مرتب کردن موی پسربچه ها در منزلآموزش كوتاه كردن موي پسرانه, کوتاهی مو پسرانه,آموزش کوتاهی مو پسر بچه با قیچی

آموزش كوتاه كردن موي پسرانه

 

کوتاهی مو پسرانه

برای کوتاهی مو پسرانه به وسیله قیچی مو و ماشین اصلاح برقی (موزر) یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید. برای چگونگی مرتب کردن موی پسرانه همراه بیتوته باشید.

روش كوتاه كردن موي پسرانه

موها را با توجه به مدل کوتاهی مو تقسیم بندی کنید. همیشه با موهای تمیز آغاز کنید. چنانچه از موزر استفاده می کنید، از موهای خشک شروع کنید. چنانچه تنها از قیچی استفاده می کنید، کار با موهای قدری مرطوب آسان تر است. موهای خود را با اسپری کردن با بطری اسپری نمدار کنید. 

 

برای کوتاه کردن مو با موزر هرچه شماره راهنما کمتر باشد، موها کوتاه تر خواهد شد. چنانچه از شماره شش استفاده کنید موها قدری بلندتر می شود. برای مدل مو کلاسیک از سه یا چهار استفاده کنید.

 

آموزش كوتاه كردن موي پسرانه, کوتاهی مو پسرانه,کوتاهی مو پسرانه بچگانه

آموزش کوتاهی مو پسر بچه با قیچی

 

یک محافظ مناسب ( به طور مثال محافظ شماره 3) انتخاب و روی دستگاه جای گذاری کنید. از پشت گردن آغاز کنید و ماشین اصلاح را تا فرق سر ببرید و با اطراف سر کار تان را به پایان برسانید. چنانچه موی کوتاه تری میخواهید باید از محافظ شماره 2 استفاده کنید.

 

گیره های موزر را محکم میان انگشت شست و دو انگشت خود نگه دارید. گرفتن شما باید قوی و ثابت باشد ولی راحت باشد. احتیاجی به  فشار نیست. 

 

کوتاهی مو را از پشت سر آغاز کنید.  موزر را از موهای پایین گردن به سمت بالا حرکت دهید تا حدود نیمی از سر . همیشه برش به سوی بالا و در جهت رشد مو است. به آرامی این کار را انجام دهید. با توجه اطراف گوش ها را ماشین کنید. موهای قسمت بالا را سپس با قیچی کوتاه خواهید کرد.

 

پشت سر را صاف کنید. برای صاف کردن قسمت پشت، هدف این است که خط موها را حفظ کنید. موزر را به طرف بالا بچرخانید و تیغه را عمود بر سر فشار داده و به سوی پایین برش دهید.

 

آموزش كوتاه كردن موي پسرانه, کوتاهی مو پسرانه,آموزش كوتاه كردن موي پسرانه در منزل

آموزش كوتاه كردن موي پسرانه

 

اطراف مو را صاف کنید اغلب طرفین سر پیچیده تر از پشت هستند، برای موهای قسمت بالا و پایین گوش بکشید. گیره ها را از طرف خود بچرخانید و از لبه تیغ استفاده کنید، از پشت به جلو برش بزنید، سعی کنید تیغه ها را با زاویه ای کج کنید تا محو شود.

 

موهای بالای سر را مرطوب کنید و موها را به سوی جلو شانه کنید و یک خط راهنما و فرضی را در مرکز سر به وجود آورید، گویی که میان چشمان او باشد که سمت راست را از سمت چپ جدا می کند. همین طور در صورت لزوم می توانید موها را با گیره ها تقسیم کنید. موهای قسمت بالای سر را با قیچی و انگشتان مرتب کنید. 

 

بعد از کوتاهی کامل ، موها را دوباره به جلو شانه کنید و از همان قسمت جلوی سر آغاز کنید. شما به آسانی تفاوت اندازه کوتاهی مو را در جایی که تازه کوتاه کردید را متوجه خواهید شد. موقع کوتاه کردن قسمت های دیگر مو، موی کوتاه شده را بعنوان راهنمای برش با موهای کات نشده میان انگشتان خود بگیرید تا بتوانید از آن به عنوان یک راهنمای اندازه کوتاهی مو استفاده کنید.

 

آموزش كوتاه كردن موي پسرانه, کوتاهی مو پسرانه,آموزش كوتاه كردن موي پسرانه به زبان فارسی

کوتاه کردن مو پسرانه

 

برای کوتاهی مو بخش بعدی، یک بار دیگر، از پشت سر به جلو. از قسمت قبلاً کوتاه شده به عنوان راهنما استفاده کنید و هر مویی را که هنوز کوتاه نشده، کوتاه کنید. کوتاهی مو را از جلو به عقب ادامه دهید، همیشه قدری از قسمت قبلی را در نظر بگیرید تا به شما نشان دهد که کجا را باید کوتاه کنید.

 

زمانی که به جلوی سر رسیدید، موها را به سوی پایین شانه کنید. قیچی را به صورت عمودی نگه دارید و مو را کوتاه کنید.

 

مواظب باشید که مو را به اندازه کوتاه کنید. قانون طلایی را به یاد داشته باشید “هنگامی که آن را قطع کردید، از بین رفته است.” همیشه به یاد داشته باشید که می توانید دوباره کوتاه کنید، ولی نمی توانید مجدد آن را اضافه کنید، پس باید اطمینان پیدا کنید که چه اندازه کوتاه می کنید.

 

موی چتری را مرطوب کنید. چنانچه موها را خشک کوتاه کنید سبب می شود موها به صورت سیخ و روی هوا باشد.

 

آموزش كوتاه كردن موي پسرانه, کوتاهی مو پسرانه,کوتاهی موی پسرانه کوتاه کردن مو پسرانه

آموزش كوتاه كردن موي پسرانه در منزل

 

نکات قابل توجه

- در هنگام استفاده از شانه، زاویه دست را در نظر داشته باشید.

- خط پشت گردن و طرفین را با ماشین آنکارد کنید.

- برای برطرف کردن نقایص سایه زدن دور مو ، قسمت ها ها را دوباره ببینید.

- با استفاده از تیغ و دسته تیغ خط پشت گردن را به طور کامل تمیز کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------