روشن شدن رنگ پوست با نسخه طب سنتیسفید شدن پوست بدن با طب سنتی, علت تیره شدن پوست صورت در طب سنتی, طب اسلامی سفید شدن پوست

روشن شدن پوست بدن با طب سنتی

 

سفید شدن پوست بدن با طب سنتی

برای روشن شدن شفاف شدن رنگ پوست صورت و بدن باید از خوردن غذاهای غلیظ و سرخ کرده و بسیار چرب و دیر هضم خودداری کنید و از خوراکی هایی که رنگ پوست را روشن می کنند خیلی استفاده کنید، مثل: انار، گلابی، به، مویز، سیاه دانه با مغز گردو، والک، کدو، زیتون، روغن زیتون،زعفران با انجیر، نخود، پیاز، بادنجان، تره، اسفناج، آب جوشانده ی کاسنی و عرق کاسنی.

دلیل تیره شدن پوست صورت در طب سنتی

عوامل خیلی زیادی سبب می‌شوند که پوست صورت درخشندگی خود را از دست بدهد و تیره می شود . از دلایلی که سبب تیرگی پوست می‌شوند عبارت‌اند از خون‌مردگی بافتی، یبوست، عوارض ناشی از بیماری‌های کبد و کلیه، استفاده بیش‌از اندازه گوشت قرمز، اختلال در گردش و تصفیه خون، مصرف غذاهای دیرهضم، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر، آلاینده‌ها، تغییرات هورمونی ناشی از استرس و نور خورشید.

 

و بعضی عوامل مانند دیابت، وراثت، چاقی و تخمدان پلی کیستیک در برخی موارد و بهداشت فردی ضعیف هم سبب تیرگی پوست می‌شوند.

 

سفید شدن پوست بدن با طب سنتی, علت تیره شدن پوست صورت در طب سنتی, طب اسلامی سفید شدن پوست

روشن شدن پوست بدن با طب سنتی

 

سفید شدن پوست در طب اسلامی

تیرگی رنگ پوست از غلبه سودا به وجود می آید استفاده از داروهای ضد سودا به شفاف شدن پوست کمک می‌کند و چنانچه فرد یبوست داشته باشد باید یبوست را رفع کند تا صورتش روشن شود.

سفید شدن پوست بدن با طب سنتی

ترکیب گیاهی برای سفید کردن پوست صورت

بادام شیرین پوست ‏کنده را با نشاسته و کتیرا ترکیب نموده و به همراه آب عصفر شبها‏ بر صورت بمالید و صبح روز بعد نخست با دمپخت بابونه و بنفشه‏ صورت خود را بخیسانید و آنگاه با آب بشویید و یا نشاسته، کتیرا و بادام شیرین را با شیر ترکیب کنید و روى صورت بمالید این کار را به مدت یک هفته انجام دهید تنها موقع شستن صورت از آب ولرم استفاده کنید.

 

گیاهانی برای روشن شدن پوست صورت

برای سفید کردن پوست صورت می تواند آرد نخود، باقلى، جو، نشاسته، کتیرا، تخم ترب را با شیر مخلوط کنید آنگاه آن را شب ها موقع خواب روى صورت بمالید و  زمان صبح با آب گرمی که دارای سبوس و بنفشه خشک پخته است، بشویید. 10 روز باید از این ترکیب به گونه پیوسته و منظم استفاده کنید تا اثر ثبت آن را خواهید دید.

 

سفید شدن پوست بدن با طب سنتی, علت تیره شدن پوست صورت در طب سنتی, طب اسلامی سفید شدن پوست

روشن شدن پوست بدن با طب سنتی

 

سفید شدن پوست در طب بوعلی

ابوعلی سینا در کتاب قانون خود در مورد زیبایی پوست شیوه هایی را به شرح زیر آورده است:

 

ابوعلی سینا بر نقش تغدیه سالم در زیبایی و شفافیت پوست تاکید می‌کند و بیان می‌کند:« بدان که تا خون بیشتر به سوی پوست آید صفا و روشنی و سرخی مطبوع و زیبایی پوست بیشتر می‌شود. با این همه که مسئله اساسی خون‌رسانی است، ولی باید برای حفظ زیبایی پوست تن را از گرما، سرما و از باد حفظ کرد. مواد تناولی برای تولید خون خوب به‌کار می‌آیند. نخود، تخم‌مرغ نیم‌بند و انجیر بخورند. انجیر برای خون بسیار خوب است و به زیبایی پوست کمک می‌کند.»

 

ایشان خوردن انجیر خشک و خرمای کال را برای کسی که تازه دوره نقاهت را پشت سر گذاشته و به تیرگی صورت مبتلا شده است توصیه می‌کند چون که هر دو این مواد سبب تصفیه خون و داشتن پوستی صاف و شفاف با طب سنتی می‌شوند.

 

همینطور می گوید که فرد بیمار برای شادابی و زیبایی دوباره پوست باید چند روز پشت سر هم ناشتا شیر بنوشد.

 

ایشان همین طور مصرف ترب، تره، پیاز و کلم و سیر و زعفران را در زیبایی پوست اثر گذار می‌دانند و از دیدگاه ایشان فرد باید بر مصرف آن مداومت داشته باشد.

 

عسل و روغن حیوانی

ماسک روغن حیوانی برای پوست بسیار مفید است. عسل و روغن حیوانی پادزهرهای خوبی هستند. عسل و روغن حیوانی پادزهرهای خوبی هستند؛ می‌توان مخلوط عسل و روغن حیوانی را روی حرارت غیرمستقیم قرار داد تا گرم و ممزوج (مخلوط شود) شوند البته به‌شرط این‌که کیفیت عسل و روغن حیوانی خوب باشد.

 

سفید شدن پوست بدن با طب سنتی, علت تیره شدن پوست صورت در طب سنتی, طب اسلامی سفید شدن پوست

روشن شدن پوست بدن با طب سنتی

 

فواید حجامت برای روشن شدن پوست 

 از فواید حجامت بر روی صورت و بدن، افزايش گردش خون تقویت پوست و بافت های همبند بهبود سلول های مسئول تولید کلاژن بهبود دردهاي عضلانی روشن شدن پوست به حداقل رساندن ظاهر زخم ، خطوط ریز و چین و چروک می باشد.

 

سفید شدن پوست بدن با طب سنتی, علت تیره شدن پوست صورت در طب سنتی, طب اسلامی سفید شدن پوست

روشن شدن پوست بدن با طب سنتی

 

سفید شدن پوست نوزاد در طب سنتی

بسیاری از مادران تلاش می کنند با استفاده از ماسک، اوبتان  و یا کرم ها رنگ پوست نوزاد را تغییر دهند و پوست نوزاد را سفید و یا تیره کنند. استفاده از این مواد نه تنها رنگ پوست نوزاد را عوض نمی کند بلکه برای نوزاد خطرناک نیز است.

 

برخی از مادران با یک نوع ماسک که شامل؛ زردچوبه ، آرد نخودچی ، خامه تازه و شیر خام است نوزاد خود را ماساژ می دهند. در استفاده از ماسک هایی که شامل این مواد هستند به نکات زیر دقت کنید: 

 

شیر خام

شیر خام امکان دارد دارای باکتری های مضری باشد که سبب اسهال و عفونت هایی مانند سل می شود.

 

خامه تازه

خامه تازه پوست را چرب می کند و در هوای گرم تابستان پوست را دچار خارش و التهاب می کند. استفاده از خامه تازه برای سفید و روشن کردن پوست نوزاد حتی در فصل زمستان پوست نازک و لطیف نوزاد را دچار خارش و جوش می کند چون در فصل زمستان به علت سردی هوا نوزاد کمتر شستشو داده می شود.

 

آرد نخودچی و زردچوبه

طبیعت آرد نخودچی و زردچوبه به گونه ای است که در پوست های حساس امکان دارد سبب خارش و التهاب کند. پس استفاده از این مواد برای پوست نازک، لطیف و حساس توصیه نمی شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------