمانهای جدّي تر و اصولی تر خواهیم داشت.

 

کاربردهای کرم های جوان سازی پوست:

کرم های جوان سازی پوست را محکم می کنند

کرم های ضد چروک واقعا چروک های صورت و پوست را کم می کند

کرم های جوانسازی پوست لک های پوست را از بین میبرند

کرم های جوان سازی برای گردن هم موثر می باشند

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------