نحوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکهشیوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه, نحوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه, روش صحیح نشستن نوزاد در کالسکه

شیوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه

 

نحوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه

نوزادان در دوران اولیه زندگیشان، بسیار حساس هستند و نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند. در این میان، کالسکه، یکی از ابزارهای مهمی است که برای حمل و نقل نوزادان استفاده می‌شود. اما در استفاده از کالسکه برای نوزاد، باید توجه داشت که نوزاد در حالت صحیح و مناسب نشسته باشد تا از آسیب دیدن و درد ناشی از نشستن نادرست جلوگیری شود. در ادامه این مطلب بیتوته درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

دلایل استفاده از کالسکه

با توجه به شیوه زندگی در دوران فعلی، کار و فعالیت زوجین بالا رفته و به دنبال آن امکان دارد بیماری هایی مثل آرتروز و دیسک کمر نیز افزایش پیدا کند.

 

در نتیجه والدین نمیتوانند با وجود فعالیت زیاد بیرون از محیط کاری فرزندشان را مرتب در بغل بگیرند ؛ از طرف دیگر انجام برخی فعالیت ها در صورت بغل گرفتن کودک ناممکن میشود بنابراین احتیاج است از وسیله ای برای حمل کودک استفاده کرد.

 

از دیگر علل استفاده کالسکه میتوان به خواب راحت کودک اشاره نمود. در حقیقت کودک از خوابیدن در آن لذت میبرد و میتواند در موقع بیداری ، بدون محدودیت به تماشای اطراف بپردازد. منظور از واژه عدم محدودیت، چرخش راحت در کالسکه است.

 

شیوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه, نحوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه,روش درست نشستن نوزاد در کالسکه

نحوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه

 

بهترین زمان استفاده از کالسکه از نظر علمی

سیستم ایمنی بدن نوزادان نسبت به دیگران بسیار کمتر بوده است. در حقیقت آن ها توان مقابله با بیماری های گوناگون موقع برخورد با میکروب آن را ندارند؛ چون خیلی از ایمونوگلوبین های سیستم ایمنی اکتسابی در بدن نوزادان تشکیل نشده است.

 

بنابراین بهتر است بهترین زمان استفاده از کالسکه بدو تولد نباشد. به این علت که بیرون از محیط خانه میکروب های زیادی وجود دارد که بهتر است کودک همان اول با آن ها مواجه نشود. بهتر است حداقل کودکان را تا یک ماه بعد از تولد، زیاد از خانه بیرون نبریم.

 

نکته بعدی توان گرم کردن بدن خیلی کم نوزادان است. بزرگسالان از راه متابولیسم های بدنی خود ، همین طور وجود چربی های زیر پوست خود را گرم میکنند و سریع با محیط هم دما نمیشوند؛ ولی در نوزادان چربی های زیر پوست خیلی محدود است و نمیتوانند از راه متابولیسم خود را گرم کنند.

 

با در نظر گرفتن نکته فوق میتوان پی برد محیط بیرون از خانه که ثبات دمایی ندارد برای نوزاد مکان مناسبی نیست و بهتر است بهترین زمان استفاده از کالسکه را حداقل در یک ماهگی نوزادان قرار دهیم و پیش از آن زیاد کودک را بیرون نبریم. البته چنانچه شرایط دمایی برای کودک رعایت شود و در محیطی با میکروب های زیاد قرار نگیرد استفاده از کالسکه در هنگام تولد نیز موردی ندارد.

 

شیوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه, نحوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه,بهترین زمان استفاده از کالسکه

روش صحیح نشستن نوزاد در کالسکه

 

راهنمایی هایی برای قرار گرفتن نوزاد در کالسکه به شیوه‌ای ایمن 

- بهترین راه برای نشستن نوزاد در کالسکه، استفاده از پشتیبان سر و گردن نوزاد است. در این صورت، سر و گردن نوزاد به درستی پشتیبانی می‌شود و نیازمندی‌های آن برطرف می‌شود.

 

- باید مطمئن شوید که پای‌های نوزاد در کالسکه به درستی قرار گرفته و برای نوزاد راحت و مناسب باشد. همچنین، حتماً از کالسکه‌ای با پشتیبانی قوی و کیفیت بالا استفاده کنید تا نوزاد در معرض خطر نباشد.

 

- نوزاد را در حالت نشسته و با پشت به پشت کالسکه قرار دهید و از دو دست کناره کالسکه نگه دارید تا در حالت نشسته بماند.

 

شیوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه, نحوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه,قرار گرفتن نوزاد در کالسکه به شیوه‌ای ایمن

روش درست نشستن نوزاد در کالسکه

 

- سیم کالسکه را با کیفیتی بالا برای ایمنی بیشتر بسته و تأکید داشته باشید که تمامی بندهای کالسکه به درستی بسته شده باشند.

 

- برای جلوگیری از سرگیجه و تهوع نوزاد، کالسکه را به حرکت درآورید و توجه داشته باشید که سرعت حرکت کالسکه مناسب باشد.

 

- همیشه در هنگام استفاده از کالسکه به نوزاد نگاه کنید و در صورت هرگونه مشکل یا ناراحتی بلافاصله اقدام کنید.

 

- در هنگام خرید کالسکه، به کالسکه‌هایی با طراحی و کیفیت خوب توجه کنید تا امنیت و راحتی نوزاد شما تضمین شود.

 

شیوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه, نحوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه, روش صحیح نشستن نوزاد در کالسکه

بهترین زمان استفاده از کالسکه

 

- نوزادان باید در حالت نشسته و ایمن در کالسکه قرار گیرند تا جلوی هرگونه صدمه و ناراحتی احتمالی گرفته شود. بهترین حالت برای نوزاد در کالسکه، حالت نشسته با پشت به پشت کالسکه است.

 

در این حالت، نوزاد به شیوه‌ای است که وزن بدنش بهترین حمایت را از پشت و فضای داخل کالسکه دریافت می‌کند. برای اطمینان از ایمنی بیشتر، سیم کالسکه با کیفیتی بالا باید به درستی بسته شود تا نوزاد از کالسکه نیفتد.

 

- حرکت کالسکه باید با سرعت مناسبی صورت گیرد تا سرگیجه و تهوع به نوزاد وارد نشود. در همه‌ی موارد، باید به نوزادتان نگاه کنید و در صورت وجود هرگونه مشکل بلافاصله اقدام کنید.

 

- برای اطمینان از ایمنی کالسکه، بهتر است کالسکه‌هایی با کیفیت خوب و از برندهای معتبر خریداری کنید. همچنین، در هنگام خرید کالسکه به این نکته هم توجه کنید که اندازه و طراحی کالسکه برای نوزاد شما مناسب باشد.

 

شیوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه, نحوه صحیح نشستن نوزاد در کالسکه,روش درست نشستن نوزاد در کالسکه

قرار گرفتن نوزاد در کالسکه به شیوه‌ای ایمن

 

تا چه سنی میتوان از کالسکه استفاده کرد؟

بهترین زمان استفاده از کالسکه تا 3 سالگی است. استفاده زیاد کودکان از کالسکه باعث تنبلی کودک و عدم قوت گرفتن عضلاتش میشود. کودک بعد از سه سال باید بتواند بدود و انرژی اش را تخلیه کند؛ بنابراین بهترین زمان استفاده از کالسکه برای کودکان را میتوان از یک ماهگی تا 3 سالگی در نظر گرفت.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------