اخم نکن، چروک ميشي!از بين بردن خط اخم,چین وچروک صورت,تزريق بوتاكس

كنترل و كاهش روند پيري پوست از آرزوهاي اوليه بشر بوده است و متخصصان تلاش‌هاي زيادي براي اين كار انجام داده‌اند. ممكن است در صورت شما هم چين و چروك‌هايي وجود داشته باشد كه دلتان بخواهد از شر آنها خلاص شويد...

 از قديم گفته‌اند هر دردي درماني دارد و براي هر مشكل چاره‌اي است. راهكارهاي خلاصي از خط‌هاي اخم و لبخند را برايتان توضيح داده‌ايم.

بهترين روش از بين بردن خط اخم، ابتدا پيشگيري است يعني بايد به فرزندانمان از كودكي بياموزيم دچار اين عادت نشوند. بهترين روش آموزش هم اين است كه خود والدين اين كار را انجام ندهند تا كودكان ياد بگيرند موقع نشان دادن احساس‌ها، عواطف و تغييرات خلقي حداقل انقباض را در صورت انجام دهند، همان‌طور كه والدين و مربيان در كشورهاي غربي به بچه‌ها مي‌آموزند. اگر كسي چنين عادتي پيدا كند، در نوجواني يا جواني آثار شروع اين خطوط ديده مي‌شود و بهترين درمان خط اخم در اين سنين تزريق بوتاكس به‌وسيله پزشك متخصص پوست است تا ضمن اينكه چند ماه عضله موردنظر فلج و انقباض آن از اراده شخص خارج مي‌شود، با آموزش پزشك براي بعد از برطرف‌شدن اثر آمپول و طبيعي شدن مجدد حركت‌هاي عضله، جوان ياد بگيرد كه اين عادت را به‌تدريج فراموش كند.

اگر چروك دائمي شد: در صورتي كه شكستگي و چروك عضله اخم دائمي شده باشد، بايد ابتدا با تزريق آمپول بوتاكس عضله را بي‌حركت كرد تا عمق چروك گسترش نيابد و 2 هفته بعد از تزريق كه عضله كاملا بي‌حركت شد، با تزريق ژل پركننده آن را پر مي‌كنند تا صاف شود. مدت اثر آمپول بوتاكس حدود 4-3 ماه و زمان اثر پركننده 12-6 ماه است. لازم است بعد از اين مدت دوباره تزريق انجام شود.

خط لبخند و تزريق بوتاكس: بهترين روش از بين بردن خط لبخند كه در دو طرفه چانه ايجاد مي‌شود، تزريق بوتاكس براي شل شدن عضلات منقبض‌شده و استفاده از اشعه راديوفركانسي، فراكشنال و ليزر co2 است.

ژل‌ها و پركننده‌ها: بعضي از مردم خط از گوشه بيني تا گوشه لب بالا را«خط خنده» مي‌دانند كه علاوه بر خنده، غذاخوردن و صحبت كردن در ايجاد آن دخالت دارند. افزايش سن با كاهش حجم بافت نرم زير پوست، زمينه ارثي، لاغري، تحليل بافت فك بالا و لثه در شدت اين چروك اثر دارند. درمان آن هم استفاده از تزريق ژل‌هاي پركننده يا پركننده‌هاست.

اگر خط از گوشه‌ بيني تا گوشه لب بالا تا خط خنده كشيده ‌شود، لازم است هر دو چروك‌ با هم با تزريق بوتاكس براي خط خنده و تزريق پركننده براي پركردن هر دو چروك درمان شوند.

نظر پزشك را جدي بگيريد: تشخيص نوع درمان و انتخاب فرد مناسب از مهارت‌هاي پزشك است زيرا به كارگيري اين روش‌ها در خانم‌هاي باردار و شيرده، افراد دچار بيماري‌هاي عضلاني و خودايمني، كساني كه داروهاي ضدانعقادي مصرف مي‌كنند، مبتلايان به بيماري‌هاي عفوني و... ممنوع است. علاوه بر اين، محل ورود آمپول، مقدار دارو، تكنيك تزريق، آماده‌‌كردن بيمار، مراقبت‌هاي بعد از تزريق و آشنايي با عوارض احتمالي آمپول بوتاكس و ژل‌هاي پركننده(فيلرها) به مهارت، دانش و تجربه كافي پزشك نياز دارد.
منبع: هفته نامه زندگی مثبت

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023