اسپری مو و هشدار به خانم های باردار!اسپری رنگ مو در دوران بارداری, اسپری رنگ مو موقت در دوران بارداری, استفاده از اسپری رنگ مو در بارداری

اسپری رنگ مو در دوران بارداری

 

 استفاده از اسپری مو در دوران بارداری

استفاده از اسپری رنگ مو در دوران بارداری خطرناک است ولی اگر می خواهید از اسپری مو استفاده کنید ، تلاش کنید در حد امکان در سه ماه اول بارداری از اسپری مو استفاده نکنید. مراقب باشید که در حین استفاده از این اسپری ها رنگ را به ریشه ی موهای خود نزنید.

مراقب باشید اگر باردارید از اسپری مو استفاده نکنید تا حد امکان در مکان هایی مثل آرایشگاهها و سالن ها که استفاده از اسپری بالاست قرار نگیرید تا جنین تان دچار نقص عضو تاثیر از  اسپری ها  نشود .

 

اسپری‌های مو از جمله لوازم و مواد آرایشی و حالت دهنده موها هستند که به خصوص به وسیله افراد جوان مورد استفاده قرار می‌گیرند. تماس زنان باردار با اسپری‌های مو و  موس مو  برای جنین پرخطر است. چنانچه زنان در دوران بارداری با اسپری‌های مو در تماس باشند، این مسئله به اضافه مشکلاتی که برای خود آنها ایجاد می کند، امکان دارد باعث به وجود آمدن نقص های جسمانی مثل نقص اعضای تولید مثلی بچه شود.

 

پژوهشها نشان می‌دهند که تماس مادران باردار با اسپری‌های مو، امکان دارد باعث نقص عضو کودکان شده که این نوع بیماری در پسران بیشتر از دختران دیده می‌شود.

 

اسپری مو دارای موادی هستند که کارکرد طبیعی سیستم هورمونی بدن را دارای اختلال می‌کنند و کارکرد آلت تناسلی جنین را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 

بسیاری از مادرانی که در سه ماهه اول بارداری‌شان اسپری‌های مو مصرف می‌کردند، پسرانشان دچار هیپوسپادیاس شده بودند.

 

اسپری رنگ مو در دوران بارداری, اسپری رنگ مو موقت در دوران بارداری, استفاده از اسپری رنگ مو در بارداری

اسپری رنگ مو موقت در دوران بارداری

 

عوارض استفاده از اسپری مو در دوران بارداری

همانگونه که میدانید از اسپری مو برای حالت دادن موها استفاده می شود موادی که معمولاً در ساخت این اسپری ها استفاده می شود حاوی الکل می باشد که به شدت در معرض هوا فرار هستند و بعد از این که تبخیر می شوند تنها پلیمر های مورد استفاده مانند ژل ها روی موی سر باقی می ماند.

 

باید بدانید بر حسب ضخیم بودن موها اسپری ها دسته بندی مخصوصی دارند و باید از آن نوع اسپری استفاده شود که مناسب با موهای شما می باشد اگر موهای ضخیمی دارید می توانید از اسپری های خشک و اگر موهایتان شکننده است توصیه می کنیم از اسپری هایی که رطوبت بیشتری دارند استفاده کنید.

 

اسپری رنگ مو در دوران بارداری, اسپری رنگ مو موقت در دوران بارداری, استفاده از اسپری رنگ مو در بارداری

استفاده از اسپری رنگ مو در بارداری

 

توصیه های لازم برای استفاده از اسپری رنگ مو موقت در دوران بارداری

اسپری به ریشه مو زده نشود

هنگامی که از اسپری مو استفاده می کنید تلاش کنید برخوردی با ریشه مو نداشته باشد و فقط به ساقه مو بزنید زیرا زدن اسپری روی ریشه مو سبب می شود موها خیلی زود ریزش پیدا کنند. 

 

چشم ها و دهان خود را ببندید

هنگامی که از اسپری مو استفاده می کنید دهان و چشم های خود را حتماً ببندید تا ذرات ریز آن به موقع پخش شدن به چشم و بینی و دهان وارد نشود.

 

در فضای باز اسپری بزنید

بهترین کار این است که در یک فضای باز اسپری بزنید تا سلامت پوست و بدنتان در تماس با مواد شیمیایی آن قرار نگیرد. 

 

اسپری رنگ مو در دوران بارداری, اسپری رنگ مو موقت در دوران بارداری, استفاده از اسپری رنگ مو در بارداری

اسپری رنگ مو در بارداری

 

اسپری را با فاصله بزنید

برای اینکه موهای تان بهتر حالت بگیرند پیش از استفاده حتماً قوطی اسپری را تکان داده و آنگاه از فاصله 30 سانتی متری اسپری را بزنید. 

 

اسپری سبز استفاده کنید

در سالهای اخیر کمپانی ها به فکر ساختن محصولاتی افتادند که سازگاری بالاتری با محیط زیست و سلامتی انسانها دارد که این محصولات با واژه سبز شناخته می شوند بنابراین توصیه ای که به شما داریم این است که از محصولاتی خریداری کنید که این واژه روی آنها حک شده است تا سلامت خود و دیگر افراد روی کره زمین را تضمین کنید.

 

استفاده از حالت دهنده های گیاهی

اگر از هر حالت دهنده ای برای موهای خود به کار بردید حتماً در پایان شب موهای خود را بشویید تا ضرر کمتری به مویتان زده شود، بهتر است بدانید اگر از حالت دهنده های گیاهی استفاده کنید آسیب های کمتری نسبت به دیگر اسپری ها خواهید دید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------