آیا ویتامینه کردن مو واقعیت دارد؟ویتامینه کردن مو, ریزش مو, تقویت مو

ویتامینه کردن مو

 

ویتامینه کردن مو

موی سر انسان هم مثل دیگر اعضای بدن، احتیاج به مراقبت دارد. بیماری هایی مثل ریزش مو، شوره مو، خشکی و وزی مو از جمله مشکلات افراد با موهای سرشان است. موی سر به دلیل عوامل گوناگونی می تواند به یکی از این مسائل دچار شود. بعضی اوقات زمینه های ارثی و ژنیتیکی عامل آن است؛ بعضی اوقات شرایط محیطی و گاهی نیز تغذیه ی نامطلوب زمینه را برای پیدایش این مشکلات به وجود می آورد.

حتما شنیده اید  که خیلی از افراد در روبرو شدن با مشکل ریزش مو، تجویز های مختلفی دارند و فکر می کنند استفاده از این مواد بیشتر گیاهی بر روی مو، سبب تقویت آن خواهد شد. در حالی که این بسیار ساده انگارانه است که فکر کنیم موادی مانند شامپو یا …. مستقیما روی ریشه و پیاز مو تاثیر می گذارد.

 

تغذیه مو از راه رگ هایی که به قسمت پاپی مو می رسند، انجام می گیرد. از راه این رگ ها مواد مورد نیاز برای تغذیه ریشه مو وارد می شود و در اختیار سلول های سازنده مو می گذارد و از طرف دیگر مواد زاید سلول ها از راه رگ های همان قسمت بیرون می ریزنند.

 

بنابراین در حقیقت هنگامی که مشکلی در تغذیه ی انسان پیدا می شود و مواد مورد نیاز شامل ویتامین و پروتئین به مو نرسد؛ عارضه ای مثل ریزش مو به وجود می آید. همان گونه که بیشتر بیماری های بدن ریشه در تغذیه نیز دارند. البته همان گونه که پیش تر عنوان شد، دلیل تغذیه ای عامل رایج در زمینه ی ریزش مو محسوب نمی شود.

 

ویتامینه کردن مو, ریزش مو,ویتامینه کردن مو واقعیت دارد

آیا ویتامینه کردن مو واقعیت دارد

 

اطلاتی در مورد ویتامینه مو

اغلب هنگامی که موهای شخص در اثر دکلره دچار صدمه می شود و یا هایلایت پشت سر هم با مواد شیمیایی بر روی موها انجام می شود موها دچار خشکی، شکنندگی و در موارد جدی تر دچار تخریب کامل دیواره مو می شود که با کوچکترین کششی ممکن است خرد شده و از بین برود.

 

در چنین شرایطی یا باید موها را با مدلی پسرانه کوتاه کرد و منتظر رشد دوباره موها شد و یا می توان با صبوری و مداومت به ویتامینه کردن موها پرداخت تا موها رفته رفته رشد نموده و استقامت اولیه خود را پیدا کنند. البته برای موهایی که دچار صدمه های جدی شده کار بسیاری نمی توان انجام داد ولی ویتامینه موها می تواند تا اندازه ای به موهای آسیب دیده در اثر استفاده از رنگ مو کمک کند.

 

ویتامینه کردن مو, ریزش مو,ویتامینه مو چگونه انجام می شود

ویتامینه مو چگونه انجام می شود

 

ویتامینه مو چگونه انجام می شود

ویتامینه مو باید روی موهای تمیز و شامپو شده انجام شود. شیوه کار به این ترتیب است که بعد از شامپو کردن موها و آبکشی کامل مو و مطمئن شدن از پاک شدن مواد شامپو به صورت کامل از روی موها آن ها را به آرامی خشک می کنیم تا جایی که رطوبت کمی روی موها باقی بماند.

 

آنگاه موها را درست مثل هنگامی که می خواهیم رنگ کنیم تقسیم بندی کرده و شروع به کار می کنیم. آماده سازی ویتامینه مو به این شکل است که چند قاشق از کرم ویتامینه را با آب ولرم ترکیب کرده و خوب هم می زنیم. به طوری که یک خمیر یکدست و غلیظ به دست آید. سپس به وسیله برس رنگ مو از پشت موها شروع کرده و لایه لایه کرم ویتامینه مو را روی ساقه موها می مالیم.

 

سپس یکبار دیگر کرم را به پشت موها مالیده و هر لایه از موهای ویتامینه شده را درون فویل قرار می دهیم. توجه داشته باشید که کرم ویتامینه مو به ریشه موها مالیده نشود. کرم ویتامینه مو مخصوص بهبود وضعیت ساقه موهاست و نباید با ریشه موها تماس پیدا کند، آنگاه

 

برای همه نواحی سر به همین شکل عمل نموده تا در آخر همه موهای سر در پوشش کامل کرم ویتامینه مو و فویل پیچ شده باشد.

 

ویتامینه کردن مو, ریزش مو, در مورد ویتامینه مو

در مورد ویتامینه مو

 

آیا ویتامینه کردن مو واقعیت دارد؟

کمبودهای تغذیه ای دلیل متداولی برای ریزش مو نیست و نباید هر فردی که دچار ریزش مو شد علت نوع تغذیه او بیندازیم. بعضی اوقات می گویند فلان ماده گیاهی یا فلان فرآورده شیمیایی را روی سرتان بمالید تا موهایتان را تقویت کند. البته شما چنین سخنی را از یک متخصص پوست نمی شنوید بلکه این حرف را کسی می زند که از ساختمان مو و پوست اطلاعی ندارد…

 

در حقیقت هر چه قدر شما موادغذایی گوناگون و انواع ویتامین ها را روی موها بمالید اثری در افزایش رشد موها ندارد. پس چیزی به نام «ویتامینه کردن موها» علت علمی ندارد و این موضوع فقط برای خالی کردن جیب مردم است. امکان دارد سوال کنید که پس وجود ویتامین ها و پروتئین های گوناگونی در شامپوها و فرآورده های مو به چه دردی می خورد؟ در جواب باید گفت که هر چند وجود این مواد امکان دارد به خاصیت نرم کنندگی یک فرآورده و حالت دادن موها کمک کند ولی اثری در تقویت موها ندارند و بیشتر افزودن آنها برلی جلب مشتری می باشد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------