راه های خانگی برای تقویت موتقویت مو ,برای تقویت مو ,درمان ریزش مو

تقویت مو

 

برای تقویت مو چه کاری انجام دهیم؟

برای تقویت مو بهتر است از راههای خانگی استفاده کنید تا بهترین و زودترین نتیجه را در کاهش ریزش مو و تقویت مو داشته باشید.

تقویت مو از طریق راههای خانگی

تقویت مو با استفاده از تخم مرغ

اولین درمان برای رشد و تقویت مو استفاده از تخم مرغ اسـت. تخم مرغ دارای پروتئین اسـت کـه بـه رشد، پرپشتی و محکم بودن مو کمک میکند. همینطور تخم مرغ سرشار از پروتئین، بیوتین «ویتامین B۷» و گوگرد «سولفو» اسـت کـه چنانچه بـه‌صورت ماسک یا بـه‌صورت خوراکی استفاده شود، بـه سلامتی و شفاف کردن مو‌ها کمک می کند. 

 

طریقه استفاده: نخست یک یا دو تخم مرغ را بردارید تعداد آن بـه طول مو‌ها بستگی دارد. آن‌ها را بشکنید آنگاه آن‌ها را روی مو‌هاي خیس خود بمالید. بعد ازآن بـه مدت ۳۰ دقیقه منتظر بمانید ودر آخر مو‌هاي خود را مانند همیشه با آب ولرم و شامپو بشویید. این کار را هفته‌ای یک یا دوبار انجام دهید و هر هفته آنرا تکرار کنید تا وقتی کـه مو‌ها پرپشت شوند.

 

آب پرتقال برای تقویت مو

آب پرتقال برای سر و مو ها خیلی موثر است برای تقویت موی کودکان نیز می توان استفاده کرد. آب پرتقال به رهایی از شوره و چربی پوست سر کمک می کند. شما می توانید مخلوطی از آب پرتقال و پوره سیب ( که با اندازه یکسان با یکدیگر مخلوط شده اند ) را یک مرتبه در هفته به مو های خود بزنید. این مخلوط را به مدت نیم ساعت بر روی سر گذاشته و آنگاه آن را بشویید.

 

شیوه دیگر این است که آب پرتقال و روغن زیتون با مقدار مساوی مخلوط کنید. این مخلوط را قبل از استفاده قدری گرم کرده و آنگاه بر روی مو های خود بمالید. آن را به مدت 30 دقیقه بر روی سر نگه داشته و آنگاه بشویید. همینطور می توان از خمیر پوست پرتقال برای تقویت مو ها هم استفاده کرد.

 

تقویت مو ,برای تقویت مو ,درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

 

روغن های موثر برای تقویت مو

روغن زیتون، بادام شیرین و جوجوبا، برای موها خیلی موثر است. برای موهای ضخیم روغن نارگیل مناسب است. موها را قدری مرطوب کنید و آنگاه کاملا با روغن بپوشانید. کلاه پلاستیکی و آنگاه حوله گرم را به مدت نیم ساعت روی موها بگذارید و آنگاه با شامپو بشویید.

 

آووکادو و روغن جوانه گندم برای تقویت مو

شیوه دیگری کـه برای تقویت کردن مو‌هاي خود می توانید انجام دهید، ترکیب آووکادو و روغن جوانه گندم اسـت. همانگونه کـه خواهید دید آووکادو نه تنها سبب مرطوب کردن مو‌هاي شـما میشود، بلکه مقادیری ویتامین‌ اي هم بـه مو‌هاي شـما اضافه می کند. 

 

طریقه استفاده: نخست یک قاشق غذاخوری جوانه گندم و همینطور یک آووکادوی رسیده و له شده آماده کنید. آن‌ها را مخلوط کنید تا یک خمیر خوب درست شود. مو‌هاي خود را شامپو زده و آنگاه خمیر را روی آن بمالید. بگذارید خمیر بـه مدت ۲۰ دقیقه روی مو‌ها بماند و در آخر مو‌هاي خودرا شسته و شامپو بزنید. این مراحل را تنها یک مرتبه در هفته انجام دهید تا وقتی کـه ببینید مو‌ها پرپشت‌تر شده‌اند.

 

تقویت مو با شیرین بیان

این گیاه موثر خاصیت های بسیاری دارد که در بیشتر موارد در درمان های خانگی استفاده می شود. این گیاه برای جلوگیری از ریزش مو و آسیب های وارد شده بر مو می تواند بسیار مفید باشد. خارش پوست سر، شوره سر و ریزش مو مواردی هستند که شیرین بیان می تواند با آن ها مقابله کند. ریشه ی شیرین بیان را در شیر به مدت 12 ساعت خیس کنید. آنگاه ریشه ها را بکوبید تا مانند خمیر در بیاید. پیش از خواب این خمیر را  روی سر خود بمالید و پس از خواب سرتان را با شامپو بشویید.

 

تقویت مو ,برای تقویت مو ,درمان ریزش مو

چگونه موهای خود را تقویت کنیم

 

تخم کتان برای تقویت مو

تخم کتان منبعی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 می باشد. تخم کتان برای درمان مشکلات مو از جمله موهای نازک و شکننده، خیلی مفید هستند. همه کاری که باید انجام دهید این است که سه قاشق تخم کتان را در آب به مدت پنچ روز خیس کنید و آنگاه محلول به دست آمده را مستقیما با استفاده از پنبه بر روی پوست سر خود بمالید. بگذارید این محلول به مدت 10 دقیقه بر روی سرتان بماند و آنگاه آن را با آب گرم شست و شو دهید. به جز آن می توانید تخم کتان آسیاب شده را برای افزایش رشد مو ها، به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

 

تقویت مو با استفاده از چای سبز

در جواب به اینکه چگونه مو‌های خود را پرپشت کنیم، چای سبز پیشنهاد بی نظیری است. براساس مطالعات به دست آمده، چای سبز می‌تواند به ترمیم مو کمک کند. منابع سرشار آنتی‌اکسیدان‌ها و کافئین موجود در چای سبز باعث بهتر شدن رشد مو، کاهش ریزش مو و درخشندگی بی نظیر مو‌ها می‌شود. 

 

طریقه مصرف: نخست چای سبز گرم آماده کنید. آن را روی پوست سر خود بمالید. بگذارید تا به مدت یک ساعت روی پوست سر بماند.در آخر آن را با آب سرد بشویید. این کار را یک یا دو مرتبه در هفته انجام دهید تا وقتی که نتیجه مثبت را مشاهده کنید.

 

چای سبز دارای مقدار زیاد آنتی‌اکسیدان است. به همین دلیل می تواند از ریزش مو پیشگیری کرده و رشد مو‌ها را زیاد کند.

 

تقویت مو ,برای تقویت مو ,درمان ریزش مو

درمان خانگی ریزش مو

 

تقویت مو با آب پیاز

بیشتر مردم از استفاده از آب پیاز برای تقویت موهای خود رضایت دارند. میزان اثر آب پیاز در برطرف کردن شوره سر، عفونت ها و قارچ ها خیلی زیاد می باشد و همینطور گوگرد موجود در آن به گردش خون کمک می کند. آب پیاز را به مدت نیم ساعت روی سرتان قرار دهید و آنگاه بشویید.

 

استفاده از برگ حنا

برگ حنا را در آب بیندازید و آن را له کنید تا خمیری به دست بیاید، با کلاه حمام موی سرتان را بپوشانید و بعد از چند ساعت با آب گرم و شامپو بشویید. شیوه دیگر آن است که پودر حنا را به آب کافی اضافه کرده تا مانند ماست شود چنانچه اثرگذاری بیشتری می خواهید به جای آب از چای سبز استفاده کنید. بگذارید یک شب کامل روی مویتان بماند آنگاه صبح روز بعد یک تخم مرغ را شکسته و دو قاشق آب لیمو به آن بیفزایید و با هم مخلوط کرده و به مویتان بزنید بعد از آنکه خشک شد آن را بشویید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آرایش و زیبایی, لوازم آرایشی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023