ژل، واکس، موس و اسپریها با موی شما چه می کنند!ژل مو ,واکس مو چیست ,عوارض واکس مو رنگی

حالت دهنده های مو

 

عوارض استفاده از ژل مو، واکس مو و اسپری مو

واکس مو، کرم، موس، اسپری همگی در مدت طولانی می تواند باعث صدمه رساندن به موها شود و میزان آسیب ها و زیان های آنها هم فرق چندانی با یکدیگر ندارد.

با فواید و عیوب ژل مو آشنا شوید

ژل مو دارای الکل و مواد شیمیایی است که رطوبت را از مو می گیرد و آنها را خشک می کند.

 

استفاده از این حالت دهنده سبب خشکی و شکنندگی موها و همینطور به وجود آمدن مشکلات پوستی و خارش می‌ شود.

 

ریزش موی جزئی

به دنبال خشکی موها، آنها آغاز به ریزش می کنند. مواد شیمیایی درون این ژل ها با دیگر آلاینده های آن، با هم سلول مرده تشکیل می‌دهند و سبب ریزش مو ها می‌ شوند .استفاده طولانی مدت از ژل مو باعث ریزش مو، طاسی و … شود

 

شوره سر

همانطور که گفتیم، استفاده همیشگی از این محصول سبب آلوده شدن، تحریک، خارش و سوزش پوست شده و در آخر، سبب به وجود آمدن شوره در سر می‌ شود. استفاده طولانی مدت از این محصول با ضعیف کردن فولیکول های مو میتواند آکنه را نشان دهد.

 

تغییر در رنگ و بافت مو

نازک شدن تارهای مو و تغییر کردن رنگ آنها و هم چنین کم شدن استحکام موها از آسیب های مصرف زیاد از این ژل هاست. ژل ها با کاهش رطوبت موها سبب کاهش استحکام و نازک شدن آنها می‌ شوند.

 

سفیدی زود رس موها

مصرف بلند مدت از این ژل ها می‌تواند سبب سفیدی موی زودرس شود.

 

کرم های مو 

کرم های مو  هم  رونق زیادی در میان مردم دارند و از آن استفاده می نمایند ، توصیه میشود از مقدار کمی کرم در هر بار مصرف استفاده شود تا از چرب شدگی شدید موها پیشگیری گردد ، کرم ها ضررهای زیادی برای موها به دنبال ندارند ولی مقدار استفاده باید کم و جزیی باشد چرا که چرب بودن موها میتواند ریزش مو و صدمه به ریشه مو را به همراه داشته باشد .

 

ژل مو ,واکس مو چیست ,عوارض واکس مو رنگی

ژل مو

 

موس یا فوم

یکی از حالت‌دهنده‌های مو فوم‌ها ( موس مو ) هستند که ساختار شیمیایی آن شبیه ژل ‌است؛ با این فرق که غلظت ژله‌ای ندارد و کف‌مانند است. فوم‌ها مثل ژل، مو را خیلی خشک و غیرقابل انعطاف نمی‌کند؛ موس‌ها ظاهر غیرطبیعی‌ای را که ژل‌ها درست می‌کنند ندارند و موها را همیشه در حالتی طبیعی قرار می‌دهند.

 

موس‌ها در قیاس با انواع ژل‌ها و حالت‌دهنده‌های مو پایداری کمتری دارند و بعد از گذشت مدتی کوتاه خشکی مو از بین می‌رود.

 

البته همین پایداری کم موس‌ها عیب بزرگ آنها هم به حساب می آید؛ به همین علت آرایشگران سفارش می‌کنند هیچ‌وقت موس‌ها را به تنهایی و بدون استفاده از سشوار و بقیه دستگاه‌های حالت‌دهنده مو به کار نبرید اما از طرف دیگر متخصصان پوست و مو درباره عارضه های مصرف بیش از اندازه از وسایلی مثل سشوار هشدار می‌دهند زیرا سبب صدمه جدی به موها می‌شوند.

 

ذکر این نکته هم لازم است که هر حالت‌دهنده‌ای برای شما ساخته نشده؛ موس‌ها بسته به ضخامت موهای افراد و میزان چربی آنها در انواع مختلفی ارائه می‌شوند و بهتر است نوع مناسب آن را با توجه به نوع موی خود انتخاب کنید.

 

ژل مو ,واکس مو چیست ,عوارض واکس مو رنگی

عوارض موس مو 

 

اسپری مو

اسپری مو با آسیب هایی که دارد سلامتی را به خطر می اندازد، اشخاص آسمی و زنان باردار هیچوقت از اسپری مو استفاده نکنند. مواد شیمیایی موجود در این اسپری ها برای سلامتی بسیار پرخطر است.

 

توصیه های لازم زمان استفاده از اسپری مو

اسپری به ریشه مو زده نشود

هنگامی که از اسپری مو استفاده می کنید نگذارید برخوردی با ریشه مو نداشته باشد و تنها به ساقه مو بزنید چراکه زدن اسپری روی ریشه مو سبب می شود موها در مدت زمان کوتاه ریزش پیدا کنند. 

 

چشم ها و دهان خود را ببندید

وقتی که از اسپری مو استفاده می کنید دهان و چشم های خود را حتماً ببندید تا ذرات ریز آن زمان پخش شدن به چشم و بینی و دهان سرایت نکند.

 

در فضای آزاد اسپری بزنید

بهترین کار این است که در یک فضای آزادانه مبادرت به اسپری کردن بکنید تا سلامت پوست و بدنتان به خطر نیفتد. 

 

اسپری را با فاصله بزنید

برای اینکه موهای تان بهتر حالت بگیرند پیش از استفاده حتماً قوطی اسپری را تکان داده و آنگاه مبادرت به زدن آن از فاصله 30 سانتی متری بکنید. 

 

ژل مو ,واکس مو چیست ,عوارض واکس مو رنگی

اسپری مو

 

واکس مو

واکس مو یکی از محصولات مدل دهنده مو به شمار می‌آید که غلظتی ‌شبیه موم دارد. از این جهت به آن واکس (موم) گفته می‌شود. این محصول با چسباندن تارهای مو به یکدیگر بافتی طبیعی به آن می‌بخشد.

 

راست نگه داشتن موها یکی دیگر از استفاده های واکس مو است. واکس مو جنبه براق‌کنندگی مو را دارد و هیچوقت باعث به وجود آمدن موخوره نمی‌شود زیرا موها حالت‌ خشک‌ و شکننده پیدا نمی‌کنند.

 

واکس مو  بر دو حالت بوده بر حالت ثابت نگهداشتن نگهدارنده و براق کننده موها و در حالتی خشک شدن موها را به همراه دارد ، سفارش میشود از مصرف واکس موهای خشک کننده مو دوری شود چرا که خشک شدن موها و صدماتی مثل موخوره را به همراه دارند  .

 

ژل مو ,واکس مو چیست ,عوارض واکس مو رنگی

واکس مو چیست

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------