بهترین فصل برای کاشت مو کدام است؟بهترین فصل برای کاشت مو ,بهترین زمان و فصل کاشت مو

بهترین فصل برای کاشت مو

 

بهترین زمان و فصل کاشت مو

درست است که عدم اتلاف وقت برای انجام بعضی کارها خوب است، ولی کاشت مو یکی از آنها نیست. فصل های گوناگون باتوجه به وضعیت جوی میتوانند به شما کمک کنند یا بهبودی شما را سخت سازند.

کاشت مو در بهار

در بهار دمای هوا نسبتاً متعادل است، ولی انتظار بارش های مقطعی وجود دارد. وزش های فصل بهار قدری غیر قابل پیش بینی هستند ولی مانع این نمی شوند که بیشتر پایان هفته ها را در خارج از خانه بگذرانیم. ولی آیا بهار بهترین فصل کاشت مو برای شماست؟

 

فواید کاشت مو در بهار 

غذاهای مورد علاقه شما( و موهایتان) به بازار می آیند. غذاهایی مثل ماهی سالمون و ديگر غذاهای دریایی، کلم بروکلی و اسفناج. رطوبت هوا کمک می کند تا بدون اسیب زدن به موها، آنها را حالت دهید. بعلاوه وضعیت آب و هوا رو به دل پذیر شدن می گذارد و احتمالاً با چالش کمتری برای رسیدن به کلینیک و ملاقات با پزشکتان روبرو خواهید شد. آغاز سال نو میتواند شروعی نو برای شما هم باشد.

 

چنانچه کمی پیش از تعطیلات نوروز مو بکارید، میتوانید از زمان تعطیلات استفاده نموده و بهبودی مناسبی در خانه داشته باشید.

 

معایب کاشت مو در بهار 

باد و باران برای زخم های کاشت مو ( تا هنگامی که بهبودی کامل حاصل نشوند) تا حدی تهدید به حساب می آیند و باید مراقب آنها باشید. با گرم شدن هوا و تابش بیشتر افتاب، باید به پوست سر خود ضد افتاب بزنید یا به شیوه های ديگر( مانند گذاشتن کلاه) از تابش مستقیم افتاب به سرتان جلوگیری کنید.

 

همینطور تا پائیز یا زمستان خبری از موهای پر پشت نیست و باید فصل تعطیلات را هم با موهای کم پشت به سر کنید.

 

بهترین فصل برای کاشت مو ,بهترین زمان و فصل کاشت مو

بهترین فصل کاشت مو چه فصلی است

 

کاشت مو در تابستان

مزایای کاشت مو در تابستان 

غرایز طبیعی امکان دارد نشان دهند که فصل تابستان امکان دارد بهترین زمان برای جراحی پیوند مو باشد. چرا؟ اول از همه، در این فصل بسياري از مردم از مدرسه فارغ میشوند و یا بهرحال میتوانند مدتی از کار خود مرخصی بگیرند.

 

با توجه به اینکه دستورالعمل های پس از جراحی پیوند مو بطور معمول ایجاب می کنند که بیمار دست کم چند روز مرخصی بگیرد، ماه های تابستان میتوانند بعنوان بهترین زمان برای جراحی پیوند مو، انتخاب منطقی باشند. همچنین ، امروزه اکثر بیماران در حال سفر از شهر خود به شهر یا حتی کشور دیگری برای جراحی پیوند مو هستند. ماه های تابستان معمولاً بیشتر برای سفر هوایی ترجیح داده میشوند ، بنابراین این هم یک مزیت ديگر است که سبب می شود تابستان بهترین زمان برای جراحی پیوند مو باشد.

 

معایب کاشت مو در تابستان 

گرما اصلاً مورد مناسبی برای رشد موها نیست. گرما و افتاب سبب خشک شدن موها، پوست سر و بافت های کاشته شده می شود. محل دریافت موهای کاشته شده امکان دارد الوده شود.

 

با توجه به گرما و امکان عرق کردن بالا، احتمالا به سرعت احتیاج به حمام و حتی استفاده از استخر و دریا برای شنا کردن خواهید داشت. این مورد برای روزهای نخست پس از جراحی کاشت مواحتمالا برای شما دشوار خواهد بود.

 

تا 6 هفته شما از شنا در آب های پر عمق منع خواهید بود و این یک گزینه منفی برای شما خواهد بود. برنامه های سفر های تابستانی شما ممکن است به دلیل تماس با پزشک و حاضر شدن برای معاینه به تعویق افتد یا در زمان کوتاه تری انجام شود.

 

در نتیجه چنانچه بیش از حد روی تعطیلات طولانی مدت تابستانی حساب باز نموده اید ، کاشت مو ها در این فصل امکان دارد برای شما دشواری هایی داشته باشد.

 

البته میتوانید تعطیلات خود را برای یک سال به تعویق بیاندازید و امسال را از خیر سفر های طولانی مدت بگذرید.

 

بهترین فصل برای کاشت مو ,بهترین زمان و فصل کاشت مو

انتخاب بهترین فصل کاشت مو

 

کاشت مو در فصل زمستان

برف و یخ زدگی از وضعیت آب و هوایی زمستان در ایران است. صبح های بسیار سرد و شب های وحشتناک از سرما در اکثر نقاط ایران شرایط معمولی زمستان را می سازند. بارش های جوی هم در این فصل به اوج خود می رسد. افتاب در این فصل کم تر دیده می شود.

 

مزایای کاشت مو در فصل زمستان

درجه حرارت پائین سبب می شود که شما سریع احتیاج به دوش گرفتن نداشته باشید و تعرق در بدن و سر شما کم تر از فصل های ديگر خواهد بود. سفرها و خروج از منزل در این فصل به دلیل وضعیت آب و هوایی معمولاً کم تر از فصل های ديگر است.

 

از این بایت شما نگرانی بایت از دست دادن سفر های هر ساله خویش در کنار دوستان و خانواده نخواهید داشت. درجه حرارت پائین تر و تابش غیرعمود خورشید، مرقابت از نتیجه نهایی کاشت مو در زمستان را ساده تر خواهد کرد.

 

معایب کاشت مو در فصل زمستان

آب و هوای سرد بر روی رشته های مو تأثير می گذارد. هوای سرد و خشک، رطوبت را از رشته های مو می گیرد و سبب می شود آن ها را در معرض شکستگی قرار گیرند. با بارش برف و دیگر نزولات جوی در محل های برش یافته امکان عفونت وجود خواهد داشت.

 

غذاهای موثر برای رشد مو در این فصل کم تر پیدا می شوند. دریافت بیش از حد ویتامین A در این فصل بالاست و این میتواند سبب ضعیف شدن موهای شما شود.

 

بهترین فصل برای کاشت مو ,بهترین زمان و فصل کاشت مو

بهترین زمان برای کاشت مو

 


فواید کاش‏ت مو در فصل پائیز

از لحاظ وضعیت دمایی پائیز میتواند بهترین فصل برای کاشت مو باشد. تعرق کم تر و کاهش افتاب مستقیم به نفع شما هستند. غلات و حبوبات مفید در رشد مو دردسترس هستند و درصورتی که همه چیز خوب پیش برود، عکس های نوروزی جذاب تری خواهید داشت.

 

معای‏ب کاشت مو در فصل پائیز

تغییرات آب و هوایی پائیز برای دورهٔ بهبود شما خوب نیست. باید مدام همراه خویش کلاه و ضد افتاب داشته باشید. همینطور اگر فوری پس از کاشت به سرکار بروید، زخم ها و ریزش ها واضح تر دیده میشوند که میتواند کمی شما را معذب کند.

 

مناسب ترین فصل برای کاشت مو کدام است؟

انجام این درمان در هر فصلي مزایا و معایب خاص خویش را دارد. برای انجام پیوند مو هیچ فصل خاصی وجود نداشته و شما در هر فصلي، چه در روز های گرم و چه روز های سرد میتوانید برای انجام این درمان اقدام نموده و با مراقبت از پوست سر بهترین نتیجه ی ممکن را دریافت کنید. در واقع زمان ایده‌ال برای انجام این شیوه وقتی است که شما حس می کنید برای انجام درمان آماده هستید.

 

از آنجایی که استرس بر نتیجه و روند بهبودی تأثير می گذارد، توصیه می شود پیش از درمان با پزشک متخصص مشورت نموده و سؤال های خود را از وی بپرسید تا قدری از نگرانی هایتان کاسته شود. همینطور زمانی برای انجام درمان اقدام کنید که امادگی کامل داشته باشید.

 

یکی از مهمترین فاکتورها برای دریافت نتیجه ای مناسب، مراجعه به یک پزشک کاربلد و پیروی از توصیه های پزشکی است. در هر فصلی شما می توانید با انجام توصیه های پزشکی از موهای خود مراقبت کرده و بهترین نتیجه را دریافت کنید. از آنجایی که موهای پیوند شده بسیار حساس و اسیب پذیر هستند در صورتی که مراقبت های لازم انجام نشود میتواند باعث اسیب مو شود.

 

در تابستان تعریق زیاد بوده و پوست در معرض گرمای شدید و اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار می گیرد بنابراین طبیعی است که شما برای انجام این شیوه در فصل گرم سال شک داشته باشید؛ ولی با یک برنامه ریزی درست و با انجام تمامی توصیه های پزشکی می توانیم از بروز مشکلات جلوگیری نموده و کاشت موی موفقی را داشته باشیم.

 

تغذیه ی مناسب میتواند به شما در تقویت و حفظ سلامتی مو، جلوگیری از آسیب ها و در پایان دریافت یک نتیجه ی قابل قبول کمک کند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------