واریس صورت چیست؟ دلایل و راههای درماندرمان واریس, واریس, پیشگیری از واریس, روشهای پیشگیری از واریس

واریس صورت

 

زیبایی و سلامت پوست، نقش بسزایی در زیبایی صورت شما دارد. هر گونه تورم و یا تغيير رنگ در سطح پوست که بر اثرعارضه ها، مشکلات یا بیماری های پوستی ایجاد شود، میتواند بر زیبایی صورت تأثير بگذارد. یکی از این مشکلات، قرمزی و تورم رگ های سطحی است که بر اثر تلانژکتازی به وجود می آید و واریس صورت نام دارد.

تلانژکتازی نوعی بیماری عروقی است که بر اثر اسیب به رگ های سطحی، ظاهری شبکه ای و قرمز به آن ها می دهد و سبب متورم و منبسط شدن شان هم می شود؛ به همین علت این مشکل به« رگ های عنکبوتی» هم معروف شده است.

 

به طور کلی هنگامی که گردش خون در بدن ضعیف باشد، خون در سیاه رگ ها جمع شده و انباشتگی خون سبب کشیده و برجسته شدن سیاه رگ ها می شود. در نتیجه رگ ها از زیر سطح پوست دیده میشوند و عارضه ای به نام رگ های عنکبوتی و واریس پیدایش می یابد. رگ های عنکبوتی صورت غالباً کنار بینی و گاهی هم در گونه و چانه ایجاد می شود.

 

رگ های واریس صورت تا حدودی با رگ های واریس دیگر بخش های بدن متفاوت است، این عوارض اغلب زیر چشم و پیرامون بینی ظاهر می شود و باوجود این که اصولا بی خطر است ولی به زیبایی ظاهر اشخاص به خصوص بانوان آسیب می زند.


معمولا در افرادی که زمینه ارثی بیماری را دارند واریس در جوانی بروز می کند. اغلب جوانان با واریس شدید عنوان می کنند که در خانواده و بستگان درجه 2 آنها فرد یا افرادی واریس داشته اند.

 

درمان واریس, واریس, پیشگیری از واریس, روشهای پیشگیری از واریس

درمان واریس صورت

 

بعضی از علت های ایجاد رگ های عنکبوتی بر روی صورت عبارت اند از:

 

ژنتیک:چنانچه اعضای خانواده شما رگ های عنکبوتی دارند، شما هم نسبت به دیگر اشخاص بیشتر مستعد ابتلا به این مشکل هستید.

 

قرار گرفتن در معرض افتاب:اسیب ناشی از افتاب میتواند سبب ورم کردن رگ های خونی و نزدیک شدن آن ها به سطح پوست شود.

 

تغییرات آب و هوایی:تغییرات شدید آب و هوایی امکان دارد بر گردش خون بدن تأثیر بگذارد و سبب برافروختگی صورت شود. بر اثر این تغییرات امکان دارد رگ های خونی ترکیده و رگ های عنکبوتی ایجاد شوند.

 

تغییرات فشار:تغییرات ناگهانی و شدید فشار امکان دارد سبب پیدایش رگ های عنکبوتی کوچک شود. عطسه شدید یا استفراغ میتواند این تغيير فشار ناگهانی را ایجاد کند.

 

حاملگی:تغییرات هورمونی در دوران حاملگی هم امکان دارد سبب پیدایش این مشکل شوند. رگ های عنکبوتی مرتبط با حاملگی معمولاً بعد از زایمان از بین می روند.

 

محرک های محیطی:قرار گرفتن در معرض ماده های شیمیایی خاص یا آلاینده های محیطی هم امکان دارد به پوست شما اسیب برساند و سبب آشکار تر شدن رگ های خونی نزدیک به سطح پوست شود.

 

رزاسه( Rosacea):یک بیماری شایع است که در آن، صورت شخص به علت منبسط شدن عروق برافروخته و قرمز می شود. اشخاص مبتلا به بیماری رزاسه معمولاً دچار رگ های عنکبوتی می شوند.

 

مصرف الکل:الکل میتواند رگ های خونی را بطور موقت گشاد کند. استفاده مکرر الکل امکان دارد منجر به اسیب طولانی مدت به رگ ها و قرمزی صورت شود.

 

جراحات:ضربه به سر که سبب كبودی شود هم ممكن است رگ های عنکبوتی ایجاد کند. در این وضعیت، ظاهر رگ عنکبوتی اغلب هم زمان با کبودی بهبود پیدا می کند

 

درمان واریس, واریس, پیشگیری از واریس, روشهای پیشگیری از واریس

دلایل واریس صورت

 

درمان واریس صورت:

مدیریت وزن

با رعایت رژیم غذایی مناسب و حفظ تناسب اندام خویش به خصوص در سنین بالا میتوانید از پیدایش واریس صورت جلوگیری و یا در صورت وجود راحتتر درمان کنید.

 

از کرم ضدآفتاب استفاده کنید

اشعه ماورای بنفش باعث تشدید مشکل رگ های تارعنکبوتی می شود. بنابراین لازم است قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

 

از کرم ضد آفتاب مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید و پانزده تا بیست دقیقه پیش از خارج شدن از خانه، کرم بزنید.

 

کمپرس سرد

کمپرس سرد درمانی برای اکثر مشکلات پوستی است که میتوان آنرا در منزل انجام داد. این درمان یک راه واقعا عالی برای کاهش التهاب ناشی از راش، نیش حشرات، یا هر علت دیگری است. همچنين بعنوان یک منقبض کننده ی رگ های خونی صورت یا واریس صورت و کاهش درد عضلات شناخته می شود. کمپرس سرد جریان خون را در ناحیه ی استفاده شده کاهش می دهد. این امر جریان خون اضافی را در رگ ها محدود می کند، و سبب می شود آنها نازک تر و معمولی بنظر برسند، یعنی همان جوری که باید باشند.

 

درمان واریس, واریس, پیشگیری از واریس, روشهای پیشگیری از واریس

راههای درمان واریس صورت

 

نحوه استفاده 

شما میتوانید کمپرس سرد را به روش های بسیار مختلفی روی ناحیه ی اسیب دیده استفاده کنید، به عنوان مثال یک بسته ی یخ، یک قاشق سرد، یک کیسه سبزیجات یا گوشت یخ‌زده ، و غیره.

 

حتماً مراقب باشید که اقلام یخ‌زده و پوست تان با هم تماس مستقیم نداشته باشند، مدام آنها را پیش از قرار دادن روی پوست داخل يک پارچه بپیچید، در غیر اینصورت ، امکان دارد سبب اسیب به پوست و بافت زیر آن شود.

 

شما میتوانید از این طریق چند مرتبه در روز ولی برای یک دوره ی زمانی کوتاه استفاده کنید. بيش ترین زمان برای سرما درمانی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در هر بار است و نه بیشتر. این درمان را میتوان برای درمان مویرگ های ترکیده بر روی صورت و دیگر بخش های بدن، راش ها، درد عضلات، کوفتگی ها، و غیره … استفاده کرد.

 

روغن آرنیکا

روغن آرنیکا روغن معطر بسیار مفیدی است که از آرنیکا گرفته می شود، که یک گیاه دارویی سالپای است که از خانواده ی آفتابگردان ها است. این گیاه معمولاً در نواحی سردتر مثل آمریکای شمالی، نواحی قطبی، و برخی از بخش های اوراسیا رشد می کند.

 

این روغن اگر به میزان زیاد استفاده شود سمی است، بنابراین، باید هنگام استفاده جانب احتیاط را رعایت کنید. برخی از اشخاص به این گیاه آلرژی دارند، بنابراین باید پیش از استفاده ی آن بر روی پوست تان باید با متخصص پوست مشورت کنید. چنانچه بهرحال آنرا استفاده کردید،، و سبب حساسیت پوست تان شد، باید به سراغ درمان خانگی دیگری بروید.

 

روغن آرنیکا برای درمان درد عضلات، کبودی ها، نیش حشرات، تاول، جای جوش و غیره استفاده می شود. همچنين در برخی از داروهای استفاده شده برای درمان بیماری های پوستی استفاده می شود. یکی دو مورد سندرم سوئیت وجود داشته است که بخاطر استعمال مداوم این روغن بر روی پوست افرادی که به آن حساسیت دارند بوجود آمده اند، پس درصورتی که از این درمان به صورت مداوم استفاده می کنید باید مواظب باشید.

 

لیزر درمانی

در لیزر درمانی از نور تقویت شده برای بستن عروق درگیر استفاده می شود. این نوع درمان معمولاً روی بیمارانی انجام می شود که رگ های عنکبوتی کوچک دارند. انرژی و لیزر انتخاب شده با احتیاط و توجه زیاد روی موضع موردنظر تابانده می شود تا ظاهر عروق کوچک بهبود یابد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------