چگونه موهای خشک و بی حالت را به موهایی صاف و نرم تبدیل کنیم؟چگونه موهای خشک خود را نرم کنیم,تبدیل موهای خشک به موهای نرم ,درمان موهای سیخ مردانه

چگونه موهای خشک خود را نرم کنیم

 

تبدیل موهای خشک به موهای نرم

با گذشت زمان، چربی طبیعی مو از بین می‌رود و این مسئله سبب خشکی آن می‌شود. و این بدان معنی نیست که موهایتان همیشه خشک، زبر و شکننده باقی خواهد ماند؛ با استفاده از راه حل های خانگی، می‌توانید موهایتان را نرم و لطیف کنید. برای این کار به ترکیبی از مواد مرطوب کننده و استفاده از شیوه های درست مراقبت از مو احتیاج دارید.

روش های صحیح مراقبت از مو

جنس موهای خود را بشناسید

شناخت نوع مو، پیش از به کارگیری درمان‌های خانگی مهم می باشد. اگر موهای خشک و زبری دارید، به مراقبت و رسیدگی بیشتری احتیاج دارید؛ این‌‌ درحالی است که موهای صاف در مقایسه با موهای فر و مجعد، کمتر به روغن نیاز دارند. هر چه مو صاف‌تر باشد، حرکت چربی طبیعی از پوست سر به سمت کوتیکول‌های مو راحت تر می‌شود.

 

هر چند امکان دارد در حال حاضر جنس موهایتان را بشناسید، ولی با افزایش سن و پیر تر شدن، تغییراتی در جنس موها به وجود می آید، چون با افزایش سن، تولید چربی طبیعی مو کم میشود. امکان دارد موی شما بر اثر آب و هوای منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید تغییر کند. تغییر فصول هم بر جنس مو اثر می‌گذارد.

 

بگذارید مو نفس بکشد

راحت ترین راه  این است که اجازه دهید موها نفس بکشند هر چند وقت یکبار هیچ کاری با موها نکنید نه واکسی نه ژلی نه پمادی این طوری موها می‌توانند نفس بکشند و شما میتوانید راحت باشید، فراموش نکنید استرس در حقیقت برای موها خوب نیست پس شما نمیخواهید دچار استرس شوید و همه ی موها را از دست دهید.

 

از محصولات مرطوب کننده مو استفاده کنید 

چنانچه مو هاي شما رطوبت کافی داشته باشد نرم میشود. وقتی شامپو و مرطوب کننده می خرید به دنبال محصولاتی باشید که ویژه مو هاي خشک تهیه شده اند.

 

چگونه موهای خشک خود را نرم کنیم,تبدیل موهای خشک به موهای نرم ,موهای خشک و بدحالت

تبدیل موهای خشک به موهای نرم

 

حداقل هفته اي یکبار مو هاي خود را شامپو کنید

از شامپو کردن روزانه مو خودداری کنید. استفاده زیاد از شامپو سبب خشک شدن مو میشود . چنانچه باید هرروز موهایتان را بشوئید ، تنها از نرم کننده استفاده کنید.

 

نرم کننده را به ساقه بزنید

موقع استفاده از نرم کننده بیشتر روی قسمتهای انتهای ساقه مو تمرکز کنید نه ریشه ها . قسمتهای انتهای مو پیرتر هستند و بیشتر در دسترس آسیب دیدگی خشکی قرار میگیرند .

 

موخوره ها رو کوتاه کنید

قسمتهایی که موخوره دارد را مرتب کوتاه کنید. برای کوتاه کردن موخوره ها نیز میتوانید به آرایشگاه مراجعه کنید و هم می‌توانید خودتان بادقت آن ها را کوتاه کنید. بهتر است هر سه ماه یکبار ، یک سانت از پایین موهایتان را کوتاه کنید .

 

از روبالشی ساتن و یا ابریشمی استفاده کنید

این کار برای افرادی که مو هاي فر و یا خیلی خشک دارند خیلی اهمیت دارد. روبالشی هایي که از جنس کتان هستند رطوبت مو را جذب می‌کنند و سبب میشوند مو خشک تر و زبرتر شود.

 

چگونه موهای خشک خود را نرم کنیم,تبدیل موهای خشک به موهای نرم ,برای نرم شدن مو چکار باید کرد

درمان موهای سیخ

 

به جای ژل از موس یا کرم مو استفاده کنید

ژل دارای الکل است و سبب خشک شدن مو می‌شود.

 

موها را با آب داغ نشویید

آب داغ می‌تواند سبب آسیب به موها شود، و آن‌ها را خشک و کدر کند. به جای آب داغ، از آب ولرم استفاده کنید.

 

همینطور برای نرم‌تر و درخشان‌تر کردن موهایتان، پس از شستن با نرم کننده، آنها را با آب سرد بشویید. این کار (بدون اینکه رطوبت مو را از بین ببرد) به شسته شدن باقیمانده محصولاتی که برای موهایتان استفاده کرده‌اید کمک می‌کند.

 

با مو ها خشن رفتار نکنید

پس از اینکه از حمام بیرون آمدید زمان خشک کردن با حوله خشن نباشید تنها به آهستگی خشک کنید یا در غیر این صورت موهای زیادی را از دست می دهید چون موها زمانی که خیس هستند بسیار شکننده و در معرض شکستگی هستند و به همین علت وقعی که موها خیس هستند آنها را بُرس نکشید چون این بُرسی که اینجاست موها را می کشد و این خوب نیست چنانچه مجبور هستید به جای این کار می توانید از یک شانه دندانه درشت استفاده کنید و این کار را برایتان انجام می دهد.

 

به صورت هفتگی از ماسک مو استفاده کنید

استفاده از روغن‌های گیاهی، شیوه مفیدی برای افزودن رطوبت مورد نیاز به موهای خشک است. ولی اگر استفاده از روغن خالص را دوست ندارید، می توانید از انواع ماسک مو استفاده کنید.

 

استفاده هفتگی از ماسک مو، به تدریج می‌تواند به شیوه موثری رطوبت را در موهای شما نگه داشته وآن‌ها را نرم‌تر کند. می‌توانید پس از شستشوی موی سر، از ماسک استفاده کنید، فقط  فراموش نکنید، برای این کار باید موهایتان قدری نم داشته باشند. موی کاملا خیس برای استفاده از ماسک مو توصیه نمی‌شود. ۵ دقیقه پس از استفاده از ماسک، موهای خود را بشویید.

 

چگونه موهای خشک خود را نرم کنیم,تبدیل موهای خشک به موهای نرم ,درمان موهای سیخ سیخی

درمان موهای سیخ سیخی

 

زیاد از وسایل حرارتی استفاده نکنید

بعضی افراد برای نرم کردن مو از ابزارهای حرارتی استفاده می‌کنند. سشوار، دستگاه فر و اتوی مو از جمله ابزارهای اصلی حالت دهنده‌ی مو هستند. استفاده طولانی مدت و با درجه حرارت بالا از این وسایل، سبب ایجاد حباب‌هایی در کوتیکول مو می‌شود؛ این حباب‌ها سبب صدمه به مو و شکستگی آن‌ها می‌شود.

 

چنانچه لازم است از ابزارهای حرارتی حالت دهنده مو استفاده کنید، توصیه‌های زیر را در نظر بگیرید:

 

- پیش از استفاده از این ابزارها، از محافظ حرارتی مو استفاده کنید. این فرآورده، از مو در مقابل حرارت ناشی از دستگاه های حالت دهنده حافظت می‌کند.

 

- زمان استفاده از این دستگاه ها، آنها را در پایین ترین درجه حرارت بگذارید.

 

- زمانی که موهایتان کاملا خیس است، از این ابزارها استفاده نکنید. اول اجازه دهید موهایتان قدری خشک شود و آنگاه موهایتان را حالت دهید.

 

دائما موهایتان را یک مدل نبندید

از یک قسمت بستن مکرر موها به ویژه اگر موهایتان را زیاد بکشید، با گذشت زمان خیلی مخرب خواهد بود چون عمل کشش و محکم بستن می تواند به کوتیکول مو صدمه برساند. این می تواند باعث خشکی و حتی ریزش موهای شما شود.

 

موهای خود را اصلاح کنید

جدای کاری که می کنید موها تنها به علت روتین های روزانه صدمه بسیاری می بینند چنانچه می خواهید رشد کنند تنها زمانی اصلاح کنید که مجبورید. هر سه ماه یا بیشتر چنانچه این کار را نمی کنید فراموش نکنید هر چند هفته موها را اصلاح کنید چون سبب می شود از هر نوع موی آسیب دیده، شکسته یا مو خُره که نمی خواهیدشان راحت شوید.

 

درمان موهای سیخ مردانه

خیلی از افراد در بین موهای خود یک دسته موی ناهماهنگ و سیخ دارند که به هیچ روشی نمی‌توانند آن‌ها را روی سر خود بخوابانند. حتی بسیاری از آقایان برای رها شدن از این موها موهایشان را از ته می‌تراشند تا از شر این دسته موها رها شوند. در حقیقت تنها راهی که برای رها شدن از این نوع موها وجود دارد این است که آن‌ها را به اندازه کافی کوتاه کنید تا دیگر سیخ نشوند.

 

یا این که مدتی صبر کنید تا موها قدری رشد کنند و با وزن خود به پایین حالت بگیرند. یک آرایشگر مردانه حرفه‌ای به خوبی می‌تواند این مشکل را برایتان حل کند و سایز موها را طوری انتخاب کند که دیگر مجددا اتفاق نیفتد. البته محصولات حالت دهنده مو نیز می‌توانند تا اندازه ای مفید باشند. فقط فراموش نکنید که در استفاده از این محصولات زیاده روی نکنید تا سلامت موهایتان را به خطر نیندازید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------