ماساژ صورت برای جوانسازی با تکنیکهای شش گانه جهت جلوگیری از چروک پوست



ماساژ صورت, ماساژ صورت برای جوانسازی, نحوه ماساژ صورت

ماساژ صورت

 

ماساژ صورت برای جوانسازی

با انجام ماساژ صورت، به غیر این‌که مانع از پیدایش چین و چروک‌های صورت می‌شوید، می‌توانید به جوانسازی صورت کمک کرده و چند سال صورتتان را جوان‌تر کنید.

ماساژ صورت چقدر اثر دارد؟

ماساژ صورت نوعی ورزش برای عضلات صورت است که کمک می‌کند تا گردش خون در صورت بهتر کند. نتیجتا رساندن اکسیژن به سلول‌های پوست بیشتر می‌شود و مواد غذایی نیز به مقدار کافی به سلول‌ها می‌رسد که نتیجه آخر آن روشن‌تر شدن رنگ پوست و افزایش طراوت و شادابی آن است.

 

با ماساژ دادن، سفتی عضلات حفظ می شود و شل و چروک نمی‌شوند. به جز اثراتی که ماساژ دادن بر روی شادابی و طراوت پوست دارد، می‌تواند سبب افزایش آرامش و برطرف شدن تنش‌های عصبی در شخص شود و برای درمان سر درد نیز موثر است. بیشترین فواید ماساژ صورت، جوانسازی صورت و حفظ جوانی و شادابی آن است.

 

پیش از ماساژ صورت چه کارهایی باید انجام داد؟

نخست باید آرایش را از صورت خود پاک کنید و آن را به طور کامل تمیز بشویید و بگذارید خشک شود یا چنانچه عجله دارید با حوله خشک کنید. آنگاه دستان خود را تمیز بشویید و خشک کنید.

 

می‌توانید تنها با دست صورتتان را ماساژ دهید یا اینکه همزمان با ماساژ صورت از یک روغن یا سرم نیز استفاده کنید. چنانچه تصمیم گرفته اید صورتتان را با کرم یا روغن خاصی ماساژ دهید بهتر است پیش از ماساژ قدری بخور دهید تا منفذ های پوستتان بازتر شود و ماده مورد نظر بیشتر جذب پوست شما شود.

برای شروع ماساژ صورت پیش از هر کار باید صورت خود را از هر نوع مواد آرایشی پاک کنید. سپس صورت‌تان را بشویید و آن را با حوله‌ای نرم کامل خشک کنید. بعد مقداری روغن زیتون یا بادام را تهیه نموده و در اتاقی مناسب و آرام، ماساژ صورت‌تان را انجام دهید. ظرف روغن را در کنار خود بگذارید تا بتوانید هنگام نیاز، سر انگشتان خود را روغن بزنید.

 

ماساژ صورت برای جوانسازی

ماساژ صورت قسمت پیشانی 

بهترین حالت برای  ماساژ صورت آن است که مقابل آینه‌ای قرار بگیرید و به صورت مستقیم در آینه به چشمان خود نگاه کنید. آنگاه سر انگشتان خود را به روغن بزنید و آن‌ها را روی خط عمودی بین دو ابرو روی پیشانی قرار دهید و به آرامی سر انگشتان هر دو دست را به سمت بیرون پیشانی و شقیقه‌ها بکشید. این کار را باید به آرامی انجام گیرد و هر دفعه که آن را تکرار می‌کنید، بر سرانگشتان‌تان کمی بیشتر فشار بیاورید. ماساژ صورت سبب تقویت عضلات و پوست قسمت پیشانی شده و برای افرادی که هنگام صحبت کردن بسیار از عضلات پیشانی خود استفاده می‌کنند و روی پیشانی‌شان چین‌های افقی و عمودی بسیار است، خیلی مناسب است. این بخش از صورت را دو تا سه دقیقه ماساژ دهید.

 

ماساژ صورت, ماساژ صورت برای جوانسازی, انواع ماساژ صورت

ماساژ صورت برای جوانسازی

 

ماساژ صورت قسمت چین ابرو 

حتما زمان گفت‌وگو با یکی از دوستان یا آشنایان خود دیده اید که او یکی از ابروهایش را بالا می‌اندازد. این عمل سبب می‌شود تا به تدریج چین عمیقی بالای ابروی او دیده شود. ماساژ صورت برای جلوگیری از پیدایش چین ابرو در کسانی که عادت دارند ابروی خود را بالا بیندازند خیلی موثر است. برای افراد کافی است با سرانگشتان دست خود ابروها را ماساژ دهند، به‌ صورتی که انگشت وسط آن‌ها که بلندترین انگشت به حساب می آید، روی ابروها حرکت کرده و بقیه انگشتان، عضلات بالا و پایین ابرو را لمس کنند. به این صورت هنگامی که به آخر ابرو نزدیک می‌شوید، با چرخشی به طرف پایین روی شقیقه‌ها را هم لمس نموده و این عمل را چند بار تکرار کنید. تکرار این ماساژ درست در سمت خواب ابرو از داخل به سوی شقیقه‌ها و در مدت زمان 3 تا 5 دقیقه‌ای خیلی مناسب است.

 

ماساژ صورت, ماساژ صورت برای جوانسازی,نحوه ماساژ صورت

نحوه ماساژ صورت

 

پشت لب‌ها را ماساژ دهید 

یکی دیگر از قسمت هایی که امکان دارد پس از 45 سالگی با چین و چروک‌هایی همراه شود، فاصله بین لب بالایی و بینی است. برای جلوگیری از پیدایش چین‌های عمیق در این قسمت، بهترین شیوه استفاده از ماساژ فشاری در این قسمت است. برای آغاز سرانگشت هر دو انگشت سبابه را روی گودی بالای لب قرار داده و آن را به‌مدت 30 ثانیه به‌طور آرام فشار دهید. آنگاه سرانگشتان هر دو دست را به آهستگی به سوی گوشه‌های لب بکشید و آن را تا نزدیکی لاله گوشتان ادامه دهید. قبل از هر چیز یادتان نرود که سرانگشتان‌تان را با مقدار کمی روغن آغشته کنید.

 

ماساژ صورت, ماساژ صورت برای جوانسازی,آموزش ماساژ صورت

طریقه ماساژ صورت

 

با ماساژ صورت از افتادگی عضلات لب جلوگیری کنید 

افتادگی عضلات لب هم یکی دیگر از مشکلاتی است که بیشتر خانم‌ها در سنین بالای چهل سالگی با آن مواجه می‌شوند. این موضوع در بعضی اشخاص به‌ شکل سطحی و در بعضی دیگر به‌ علت ‌مراقبت نکردن، به‌ گونه خطوط عمیق مایل به پایین دیده می‌شود.برای جلوگیری از پیدایش این افتادگی و خطوط زیر لب و در اطراف چانه، بهترین کار، ماساژ عضلات این قسمت است. برای ماساژ باید با سرانگشت هر دو انگشت سبابه، نقطه گودی را که روی چانه بگذارید، به‌مدت 30 ثانیه فشار دهید و بعد از آن با فشار کمی هر دو انگشت سبابه را به سوی گوشه‌های خارجی لب پایینی هدایت کرده و عضلات این قسمت را تقویت کنید.

ماساژ گونه با کف دست برای تقویت عضلات گونه ها

برای تقویت عضلات گونه هم راه‌کارهای زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها، ماساژ عضلات این قسمت است. برای آغاز ماساژ نخست کف هر دو دست را به مقدار کمی روغن آغشته نموده و بعد آن‌ها را روی دو سوی صورت‌تان بگذارید، به‌ صورتی که کف هر دو دست‌تان روی عضلات گونه قرار بگیرد. آنگاه کف دست‌ها را از پایین گونه به سوی بالا حرکت دهید.فقط مواظب باشید که موقع پایین آوردن کف هر دو دست، آن‌ها را از روی صورت‌تان بردارید و مجددا روی گونه‌ها قرار داده و عضلات را به سوی بالا هدایت کنید. با تکرار این ماساژ به‌مدت 3 تا 5 دقیقه می‌توانید عضلات گونه خود را تقویت کنید تا فرم و ظاهر بهتری داشته باشند.

ماساژ صورت, ماساژ صورت برای جوانسازی, طریقه ماساژ صورت

ماساژ صورت برای شادابی

 

در ماساژ صورت این نقطه را سه دقیقه فشار دهید 

روی هر دو گونه نقطه‌ای وجود دارد که ماساژ دادن آن باعث بالا رفتن میزان نشاط و شادابی پوست بدن می‌شود. این نقطه از جمله نقاطی است که در طب سنتی چین، طب سوزنی و طب فشاری هم از آن برای افزایش میزان نشاط و شادابی پوست استفاده می‌شود. این نقطه درست روی گونه‌ها و به موازات لاله گوش افراد به‌صورت قرینه وجود دارد.برای ماساژ این دو ‌نقطه لازم است از دو انگشت سبابه ‌خود کمک گرفته و این نقطه را برای سه دقیقه فشاردهید. فشار دست‌تان نباید به اندازه ای باشد که در گونه خود، درد یا تغییر رنگ حس کنید.

ماساژ صورت, ماساژ صورت برای جوانسازی,عکس مراحل ماساژ صورت

روش ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی

 

نکته در مورد ماساژ صورت

در حال حاضر استفاده از الگوها و روشهای ماساژدرمانی برای حفظ جوانی و شادابی پوست در کشورهای گوناگون و به وسیله متخصصان و کارشناسان پوست و مو ثابت شده است.این روش شاید کم‌خطرترین و کم‌هزینه‌ترین شیوه برای حفظ جوانی و نشاط در افراد جوان به حساب می آید که امروزه در بین افراد میانسال هم طرفداران بسیاری پیدا کرده است، چون انجام آن مشکلات دیگر روش های مبارزه با چین و چروک پوست را ندارد، عوارض داروهای شیمیایی و انواع کرم‌ها و لوسیون‌ها را به افراد تحمیل نمی‌کند و از سویی هزینه چندانی ندارد، چون شخص می‌تواند با یادگیری بعضی از راحت ترین اصول ماساژ درمانی برای اعضای خانواده خود ماساژ انجام دهد و این ماساژ را هم از یکی از اعضای خانواده خود دریافت کند.

 

روش های ماساژ صورت به آسانی می‌تواند شما را از شر چین و چروک‌های سطحی و حتی بعضی از چین و چروک‌های عمیقی که گذر عمر روی صورت شما به وجود آمده، خلاص می کند.

این شیوه ها را دو تا سه بار در هفته تکرار کرده و آن‌ها را تکرار کنید.

 

انواع ماساژ صورت

ماساژ تایلندی، ماساژسوئدی، تای ماساژ کششی،که اثر درمانی زیادی دارد.ماساژسنگ، ماساژشمع، آروماتراپی، ماساژشیاتسو، یومی‌هو، ماساژکودک، ماساژ بارداری، پاکسازی پوست رفلکسولوژی، پاکسازی‌‌ صورت، ماساژ سروصورت، ماساژ لاغری که اثرات زیادی در بهتر کردن عملکرد بدن و اثرات روانی دربدن دارد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------